Jak wyłączyć chodnik Amazon?

Amazon Sidewalk to sieć, która pozwala wybranym urządzeniom łączyć się z innymi i przekazywać sygnały. W ten sposób uzyskasz daleki zasięg i lepsze połączenie, nawet gdy nie znajdujesz się w pobliżu routera. Chociaż ta automatycznie włączana funkcja jest przydatna z wielu powodów, możesz zrezygnować z jej używania ze względu na obawy dotyczące prywatności lub inne problemy.

Jak wyłączyć chodnik Amazon?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyłączyć Amazon Sidewalk, nie szukaj dalej. Ten artykuł zawiera szczegółowy przewodnik krok po kroku, jak to zrobić na różnych platformach.

Jak wyłączyć Amazon Sidewalk w aplikacji Alexa na iPhonie?

Aplikacja Alexa umożliwia zarządzanie i sterowanie urządzeniami inteligentnego domu. Jeśli chcesz wyłączyć Amazon Sidewalk za pomocą aplikacji Alexa na swoim iPhonie, oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz aplikację Alexa.

 2. Dotknij "Więcej" w prawym dolnym rogu.

 3. Dotknij "Ustawienia".

 4. Dotknij "Ustawienia konta".

 5. Wybierz „Chodnik Amazon”.

 6. Przełącz przycisk przełączania, aby go wyłączyć.

Wskazówka: Przed rozpoczęciem kroków upewnij się, że Twoja aplikacja Alexa jest zaktualizowana. Jeśli nie widzisz Amazon Sidewalk w swojej aplikacji Alexa, a korzystasz z najnowszej wersji, dzieje się tak dlatego, że urządzenie, z którego korzystasz, jej nie obsługuje.

Jak wyłączyć chodnik Amazon w aplikacji Alexa na Androidzie?

Możesz kontrolować swoje inteligentne urządzenia za pomocą aplikacji Alexa na Androida. Jedną z wielu opcji, które możesz dostosować, jest wyłączenie Amazon Sidewalk. Oto jak to zrobić:

 1. Uruchom aplikację Alexa.

 2. Dotknij "Więcej" w prawym dolnym rogu.

 3. Dotknij "Ustawienia".

 4. Wybierz „Ustawienia konta”.

 5. Wybierz „Chodnik Amazon”.

 6. Przełącz przycisk przełączania, aby go wyłączyć.

Tylko głośniki Echo 3. generacji i nowsze obsługują Amazon Sidewalk. Jeśli masz starszy głośnik, nie zobaczysz tej opcji w aplikacji. Jeśli masz nowszy głośnik, ale nie widzisz w ustawieniach Amazon Sidewalk, sprawdź, czy aplikacja Alexa jest zaktualizowana.

Jak wyłączyć chodnik Amazon w aplikacji Alexa na iPadzie?

Jeśli chcesz wyłączyć Amazon Sidewalk w aplikacji Alexa i używasz iPada, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Alexa.
 2. Dotknij "Więcej" w prawym dolnym rogu.
 3. Otwórz ustawienia."
 4. Wybierz „Ustawienia konta”.
 5. Wybierz „Chodnik Amazon”.
 6. Przełącz przełącznik, aby wyłączyć Amazon Sidewalk.

Jeśli nie widzisz Amazon Sidewalk w "Ustawieniach konta", to dlatego, że masz urządzenie, które go nie obsługuje lub aplikacja Alexa nie jest zaktualizowana.

Jak wyłączyć Amazon Sidewalk w aplikacji Alexa na komputerze?

Wersja komputerowa Alexa nie ma opcji wyłączenia Amazon Sidewalk. Jeśli nie masz telefonu komórkowego lub tabletu z aplikacją Alexa, możesz wyłączyć Amazon Sidewalk z witryny Amazon.

Wykonaj następujące kroki, aby to zrobić:

 1. Otwórz przeglądarkę i przejdź do witryny Amazon.

 2. Zaloguj się na swoje konto.

 3. Wybierz strzałkę obok „Konta i listy” w prawym górnym rogu.

 4. Naciśnij „Zarządzaj treścią i urządzeniami”.

 5. Przejdź do „Preferencji”.

 6. Wybierz „Chodnik Amazon”.

 7. Naciśnij „Wyłącz”.

Jak wyłączyć chodnik Amazon na Ring?

Oprócz aplikacji Alexa możesz używać aplikacji Ring do zarządzania Amazon Sidewalk. Ta aplikacja działa na wielu platformach, a wyłączenie Amazon Sidewalk jest takie samo, niezależnie od używanej platformy:

 1. Otwórz aplikację Ring.
 2. Naciśnij trzy linie w lewym górnym rogu.

 3. Wybierz "Centrum sterowania".

 4. Naciśnij „Amazon Sidewalk”.

 5. Przełącz suwak obok „Chodnik” i potwierdź swoją decyzję.

Jak wyłączyć chodnik Amazon na kafelku?

Tile to pierwsze oprogramowanie innej firmy obsługujące Amazon Sidewalk. Kafelki łączą się z innymi urządzeniami, które łączą się z Amazon Sidewalk przez Bluetooth. W ten sposób więcej użytkowników może pomóc Ci śledzić Twoje urządzenia dzięki szerszemu zasięgowi.

Chociaż Tile jest zintegrowany z Amazon Sidewalk, nie można wyłączyć tej funkcji w aplikacji Tile. W tym celu musisz użyć Alexy. Przed rozpoczęciem kroków upewnij się, że kafelek jest połączony z Alexą i wszystkie twoje kafelki są włączone.

Po upewnieniu się, że wszystko jest prawidłowo podłączone, użyj aplikacji Alexa, aby wyłączyć Amazon Sidewalk:

 1. Otwórz aplikację Alexa.

 2. Wybierz "Więcej" w prawym dolnym rogu.

 3. Wejdź w „Ustawienia”.

 4. Dotknij "Ustawienia konta".

 5. Wybierz „Chodnik Amazon”.

 6. Przełącz przycisk przełączania, aby go wyłączyć.

Jak wyłączyć chodnik Amazon na Eero

Urządzenia Eero zapewniają szybkie i niezawodne połączenie internetowe we wszystkich obszarach Twojego domu. Chociaż firmą macierzystą eero jest Amazon, urządzenia eero obecnie nie obsługują Amazon Sidewalk.

Eero łączy się z Twoim Amazon Connected Home, co z kolei umożliwia sterowanie siecią i urządzeniami w ramach jednego koncentratora. Możesz wstrzymać połączenie Wi-Fi, znaleźć urządzenie lub wyłączyć diody LED na dowolnym eero.

Jeśli chcesz wyłączyć Amazon Connected Home na eero, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Otwórz aplikację eero.
 2. Dotknij "Odkryj" na dole.
 3. Dotknij opcji „Amazon Connected Home”.
 4. Wybierz „Odłącz Amazon” i potwierdź.

Zejdź z chodnika Amazonii

Chociaż jest on automatycznie włączony na obsługiwanych urządzeniach, Amazon Sidewalk nie jest obowiązkowy i możesz go wyłączyć w dowolnym momencie. Amazon gwarantuje prywatność i bezpieczeństwo użytkowników, ale wielu nadal sceptycznie podchodzi do korzystania z tej usługi. Na szczęście wyłączenie Amazon Sidewalk nie jest trudne i można to zrobić za pomocą aplikacji Alexa i Ring lub strony Amazon.

Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył informacji o tym, jak wyłączyć Amazon Sidewalk i że udało Ci się to zrobić niezależnie od platformy, z której korzystasz.

Jaka jest Twoja opinia o Amazon Sidewalk? Czy używasz go na swoich urządzeniach? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.