Jak wyłączyć GPS w Apple Watch?

Linia inteligentnych urządzeń do noszenia Apple, Apple Watch, to idealne rozwiązanie do pozostawania w kontakcie w podróży. Możesz słuchać muzyki, odbierać połączenia telefoniczne, płacić za kawę, a nawet korzystać z usług lokalizacji GPS, aby być na bieżąco.

Jak wyłączyć GPS w Apple Watch?

Ze wszystkimi jego wspaniałymi zaletami, niektórzy użytkownicy mogą martwić się o swoją prywatność lub żywotność baterii. Niezależnie od tego, czy chcesz wyłączyć funkcje GPS zegarka Apple Watch, aby oszczędzać baterię, czy mieć trochę prywatności, pokażemy Ci, jak to zrobić w tym artykule.

Na szczęście masz kilka opcji wyłączenia GPS w swoim Apple Watch. Przejrzymy je poniżej!

Wyłącz lokalizację GPS na zegarku

Te nieznośne usługi lokalizacyjne są już wystarczająco irytujące, zawsze wyczerpując i tak już słabą żywotność baterii. Po prostu chcesz posłuchać muzyki w drodze do domu, a Twój telefon nie umiera!

Jasne, możesz je włączyć, gdy chcesz uzyskać wskazówki lub sprawdzić pogodę, ale poza tym powinny pozostać wyłączone.

Na szczęście wyłączenie usług wymaga tylko kilku dotknięć palcami. Po prostu wykonaj następujące czynności:

Kliknij cyfrową koronę z boku zegarka (okrągła tarcza). Następnie dotknij Ustawienia ikonę na liście aplikacji. Stuknij w „Ogólny.’

Następnie przewiń w dół do „Prywatność”. Następnie dotknij „Usługi lokalizacyjne.’

Przełącz „Usługi lokalizacyjneOpcja wyłączona.

To wszystko. Teraz Twoja lokalizacja GPS jest wyłączona na zegarku Apple Watch.

Wyłącz GPS z telefonu

Alternatywnie, a niektórzy wolą tę opcję, możesz po prostu wyłączyć GPS dla aplikacji Trening, jeśli jej używasz. Chociaż Twój iPhone nie daje możliwości całkowitego wyłączenia usług lokalizacyjnych Apple Watch, możesz wyłączyć kilka funkcji, z których te usługi faktycznie korzystają.

Aby to zrobić, przejdź do menu ustawień swojego iPhone'a.

Następnie, tak jak powyżej, wejdź w menu Prywatność, a następnie Usługi lokalizacji. Tam, jeśli aplikacja jest zainstalowana, znajdź Apple Watch Workout i ustaw go na "Nigdy".

Po ustawieniu Apple Watch Workout na „Nigdy” wybierz opcję dla Apple Watch Faces i zrób to samo.

Pamiętaj, że po wyłączeniu zegarek nie będzie mógł korzystać z danych GPS ani rejestrować mapy trasy, jeśli zdecydujesz się śledzić aktywność na świeżym powietrzu za pośrednictwem aplikacji.

Porady dotyczące baterii

Chociaż na dłuższą metę z pewnością pomoże to w wydłużeniu żywotności baterii, zawsze możesz zrobić jeszcze kilka rzeczy. Jeśli chcesz zapoznać się z kilkoma wskazówkami na ten temat, zapoznaj się z poniższą listą.

wyłącz GPS w Apple Watch

Wyłącz animacje

Chociaż sprawiają, że zegarek wygląda, jakby wyszedł z filmu science fiction, te płynne przejścia mają swoją cenę. Jeśli nie martwisz się, że interfejs jest nieco sztywniejszy, nie bój się wyłączyć animacji łączenia i efektów przezroczystości.

Możesz znaleźć ustawienia dla obu w sekcji Dostępność w aplikacji Watch.

Wyłącz HRM

Ustawiając czujnik tętna tak, aby Cię nie monitorował, zaoszczędzisz również trochę cennej żywotności baterii. Zwłaszcza jeśli nie używasz zegarka zbyt często do aktywności związanych z fitnessem.

Tak jak powyżej, przejdź do aplikacji Watch na swoim iPhonie, a następnie do menu Motion & Fitness i tam je wyłącz.

Apple Watch Jak wyłączyć GPS

Tryb oszczędzania energii dla treningów

Z drugiej strony, jeśli używasz zegarka do treningów, możesz po prostu włączyć tryb oszczędzania energii dla HRM. Automatycznie wyłączy go podczas ćwiczeń biegowych lub chodzenia.

Udaj się do sekcji Ogólne i włącz ją tam.

Wyłącz Siri

Chociaż może być pomocna, ciągłe oczekiwanie, że Siri wypowiesz te dwa słowa, aby przywołać ją jak dżin, pozostawi ślad na twojej baterii. Najlepiej po prostu skomunikować się z nią przez telefon.

Aby wyłączyć Siri, po prostu wyłącz ją w sekcji Ogólne.

Wyłącz dźwięk

To dobry sposób, aby na przykład informować o wszelkich wiadomościach na telefonie, ale nie jest tak dobry, jeśli chodzi o przedłużenie żywotności baterii. Jeśli wolisz nie mieć dźwięków, po prostu całkowicie wyłącz powiadomienia dźwiękowe, dotykając ikony dzwonka na pasku powiadomień.

Wyłącz dotykowe sprzężenie zwrotne

Jeśli nie jesteś fanem powiadomień dźwiękowych, być może korzystasz z dotykowej informacji zwrotnej – zasadniczo małej wibracji, która informuje, że coś jest na rzeczy, tak jak po włączeniu trybu cichego w telefonie. To jednak również wyczerpuje baterię, więc jeśli nie chcesz nadążać, po prostu ją wyłącz.

Przejdź do menu Ustawienia, a następnie Dźwięki i haptyka. Tam możesz dostosować siłę, a także całkowicie je wyłączyć.

Zmniejsz kolory

Niektóre tarcze zegarków dostępne dla użytkowników mają tendencję do rozładowywania baterii bardziej niż zwykle, ze względu na ich żywotność i użycie kolorów. Jeśli nie przeszkadza Ci strasznie monochromatyczna lub ciemniejsza tarcza zegarka, rozważ zamianę na jedną z nich, jeśli chcesz przedłużyć żywotność baterii.

W końcu jest bardziej wydajny w przypadku wyświetlacza AMOLED i dokupi trochę czasu, gdy jesteś w sytuacji awaryjnej lub po prostu chcesz, aby zegarek żył trochę dłużej.

Zegarek Apple

Bateria: 1%

I to wszystko w przypadku naszych wskazówek dotyczących żywotności baterii! Te wskazówki powinny sprawić, że będziesz dłużej korzystał z zegarka, w niektórych przypadkach kupując tylko minuty, ale kiedy minuty są tym, czego potrzebujesz, każda mała ilość pomaga.

Często Zadawane Pytania

Czy po przełączeniu zegarka w tryb samolotowy usługi lokalizacyjne zostaną wyłączone?

Tak. Jeśli przełączysz zegarek w tryb samolotowy, przeciągając ekran w górę od dołu i dotykając ikony samolotu, zegarek nie połączy się z siecią. Oznacza to, że nie pokaże Twojej lokalizacji.

Czy mogę uzyskać wskazówki dojazdu za pomocą zegarka Apple Watch?

Absolutnie! Jedną z najlepszych funkcji GPS jest znajdowanie wskazówek dojazdu do pobliskich miejsc. Najłatwiejszym sposobem uzyskania wskazówek na zegarku Apple Watch jest zapytanie Siri. Po prostu powiedz „Hej Siri, daj mi wskazówki do…”, a pojawią się Mapy Apple.

Oczywiście możesz również otworzyć menu aplikacji na swoim Apple Watch, klikając Digital Crown i klikając ikonę Mapy. Z tego miejsca wybierz, w jaki sposób chcesz wprowadzić swoją prośbę (bazgranie, dyktowanie, kontakty itp.) i umieść lokalizację w Apple Maps. Siri poda Ci szczegółowe wskazówki dojazdu do celu.

Czy kiedykolwiek miałeś problemy z wyłączeniem GPS w swoim Apple Watch? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.