Jak wyłączyć oś czasu widoku zadań w systemie Windows 10?

Widok zadań systemu Windows 10 pierwotnie pokazywał użytkownikom otwarte aplikacje i wirtualne pulpity. Jednak na początku tego roku, wraz z wydaniem systemu Windows 10 w wersji 1803, firma dodała nową funkcję do widoku zadań o nazwie Oś czasu.

Oprócz pokazywania otwartych okien aplikacji i pulpitów, oś czasu widoku zadań zawiera zapis tego, co zrobili w tych aplikacjach. Na przykład, które witryny odwiedziłeś w Edge, które dokumenty edytowałeś w programie Word i które obrazy oglądałeś w aplikacji Zdjęcia.

Tego rodzaju informacje mogą być niezwykle pomocne — na przykład „co to był za artykuł, który przeczytałem wczoraj po południu?” — ale może to być również poważny problem z prywatnością, zwłaszcza jeśli dzielisz to samo konto z innym użytkownikiem lub masz odblokowany komputer we wspólnym domu lub biurze. Oś czasu również „wchodzi w drogę” użytkownikom, którzy preferują prosty, tradycyjny układ widoku zadań tylko w swoich aplikacjach i komputerach stacjonarnych.

Na szczęście funkcja osi czasu jest opcjonalna, więc oto jak wyłączyć oś czasu widoku zadań w systemie Windows 10. Pamiętaj, że używamy systemu Windows 10 1803 w tych kierunkach. Proces może być inny w przyszłych wersjach systemu Windows, więc daj nam znać w komentarzach, jeśli zauważysz zmianę.

Jak wyłączyć oś czasu widoku zadań w systemie Windows 10?

Wyłącz oś czasu

  1. Uruchom aplikację Ustawienia i wybierz Prywatność.
  2. ustawienia prywatności w systemie Windows 10

  3. Z menu Prywatność wybierz Historia aktywności na pasku bocznym.
  4. wyłącz oś czasu widoku zadań

  5. Aby całkowicie wyłączyć oś czasu i zapobiec śledzeniu i synchronizowaniu Twojej aktywności z innymi urządzeniami z systemem Windows 10, odznacz oba pola w obszarze Historia aktywności.
  6. Znajdź swoje konto użytkownika w dolnej części okna i użyj przełącznika, aby wyłączyć udostępnianie aktywności.
  7. Na koniec, aby wyczyścić wszelkie istniejące dane dotyczące aktywności, kliknij Jasne i potwierdź po wyświetleniu monitu.

Po wyłączeniu wszystkich form śledzenia i udostępniania aktywności funkcja osi czasu zostanie wyłączona, a po kliknięciu przycisku Widok zadań na pasku zadań lub użyciu skrótu klawiaturowego zobaczysz tylko stary znajomy interfejs Widoku zadań Klawisz Windows + Tab.