Jak wyłączyć ekran dotykowy na Chromebooku

Chromebooki to genialne urządzenia, jeśli nie potrzebujesz laptopa, który poradzi sobie z wymagającymi programami. Jeśli wolisz korzystać z przeglądarki, zakup Chromebooka to świetny pomysł. Jednak niektóre funkcje mogą być trochę za dużo.

Ekran dotykowy to doskonały przykład. Nadaje się do łatwego przeglądania i stanowi doskonałe połączenie nawigacji podobnej do smartfona i laptopa. Jednak od czasu do czasu będziesz chciał wyłączyć ekran dotykowy i touchpad na swoim Chromebooku. Na szczęście Google to przemyślało i bardzo ułatwiło włączanie/wyłączanie ekranu dotykowego.

Oto, jak radzić sobie z ekranem dotykowym i touchpadem, a także kilkoma dodatkowymi wskazówkami dotyczącymi touchpada.

Dlaczego wyłączyć ekran dotykowy?

Posiadanie ekranu dotykowego na laptopie jest świetne. Możesz korzystać z ekranu bez używania touchpada, a jednocześnie możesz pisać za pomocą klawiatury. Czasami jednak będziesz chciał wskazać ekran i nic się nie wydarzy. Właśnie dlatego Google wprowadziło opcję wyłączania i włączania go do woli.

wyłącz ekran dotykowy na chromebooku

Dlaczego wyłączyć touchpad?

Załóżmy, że używasz funkcji ekranu dotykowego zamiast opcji touchpada. A może podłączyłeś zwykłą mysz do Chromebooka. Od czasu do czasu przypadkowo dotkniesz touchpada podczas pisania, a wskaźnik będzie się irytująco poruszał. Co gorsza, możesz kliknąć i wykonać akcję, której nie chciałeś zrobić.

Właśnie dlatego funkcję touchpada można łatwo włączyć lub wyłączyć na Chromebookach.

Wyłączanie ekranu dotykowego/panelu dotykowego

Chromebooki nie przypominają zwykłych laptopów. Mają prostsze funkcje niż urządzenia z systemem Windows i MacBooki. W rzeczywistości większość poprawek jest wykonywana z rzeczywistej przeglądarki Chrome na laptopie. Może to zabrzmieć trochę denerwująco, ale z pewnością zwiększa to aspekt prostoty.

  1. Aby wyłączyć ekran dotykowy i/lub touchpad, otwórz przeglądarkę Chrome na swoim Chromebooku.
  2. Następnie wpisz „chrome://flagi/#ash-debug-shortcuts” w pasku adresu.
  3. Na następnym ekranie zlokalizuj Debugowanie skrótów klawiaturowych. Prawdopodobnie zostanie podświetlony.
  4. Kliknij Włączyć aby włączyć tę opcję.
  5. Teraz uruchom ponownie urządzenie i użyj Wyszukaj + Shift + T aby wyłączyć funkcję ekranu dotykowego. Aby wyłączyć funkcję touchpada, naciśnij Wyszukaj + Shift + P.

Dodatkowe wskazówki dotyczące korzystania z touchpada

Może się to nie wydawać, ale touchpad Chromebooka ma więcej funkcji niż zwykły touchpad laptopa. Tak więc, zanim wyłączysz touchpad na zawsze, zapoznaj się z tymi wskazówkami i wypróbuj je.

Aby kliknąć, dotknij lub naciśnij dolną połowę touchpada. Aby wykonać operację kliknięcia prawym przyciskiem myszy, po prostu naciśnij/dotknij touchpada dwoma palcami jednocześnie. Ewentualnie naciśnij Alt a następnie kliknij/dotknij jednym palcem.

jak wyłączyć ekran dotykowy na chromebooku

Aby przewijać, umieść dwa palce na touchpadzie i przesuń je w lewo/w prawo, aby wykonać przewijanie w poziomie lub w górę/w dół, aby wykonać przewijanie w pionie.

Jeśli chcesz wrócić do poprzedniej strony, przesuń dwoma palcami w lewo. Przesuń dwoma palcami w prawo, aby przejść do przodu.

Aby zobaczyć wszystkie otwarte okna, użyj trzech palców i przesuń palcem w dół lub w górę.

Aby zamknąć kartę, najedź na nią wskaźnikiem i dotknij/kliknij touchpad trzema palcami. Aby otworzyć łącze internetowe w nowej karcie, najedź na łącze i dotknij/kliknij touchpad trzema palcami. Przesuń w lewo/w prawo trzema palcami, aby przełączać się między wieloma kartami.

Na koniec, aby przenieść element z punktu A do punktu B, kliknij go i przytrzymaj jednym palcem. Następnie przeciągnij element w żądane miejsce.

Aby zmienić sposób działania touchpada, przejdź do Ustawienia i zmień ustawienia w Touchpad/Touchpad i mysz Sekcja.

Wyłączanie ekranu dotykowego i panelu dotykowego

Jak widać, wyłączenie ekranu dotykowego i touchpada na Chromebooku jest dość łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć opcję Debugowanie skrótów klawiaturowych. Przełączaj się między touchpadem a ekranem dotykowym i korzystaj ze wspomnianych wskazówek, aby bezproblemowe przeglądanie na Chromebooku.

Czy ten samouczek okazał się przydatny? Czy wiesz, jak obsługiwać ekran dotykowy i touchpad na swoim Chromebooku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej. I nie bój się zadawać pytań ani dodawać dodatkowych wskazówek.