Jak wyłączyć kamerę wideo w Google Meet

Chociaż istnieje wiele różnych alternatyw, Google Meet jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do wideokonferencji. Jest dołączony do G Suite i nie jest zwykłą aplikacją do rozmów wideo. Oczekuj wideo w wysokiej rozdzielczości i nawet 30 użytkowników na spotkanie.

Czasami jednak będziesz chciał wyłączyć kamerę podczas spotkania, z jakiegokolwiek powodu. Potrzebujesz tej opcji, aby była łatwo dostępna i do Twojej dyspozycji przez cały czas, a my z przyjemnością informujemy, że jest dostępna. Oto jak wyłączyć kamerę wideo w Google Meet.

Wyłączanie funkcji wideo w Google Meet

Gdy tylko uruchomisz aplikację Google Meet, kamera włączy się i prawdopodobnie zobaczysz siebie. Jeśli chcesz się upewnić, że kamera nie nagrywa, dotknij lub kliknij ikonę kamery w dolnej części ekranu. Tak, działa to we wszystkich wersjach aplikacji/aplikacji internetowej.

To takie proste. Dodatkowo możesz również wyłączyć mikrofon, klikając/dotykając ikonę mikrofonu tuż obok ikony kamery.

wyłącz kamerę wideo w Google Meet

Przełączanie aparatu

Jeśli prowadzisz rozmowę w Google Meet na komputerze, będziesz mieć prawie jedną aktywną kamerę. Jednak maksymalne wykorzystanie obu aparatów w telefonie/tablecie może być bardzo przydatne. Chociaż aparat do selfie jest domyślnie włączony w Google Meet, możesz pokazać swój pokój innym uczestnikom rozmowy. Może chcesz, aby zobaczyli tablicę, a może chcesz im coś pokazać. Tak czy inaczej, tylny aparat w dowolnym telefonie ma znacznie lepsze specyfikacje niż przedni.

  1. Aby przełączyć aparat na telefonie/tablecie w Google Meet, dołącz do rozmowy wideo, a następnie dotknij ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.
  2. Następnie wybierz Przełącz aparat.

Regulacja aparatu

Chociaż Google Meet umożliwia uczestnikom połączenia prowadzenie spotkań wideokonferencyjnych w wysokiej rozdzielczości, opcje aparatu mogą być zbyt skomplikowane. Aplikacja została stworzona, aby oferować najlepszą jakość przy minimalnym dostosowaniu.

Google Meet jest wyposażony w funkcję rozjaśniającą ekspozycję kamery, co jest wygodne w ciemniejszych pomieszczeniach – w ten sposób ludzie widzą Cię wyraźniej w ciemnych miejscach.

Jednak w dobrze oświetlonych warunkach ta funkcja może nie zapewniać najlepszych wrażeń wideo. Jasne, to nie zaszkodzi i nie jest zbyt straszne, ale wyłączenie tej funkcji rozjaśniania byłoby najlepszym sposobem.

Google Meet jak wyłączyć kamerę wideo

Na szczęście jest to możliwe. Przynajmniej na urządzeniach z iOS.

  1. Aby wyłączyć to ustawienie, otwórz aplikację Google Meet. Aby wyłączyć to ustawienie, musisz dołączyć do rozmowy wideo. Po dołączeniu do rozmowy wideo przejdź do ikony z trzema kropkami.
  2. Następnie wybierz Nie dostosowuj się do bardzo słabego oświetlenia. Spowoduje to wyłączenie tej funkcji, zapewniając nieskazitelne, naturalne wrażenia. W warunkach słabego oświetlenia możesz ponownie włączyć tę funkcję, wykonując dokładnie te same instrukcje.

Dynamiczne przesuwanie się między urządzeniami audio

Jeśli jesteś osobą zajętą ​​i często zabierasz spotkania ze sobą, Google Meet umożliwia zmianę urządzeń audio. Na przykład rozpocznij spotkanie w biurze, używając słuchawek dousznych, przejdź do samochodu, przełącz się na głośniki Bluetooth i tak dalej.

  1. Aby to zrobić, przejdź do górnej części ekranu, wybierz bieżące źródło dźwięku, a następnie wybierz urządzenie, na które chcesz się przełączyć.

Często Zadawane Pytania

Dlaczego Google Meet nie wykrywa mojej kamery?

Istnieje kilka powodów, dla których Twoja kamera może nie zostać wykryta przez Google Meet. Omówmy kilka rozwiązań.

Sprawdź ustawienia prywatności systemu operacyjnego:

1. Jeśli używasz systemu Windows 10, otwórz menu Start i wybierz Ustawienia. Menu Start systemu Windows

2. Następnie kliknij Prywatność. Menu ustawień systemu Windows

3. Przewiń w dół i wybierz Aparat fotograficzny z menu po lewej stronie. Menu prywatności systemu Windows

4. Teraz kliknij Zezwalaj aplikacjom na dostęp do aparatu przełącz przycisk, aby go obrócić Na. Menu ustawień aparatu

5. Aby zmiany zaszły, musisz odświeżyć przeglądarkę lub aplikację.

Zakładając, że został wyłączony, wykonanie powyższych kroków powinno rozwiązać problem.

Poprawianie kamery Google Meet

W dowolnym momencie możesz wyłączyć kamerę w Google Meet. Możesz także przełączyć się na inny na swoim urządzeniu, dostosować ustawienia automatycznej jasności lub zmienić głośnik(i).

Co najbardziej lubisz w Google Meet? Jak skonfigurowałeś swój aparat? Daj nam znać w komentarzach poniżej i dodaj wszelkie myśli lub pytania, które możesz mieć.