Jak wyłączyć iPhone'a bez użycia przycisku zasilania?

Smartfony z roku na rok stają się coraz bardziej złożone i być może zauważyłeś rozwijający się trend. W dzisiejszych telefonach zawsze istnieją co najmniej dwa sposoby na zrobienie tego samego, zwykle więcej. Na przykład istnieje kilka sposobów usuwania aplikacji lub danych z pamięci podręcznej, kilka sposobów resetowania telefonu i tak dalej.

Dzieje się tak, ponieważ złożoność smartfonów sprawia, że ​​są one podatne na problemy ze sprzętem i usterki oprogramowania. Mogą one uniemożliwić wykonanie prostych zadań. W takich sytuacjach iPhone'y i wszystkie inne smartfony wydane w ciągu ostatnich kilku lat oferują różne ścieżki, którymi można dotrzeć do tego samego miejsca docelowego.

Jak wyłączyć telefon, jeśli nie możesz już pracować z przyciskiem zasilania? Na szczęście obejście uszkodzonego przycisku zasilania w celu wyłączenia i włączenia iPhone'a nie jest trudne. W tym artykule omówimy, jak to zrobić na starszych iPhone'ach / wersjach iOS (im starszy iPhone, tym większe prawdopodobieństwo, że ma uszkodzony przycisk boczny), a także o metodzie dla obecnych iPhone'ów / wersji iOS.

Włącz AssistiveTouch na starszych iPhone'ach/iOS

Jest to bardzo wszechstronna funkcja, która ułatwia korzystanie z iPhone'ów. Jeśli jest włączony, możesz wyłączyć telefon, gdy przycisk zasilania utknie lub przestanie odpowiadać.

Oto jak go aktywować:

 1. Otwórz Ustawienia i przejdź do "Ogólny."

 2. Wybierać "Dostępność."

  Wyłącz iPhone'a bez przycisku zasilania

 3. Przewiń w dół i zlokalizuj "Wspomagający dotyk." Włącz to.

Daje to zapasową metodę wyłączania iPhone'a bez użycia przycisku zasilania. Umożliwia otwarcie suwaka Wyłącz na górze ekranu, aby zainicjować zamknięcie.

Umożliwia także blokowanie ekranu, obracanie go, regulację głośności i nie tylko. Zasadniczo daje to możliwość inicjowania funkcji przycisków telefonu bez konieczności naciskania fizycznych przycisków.

Starsze iPhone'y/iOS: Wyłączanie za pomocą pomocniczego menu dotykowego

Teraz, gdy aktywowałeś tę funkcję, jak z niej korzystasz?

Poszukaj ikony aplikacji z białym kółkiem. Może znajdować się nad innymi aplikacjami na dole ekranu lub może być zamazany lub przezroczysty. Ikona zależy od modelu iPhone'a.

Po dotknięciu okręgu otworzysz nowe menu. Możesz tego użyć do wielu rzeczy, w tym do wyłączania telefonu, wykonując następujące czynności:

 1. Stuknij w "Urządzenie" opcja.

 2. Znajdź "ekran blokady" opcja. Dotknięcie tego spowoduje zablokowanie ekranu, co może być przydatne, jeśli boczny przycisk jest uszkodzony

 3. Przytrzymanie przycisku blokady ekranu spowoduje wyświetlenie suwaka Wyłącz u góry ekranu. Przesuń, aby rozpocząć proces wyłączania telefonu.

Wyłączanie bez przycisku bocznego: iPhone X i nowsze

Niestety wydaje się, że Apple usunęło możliwość wyłączania telefonu za pomocą pomocniczego menu dotykowego w nowszych wersjach systemu iOS. Innym łatwym sposobem na wyłączenie iPhone'a jest przejście przez menu ustawień:

 1. Przejdź do ustawień i dotknij "Ogólny"

 2. Przewiń w dół i wybierz "Zamknięcie"

 3. Przesuń suwak, gdy pojawi się na ekranie
Iphone wyłącza się bez użycia przycisku zasilania

Pamiętaj, że ta metoda jest dostępna wyłącznie w nowszych wersjach systemu iOS. Jeśli masz wersję systemu iOS starszą niż 11.0, nie będzie działać bez uprzedniej aktualizacji systemu operacyjnego.

Włącz AssistiveTouch na iPhonie X lub nowszym

Chociaż pomocniczy dotyk nie pozwala już na wyłączenie iPhone'a, nadal jest niezwykle przydatny, jeśli którykolwiek z fizycznych przycisków telefonu zużył się lub zepsuł z biegiem czasu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz mieć możliwość zablokowania telefonu bez bocznego przycisku. Metoda włączania pomocniczego dotyku na nowszych iPhone'ach / iOS jest nieco inna niż starsza omówiona powyżej. Po prostu wykonaj następujące kroki:

 1. Wejdź do menu ustawień, przewiń w dół i wybierz „Dostępność.

 2. Znajdź „Dotykać” Ustawienie w obszarze fizycznym i silnikowym.

 3. Uzyskiwać "Wspomagający dotyk” u góry menu i włącz je.

Otóż ​​to! Wspomagający dotyk to i łatwa do włączenia funkcja, która oferuje wiele korzyści, jeśli masz problemy ze sprzętem na swoim iPhonie.

Jak ponownie włączyć iPhone'a?

Kolejne pytanie przychodzi na myśl, gdy mamy do czynienia z niewłaściwie działającym przyciskiem usypiania/budzenia. Wyłączenie smartfona jest stosunkowo proste. Ale jak go ponownie włączyć, jeśli przycisk nadal nie odpowiada?

Bardzo przydatną funkcją iPhone'ów jest to, że można je zasilać, podłączając ładowarkę USB. Połącz się z komputerem lub laptopem, a telefon włączy się ponownie, gdy zacznie się ładować. Jeśli używasz tylko ładowarki ściennej, może to nie działać.

Ostatnia myśl

Zablokowane przyciski zdarzają się często i nie zawsze jest to spowodowane zanieczyszczeniami, które gromadzą się w wyniku złej konserwacji. Funkcja AssistiveTouch umożliwia wygodne korzystanie z iPhone'a bez konieczności natychmiastowej wizyty w centrum serwisowym.

Ta funkcja pozwala również kontrolować wszystkie inne przyciski. Możesz go używać, gdy przyciski głośności działają w górę. Nie możesz jednak przełączyć telefonu w tryb odzyskiwania, przytrzymując kombinację przycisków na ekranie dotykowym. Kolejnym minusem jest to, że nadal potrzebujesz kabla USB i komputera w pobliżu, jeśli chcesz zasilić swoje urządzenie.

Masz jakieś wskazówki, sztuczki lub pytania związane z AssistiveTouch lub wyłączaniem i włączaniem iPhone'a bez bocznego przycisku? Daj nam znać w komentarzach poniżej.