Jak wyłączyć nadpisywanie w Arkuszach Google

Czy jest coś bardziej irytującego niż niechciany przerost? Ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje łatwe rozwiązanie tego problemu, takie, które nie wymaga włączania i wyłączania urządzenia, mając nadzieję, że nadtyp w magiczny sposób zniknie.

Jak wyłączyć nadpisywanie w Arkuszach Google

W tym artykule pokażemy, jak wyłączyć nadpisywanie w Arkuszach Google. Co więcej, ta metoda działa w większości innych programów, które mają tę opcję.

Dlaczego to się zdarza?

Zdarzyło się to każdemu, bez względu na to, jakiego programu używają: Arkusze Google, Word, Excel itp. Wszystko działało dobrze, a potem nagle nie można już edytować dokumentów. Kiedy próbujesz pisać, zaczynasz dodawać nowy tekst nad tekstem, który już tam był. Bardzo frustrujące!

Przejdźmy od razu do sedna. Nawet jeśli nie byłeś winny, mogłeś zrobić coś przypadkowo. Funkcja zastępowania włącza się po naciśnięciu klawisza Insert. Teraz, jeśli masz nowoczesną klawiaturę, możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że masz ten konkretny klawisz. Zwykle znajduje się gdzieś w pobliżu klawisza Backspace.

W innych przypadkach Wstaw i Drukuj ekran mają ten sam przycisk i może to być również na klawiaturze. Poszukaj małego znaku „Ins” gdzieś po prawej stronie klawiatury i powinieneś go znaleźć.

nadpisywanie w arkuszach google

Jak to wyłączyć?

Kiedy wiesz, w jaki sposób aktywuje się tryb zastępowania, łatwo jest wymyślić sposób na jego wyłączenie. Wszystko, co musisz zrobić, to jeszcze raz nacisnąć przycisk Wstaw. Jest to najszybszy sposób na wyłączenie trybu zastępowania w dowolnym programie. Jest jednak jedna sztuczka, o której powinieneś wiedzieć.

W programie Word możesz go wyłączyć, po prostu naciskając przycisk Wstaw w miejscu, w którym może znajdować się kursor. Niestety tak nie jest w Arkuszach Google. Musisz umieścić kursor w komórce w arkuszu kalkulacyjnym. Dlatego jeśli kursor znajduje się na pasku formuły u góry arkusza kalkulacyjnego, klawisz Wstaw nie będzie działał.

Wiele osób poddaje się i narzeka, że ​​klawisz Wstaw nie działa w Arkuszach Google. Prawda jest taka, że ​​po prostu nie wiedzieli, jak go odpowiednio aktywować. Teraz, gdy znasz tę sztuczkę, możesz jej używać nawet w innych programach do obsługi arkuszy kalkulacyjnych. Większość z nich ma podobne funkcje, a gdy zapoznasz się z jedną z nich, będziesz mógł z nich korzystać.

Nie chce się wyłączyć

Jeśli klawisz Insert nadal nie działa, być może jest wyłączony. Oto jak to sprawdzić i ponownie włączyć:

  1. Kliknij Plik.
  2. Kliknij Opcje.
  3. Kliknij Zaawansowane.
  4. Wybierz Opcje edycji.
  5. Zaznacz pole obok znaku „Użyj klawisza Insert, aby kontrolować tryb zastępowania”.

Teraz idź dalej i ponownie naciśnij klawisz Wstaw. Tym razem powinien wyłączyć tryb nadpisywania.

Dla wyjaśnienia: opcja „Użyj klawisza Insert do sterowania trybem zastępowania” nie włącza ani nie wyłącza automatycznie trybu zastępowania. Pozwala tylko kontrolować ten tryb za pomocą samego klawisza Insert.

Jeśli jednak uważasz, że w najbliższym czasie nie będziesz potrzebować trybu zastępowania, sugerujemy usunięcie zaznaczenia tej opcji w ustawieniach. W ten sposób nie będziesz mógł przypadkowo aktywować tego trybu podczas pisania. Ta mała sztuczka może zaoszczędzić mnóstwo czasu i niepokoju.

wyłącz nadpisywanie w arkuszach google

Żegnaj, nadpisanie

Mamy nadzieję, że ten artykuł był przydatny i nie będziesz już mieć problemów z trybem nadpisywania. Najlepsze jest to, że możesz wykorzystać tę wiedzę również w wielu innych programach. A jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować trybu zastępowania, będziesz wiedział, jak go włączyć.

Czy kiedykolwiek musiałeś używać trybu zastępowania? Czy było to pomocne czy rozpraszające? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.