Jak przenieść kody Google Authenticator na nowy telefon

Korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego lub 2FA to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa konta Google. Ta dodatkowa warstwa ochrony korzysta z urządzenia mobilnego, które zapewnia losowo wygenerowany klucz, który wzmacnia hasło.

Jak przenieść kody Google Authenticator na nowy telefon

Urządzenia mobilne mają raczej przejściowy charakter. Jednak są one zwykle wymieniane wielokrotnie w krótkim czasie. Oznacza to, że będziesz musiał przenieść weryfikację 2FA na nowe urządzenie, aby nadal cieszyć się zwiększonymi zabezpieczeniami, na które pozwala 2FA. W tym artykule pokażemy, jak przenieść kody Google Authenticator na nowy telefon, aby móc nadal korzystać z funkcji 2FA.

Przenoszenie Google Authenticator ze starego telefonu

Przede wszystkim, nie rób usuń Google Authenticator ze starego telefonu. Będziesz go potrzebować, jeśli chcesz przenieść kody w łatwy sposób. Jeśli masz nowe urządzenie mobilne i chcesz przenieść token uwierzytelniający, wykonaj poniższe czynności:

Korzystanie z transferu z telefonu na telefon na Androidzie

 1. Zainstaluj Google Authenticator na swoim nowym urządzeniu. Możesz go pobrać bezpłatnie w sklepie Google Play.

 2. Na starym telefonie otwórz aplikację Authenticator.

 3. Stuknij trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu.

 4. Stuknij w Konta transferowe.

 5. Stuknij w Konta eksportu.

 6. Zweryfikować Twoją tożsamość.
 7. Wybierz z listy informacje o koncie, które chcesz przenieść.

 8. Stuknij w Dalej.

 9. Na nowym telefonie dotknij tej samej ikony trzech kropek.

 10. Stuknij w Konta transferowe.

 11. Stuknij w Importuj konta.

 12. Stuknij w Skanuj (?) Kod QR.

 13. Użyj swojego nowego telefonu, aby zeskanować kod.
 14. Stuknij w Gotowe na obu urządzeniach.

Jak zainstalować Google Authenticator przy użyciu kodu weryfikacji dwuetapowej?

Korzystanie z witryny Google na Androidzie, iPhonie lub iPadzie

 1. Zainstaluj Google Authenticator na swoim nowym urządzeniu. Pobierz go ze sklepu Google Play lub Apple App Store.

 2. Następnie musisz otworzyć stronę rejestracji dwuetapowej weryfikacji Google. Najlepiej zrobić to za pomocą komputera, jeśli tylko dla wygody, ale można to zrobić za pomocą telefonu lub tabletu, a także przeglądarki internetowej na tych urządzeniach.

 3. Zaloguj się przy użyciu konta Google, którego kody chcesz przenieść.
 4. Przewiń w dół stronę weryfikacji dwuetapowej, a następnie kliknij Zmień telefon na karcie aplikacji Authenticator.

 5. Wybierz wersję systemu operacyjnego swojego urządzenia. Albo na Androida, albo na iPhone'a.

 6. Kliknij Dalej.

 7. Na nowym telefonie otwórz aplikację Authenticator.

 8. Otrzymasz teraz dwie opcje aktywacji Authenticator. Zeskanuj kod kreskowy lub wprowadź klucz bezpieczeństwa. Jeśli Twoje urządzenie może zeskanować kod kreskowy, wybierz tę opcję zarówno na nowym telefonie, jak i na stronie Rejestracja weryfikacji dwuetapowej.

 9. Zeskanuj kod lub wprowadź klucz. Otrzymasz ważny kod, który musisz wprowadzić na stronie rejestracji.
 10. Po wprowadzeniu kodu konfiguracja jest zakończona.

Ten pierwszy krok przeniósł teraz Twój Google Authenticator z jednego telefonu na drugi, ale dotyczy to tylko samego konta Google. Jeśli używałeś tokena uwierzytelniającego jako narzędzia do weryfikacji 2FA dla innych witryn, musisz je przenosić pojedynczo. Dlatego ważne jest, aby nie usuwać starej aplikacji weryfikacyjnej.

Większość witryn będzie miała bezpieczne ustawienia 2FA, więc usuń starą dwuskładnikową ochronę i skonfiguruj inną, używając nowego urządzenia.

Należy pamiętać, że podczas konfigurowania uwierzytelniania dwuskładnikowego po raz pierwszy lub włączania go po jego usunięciu zostaniesz poproszony o opcję zapasowego logowania. Wybierz „Użyj innej opcji kopii zapasowej” zamiast wiadomości tekstowej lub rozmowy telefonicznej. Dzieje się tak na wypadek, gdybyś zgubił telefon i musisz zalogować się na swoje konto, aby wyłączyć starą usługę 2FA. Pobierz lub wydrukuj podane kody i zachowaj je w bezpiecznym miejscu

Co się stanie, jeśli zgubię stary telefon lub został skradziony?

Utrata lub kradzież telefonu to powody, dla których nie należy używać komunikatów tekstowych lub głosowych jako zapasowych opcji logowania. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest dość wysokie i może oznaczać zablokowanie konta.

Możesz wybrać jedną z kilku opcji tworzenia kopii zapasowej loginu do konta:

Pobrane lub wydrukowane zapasowe kody logowania

 1. Zaloguj się na swoje konto za pomocą dostarczonych kodów. Należy pamiętać, że każdego z dziesięciu podanych kodów można użyć tylko raz podczas jednego logowania, dlatego należy jak najszybciej zmienić urządzenie uwierzytelniające. Ponadto wyłączenie, a następnie ponowne włączenie Google 2FA zapewnia za każdym razem inny zestaw kodów.
 2. Wykonaj powyższe kroki, aby przenieść wystawcę uwierzytelnienia z jednego urządzenia na drugie.

Masz monit o weryfikację drugiego kroku

 1. Zaloguj się na swoje konto, używając hasła i drugiej weryfikacji.
 2. Otwórz stronę rejestracji weryfikacji dwuetapowej.

 3. Przewiń w dół i poszukaj klucza bezpieczeństwa w swoim starym telefonie. Obok tego klucza bezpieczeństwa kliknij Edytuj.

 4. Kliknij Usuń ten klucz.

 5. Wybierz OK.

 6. Zainstaluj nowy klucz bezpieczeństwa przy użyciu nowego telefonu, klikając Dodaj klucz bezpieczeństwa, a następnie postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami.

Nie masz drugiego kroku lub nie pamiętasz hasła

 1. Przejdź do strony odzyskiwania konta Google.
 2. Wpisz nazwę swojego konta.

 3. Kliknij Dalej.

 4. Następnie zostaniesz poproszony o kilka pytań w celu zweryfikowania Twojej tożsamości.

Oto kilka ważnych wskazówek, o których należy pamiętać podczas odzyskiwania konta:

 1. Spróbuj odzyskać swoje konto z urządzenia lub lokalizacji, z której wcześniej się logowałeś.
 2. Jeśli pamiętasz swoje hasło, upewnij się, że zostało ono wprowadzone poprawnie i nie jest włączony klawisz Caps Lock. Postaraj się jak najdokładniej odpowiedzieć na hasła zabezpieczające.
 3. Gdy zostaniesz zapytany o ostatnie hasło, które pamiętasz dla tego konta, spróbuj zgadnąć jak najlepiej.
 4. Jeśli masz zapasowy adres e-mail połączony z kontem, wprowadź go teraz.
 5. Dodaj przydatne informacje o powodach, dla których nie możesz uzyskać dostępu do swojego konta.
 6. Sprawdź folder Spam w poszukiwaniu odpowiedzi Google. Czasami można je tam wysłać.

Rozwiązanie problemu zajmuje zwykle od trzech do pięciu dni roboczych. Po zalogowaniu się na swoje konto zamień ustawienia 2FA zgodnie z krokami podanymi powyżej.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto najczęściej zadawane pytania podczas dyskusji na temat kodów 2FA i Authenticator Google:

Jak zresetować Google Authenticator?

Wyłączenie Google Authenticator, a następnie ponowne włączenie go jest zasadniczo zresetowaniem, ponieważ kody, które otrzymujesz, są za każdym razem unikalne. Staraj się nie robić tego zbyt często, ponieważ zresetowanie modułu uwierzytelniającego na koncie Google nie powoduje jego zresetowania w przypadku innych witryn innych firm, które również korzystają z modułu uwierzytelniającego.

Jak włączyć 2FA na więcej niż jednym urządzeniu?

Do tego samego tokena uwierzytelniającego można używać wielu urządzeń, skanując ten sam kod QR podczas początkowej konfiguracji 2FA. Zainstaluj aplikację Google Authenticator na wszystkich urządzeniach, których chcesz używać, a następnie wykonaj powyższe kroki.

Gdy zostaniesz poproszony o zeskanowanie kodu QR, użyj wszystkich urządzeń, które chcesz, jeden po drugim. Po zakończeniu każde z urządzeń konfiguracyjnych otrzyma monity i będzie można je wykorzystać do weryfikacji logowania na konto.

Jak wykonać kopię zapasową Google Authenticator?

Można to również zrobić podczas konfiguracji. Jak zasugerowano w części dotyczącej przenoszenia tokena uwierzytelniającego, kody zapasowe mogą zostać użyte do przywrócenia starego tokena uwierzytelniającego.

Inną metodą jest zrobienie zrzutu ekranu kodu QR wyświetlanego na ekranie podczas konfiguracji i przechowywanie go w bezpiecznym miejscu. Podczas konfigurowania nowego telefonu zeskanuj zapisany kod QR, aby skonfigurować ten sam token uwierzytelniający.

Jak powiązać Google Authenticator?

Inaczej jest w przypadku każdej witryny, która używa Google Authenticator jako metody 2FA. Większość będzie miała ustawienia pod swoją stroną bezpieczeństwa. Otwórz wspomnianą stronę w witrynie i znajdź część z napisem Google Authenticator.

Powinieneś otrzymać kod QR, który można teraz zeskanować za pomocą aplikacji Google Authenticator. Aplikacja wygeneruje następnie sześciocyfrowy kod, który możesz przesłać do pola wprowadzania Google Authenticator na stronie. Gdy witryna zweryfikuje kod, Twój Authenticator zostanie powiązany z witryną.

Jak przywrócić moją aplikację Authenticator?

Jeśli zapisałeś kody zapasowe lub stary obraz QR, przywrócenie Google Authenticator to tylko kwestia ponownej instalacji aplikacji, a następnie wprowadzenia jednego z kluczy bezpieczeństwa lub ponownego zeskanowania kodu QR.

Jak dodać Authenticator?

Jeśli chcesz skonfigurować Google Authenticator dla swojego konta, wykonaj następujące kroki:

• Otwórz swoje konto Google.

• W menu po lewej stronie kliknij Bezpieczeństwo.

• Przewiń w dół, aż znajdziesz kartę Logowanie do Google. Kliknij Weryfikacja dwuetapowa.

• Zobaczysz teraz menu konfiguracji 2FA. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej, aby dodać token uwierzytelniający.

Ochrona Surefire

Google Authenticator to niezawodny sposób na ochronę przed typowymi próbami włamań w celu uzyskania prywatnych informacji. Wiedza o tym, jak przenieść Authenticator z jednego urządzenia na drugie, zapewnia, że ​​nadal jesteś chroniony, nawet po wymianie starych urządzeń.

Czy miałeś jakieś doświadczenia z przenoszeniem kodów Google Authenticator na nowy telefon? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.