Jak wyłączyć czas przed ekranem na iPhonie lub iPadzie?

Apple iOS 12 wprowadził nową funkcję dla iPhone'ów i iPadów o nazwie Czas ekranowy który pomaga monitorować i ograniczać czas korzystania z ekranu, który możesz ustawić dla siebie lub jako „kontrolę rodzicielską”, aby ograniczyć czas spędzany przez dzieci na ekranie i ograniczyć aplikacje, z których mogą korzystać na twoich urządzeniach.

Jak wyłączyć czas przed ekranem na iPhonie lub iPadzie?

Użytkownicy mają możliwość ustawienia Czasu przed ekranem jako rodzic lub jako zwykły użytkownik. Chociaż możesz chcieć wyłączyć Czas przed ekranem, co ten artykuł pokaże Ci, jak to zrobić.

Co to jest czas przed ekranem?

Czas przed ekranem jest częścią wysiłków Apple mających na celu rozwiązanie problemu uzależnienia od smartfonów i tabletów, śledząc, jak spędzasz czas podczas korzystania z iPhone'a i iPada.

Monitoruje, ile czasu używasz określonej aplikacji lub kategorii aplikacji, i pozwala ustawić ograniczenia, które, miejmy nadzieję, pomogą Ci rozwinąć zdrowsze relacje z urządzeniami mobilnymi i aplikacjami. Jako kontrola rodzicielska funkcja Czas przed ekranem może pomóc Twoim dzieciom w rozwijaniu zdrowszych relacji z urządzeniami i aplikacjami.

Jak Apple opisuje problem, który rozwiązuje Czas ekranu:

Zapewniając klientom wgląd w to, jak spędzają czas z aplikacjami i stronami internetowymi, Czas przed ekranem tworzy szczegółowe dzienne i tygodniowe raporty aktywności, które pokazują całkowity czas, jaki dana osoba spędza w każdej używanej aplikacji, jej użycie w różnych kategoriach aplikacji, ile otrzymanych powiadomień i jak często odbierają iPhone'a lub iPada. Rozumiejąc, w jaki sposób wchodzą w interakcję ze swoimi urządzeniami z systemem iOS, ludzie mogą kontrolować, ile czasu spędzają w określonej aplikacji, witrynie internetowej lub kategorii aplikacji.

Użytkownicy mogą na przykład ograniczyć czas, przez jaki iOS będzie zezwalał na dostęp do Facebooka, zaplanować co wieczór okres przestoju, który ogranicza dostęp do gier, a nawet całkowicie zablokować dostęp do niektórych stron internetowych i aplikacji, aby uniknąć pokusy.

Nawet jeśli nie chcesz posuwać się tak daleko, aby ustalać rzeczywiste ograniczenia, Czas ekranowy nadal będzie zawierał wykres z wyszczególnieniem czasu spędzonego na korzystaniu z różnych kategorii aplikacji i usług.

wyłącz czas przed ekranem iphone

Ale nie każdy użytkownik iPhone'a lub iPada potrzebuje funkcji takiej jak Czas przed ekranem lub może chcieć ją tymczasowo wyłączyć. Może to być również kwestia prywatności, nie ze strony Apple, ale w tym sensie, że każdy, kto ma dostęp do twoich urządzeń, może zobaczyć, z jakich aplikacji korzystasz i jak długo z nich korzystałeś.

Dla tych, którzy nie potrzebują lub nie chcą Czasu przed ekranem, ten artykuł TechJunkie przeprowadzi Cię przez kroki, aby wyłączyć Czas przed ekranem w iOS 12 na iPhonie lub iPadzie.

Wyłącz Czas przed ekranem na iPhonie lub iPadzie

Po pierwsze, ważna uwaga: po pierwszym włączeniu Czasu przed ekranem można go skonfigurować dla osoby dorosłej lub dziecka. Jeśli został skonfigurowany dla dziecka, będziesz potrzebować hasła osoby dorosłej, aby wyłączyć Czas przed ekranem.

  1. Na iPhonie lub iPadzie stuknij Ustawienia.

  2. Następnie dotknij Czas ekranowy.

  3. Przesuń palcem w dół listy i wybierz Wyłącz czas przed ekranem.
  4. Wprowadź kod czasu przed ekranem, gdy telefon o to poprosi.
  5. Uzyskiwać Wyłącz czas przed ekranem ponownie, aby potwierdzić

Po wyłączeniu funkcji Czas przed ekranem urządzenie z systemem iOS nie będzie śledzić czasu korzystania z aplikacji, a wszelkie limity lub ograniczenia oparte na ustawieniach funkcji Czas przed ekranem zostaną zniesione na urządzeniu.

Należy jednak pamiętać, że z punktu widzenia prywatności użycie aplikacji może być nadal widoczne w informacjach o kondycji i zużyciu baterii w ustawieniach systemu iOS, z których można dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystać z informacji o zużyciu baterii w telefonie iPhone w systemie iOS 12 i informacji o kondycji baterii.

Włącz ponownie czas przed ekranem

Jeśli później zdecydujesz, że chcesz ponownie korzystać z Czasu przed ekranem i powiązanych z nim funkcji, możesz go ponownie włączyć, wracając do Ustawienia > Czas przed ekranem i wybierając Włącz czas przed ekranem.

Będziesz jednak musiał ponownie przejść przez cały proces konfiguracji, a wszelkie poprzednie dane dotyczące czasu ekranu nie zostaną przywrócone.

Aby uzyskać pełny artykuł na temat ograniczania czasu korzystania z ekranu, zapoznaj się z artykułem Jak ograniczyć czas korzystania z ekranu na iPhonie i iPadzie.

Często Zadawane Pytania

Apple Screen Time to idealne rozwiązanie do kontroli rodzicielskiej, a także do zarządzania własnym użytkowaniem. Ale możesz mieć więcej pytań dotyczących tej funkcji. Dlatego zamieściliśmy tę sekcję. Czytaj dalej, aby uzyskać odpowiedzi na więcej pytań dotyczących czasu przed ekranem.

Jak wyłączyć kod dostępu do czasu przed ekranem?

Wyłączenie kodu czasu przed ekranem jest łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Ustawień na iPhonie i dotknąć opcji „Czas przed ekranem”. Przewiń w dół i dotknij „Zmień kod czasu przed ekranem”. Następnie wybierz „Wyłącz kod czasu przed ekranem”. Gdy pojawi się wyskakujące okienko, pojawi się, stuknij, aby potwierdzić, że chcesz wyłączyć hasło.

Oczywiście możesz wyłączyć hasło i pozostawić włączony Czas przed ekranem. Niektóre funkcje nie będą działać, ale telefon nadal będzie monitorował Twoją aktywność i wysyłał alerty dotyczące użytkowania.

Co to jest mój kod czasu przed ekranem?

Ponieważ jest to funkcja kontroli rodzicielskiej, musisz ustawić czterocyfrowy kod dostępu, który jest odrębny od kodu odblokowania ekranu. Zakładając, że znasz istniejący kod dostępu, zawsze możesz go zmienić, wykonując powyższe kroki.

Po prostu otwórz Ustawienia na swoim iPhonie i dotknij „Czas ekranu”. Następnie dotknij „Zmień hasło czasu ekranu”. Następnie ponownie dotknij „Zmień hasło czasu ekranu”. Wprowadź swoje stare hasło i ustaw nowe.

Jeśli zapomniałeś swojego aktualnego kodu czasu przed ekranem, wykonaj te same czynności, które właśnie wspomnieliśmy, ale dotknij „Zapomniałem kodu”. Wpisz identyfikator Apple ID i hasło, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zresetować kod dostępu.

Czy korzystasz z funkcji Czas przed ekranem na swoich urządzeniach Apple? Jeśli tak, czy używasz go do „kontroli rodzicielskiej, ograniczenia własnego czasu na ekranie, czy też obu? Proszę nas o tym w komentarzach poniżej!