Jak skonfigurować i uruchomić 64-bitowego gościa w VirtualBox?

VirtualBox to bezpłatne oprogramowanie do wirtualizacji, które pozwala nam użytkownikom domowym grać z wieloma systemami operacyjnymi na naszym głównym komputerze. Tworząc maszynę wirtualną, możemy uruchomić oprogramowanie gościa, tj. inny system operacyjny, i trzymać go całkowicie oddzielnie od tego, na którym działa komputer, tak jakby oprogramowanie gościa było w pudełku, z dala od wszystkiego innego.

Jak skonfigurować i uruchomić 64-bitowego gościa w VirtualBox?

Możesz uruchomić Linuksa w systemie Windows lub na odwrót. Możemy również używać różnych wersji Linuksa w systemie Linux lub Windows w systemie Windows. VirtualBox nie dba o to, czego używasz, o ile odpowiednio go skonfigurujesz.

Wirtualizacja jest teraz ogromna. Pozwala osobom indywidualnym i przedsiębiorstwom na uruchamianie kilku funkcji na jednym komputerze, zamiast zmuszać kogoś do znalezienia miejsca i pieniędzy na więcej niż jedną. Więc zamiast budować oddzielny komputer do obsługi innego systemu operacyjnego, potrzebujesz tylko jednego. Na poziomie przedsiębiorstwa, zamiast uruchamiania serwera zapasowego, oddzielnego serwera poczty i oddzielnego serwera SharePoint, każdy z nich może działać we własnej wirtualnej instancji na pojedynczym fizycznym hoście.

Dwa terminy, których musisz się nauczyć od razu, aby móc pracować z VirtualBox, to host i gość. Host odnosi się do komputera, na którym będzie działać VirtualBox; natywny system operacyjny twojego komputera. Gość odnosi się do systemu operacyjnego, który będzie działał w pudełku. Na przykład, jeśli chcesz uruchomić Linuksa w systemie Windows, to Windows będzie hostem, a Linux gościem.

jak-skonfigurować-i-uruchomić-64-bitowy-gość-w-wirtualnej skrzynce-2

Skonfiguruj i uruchom 64-bitowego gościa w VirtualBox

VirtualBox jest darmowy i dość prosty w użyciu. Jest jednak kilka trików konfiguracyjnych, które musisz znać, aby jak najlepiej go wykorzystać. Jednym z nich jest skonfigurowanie VirtualBox do uruchamiania 64-bitowego systemu operacyjnego gościa. Ładowanie 32-bitowego systemu operacyjnego jest proste, ale uruchomienie x64 wymaga trochę więcej pracy.

 1. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję VirtualBox z ich strony. Host odnosi się do komputera, na którym będzie działać VirtualBox. Pojawi się kilka ostrzeżeń dotyczących instalowania oprogramowania urządzenia i odłączania sieci; to normalne.
 2. Pobierz i zainstaluj najnowsze dodatki VirtualBox Guest, link do pobrania znajduje się na stronie pobierania.
 3. Uruchom ponownie komputer w systemie BIOS i włącz wirtualizację sprzętu. Pojawi się to jako „Technologia wirtualizacji” i/lub „VT-x lub AMD-V” lub słowa do tego celu. Różni producenci określają to inaczej.
 4. Teraz uruchom VirtualBox i kliknij Nowy. Menu VirtualBox
 5. Powinieneś zobaczyć opcję dla 64-bitowego systemu operacyjnego. Jeśli to zrobisz, oznacza to, że jesteś gotowy do instalacji. Jeśli nie widzisz tej opcji, może być konieczne ponowne sprawdzenie systemu BIOS i wybranie innej opcji lub zaktualizowanie systemu BIOS. Menu wersji systemu operacyjnego VirtualBox
 6. Teraz nadaj swojemu gościowi znaczącą nazwę, wybierz typ systemu operacyjnego, który planujesz zainstalować, i wybierz 64-bitowy. Kreator tworzenia VirtualBox
 7. Przydziel trochę pamięci dla swojej maszyny wirtualnej, przejdź w przyrostach co 1024, użyj 4096 MB, jeśli twój system sobie z tym poradzi. Nie idź na czerwono podczas ustawiania rozmiaru pamięci. Kreator tworzenia VirtualBox 2
 8. Następnie wybierz Utwórz teraz wirtualny dysk twardy i kliknij Tworzyć. Kreator tworzenia VirtualBox 3
 9. Następnie wybierz typ pliku dysku twardego, wstępnie wybrany VDI opcja działa dla większości rzeczy. Kreator tworzenia VirtualBox 4
 10. Tutaj wybierz typ przechowywania. Przydzielone dynamicznie oznacza, że ​​zajmie miejsce tylko w razie potrzeby, podczas gdy Naprawiono rozmiar zajmie całe fizyczne miejsce na dysku przydzielone mu od momentu utworzenia. Kreator tworzenia VirtualBox 5
 11. Wybierz ilość miejsca na dysku, jaką chcesz mieć dla swojej maszyny wirtualnej, około 40+ GB to dobry początek, to zapewni wystarczającą ilość miejsca na system operacyjny i dodatkowe programy, które musisz pobrać. Kreator tworzenia VirtualBox 6

VirtualBox powinien teraz skonfigurować gościa zgodnie z zaleceniami. Może to potrwać kilka sekund lub kilka minut w zależności od komputera i wymaganych ustawień.

Konfigurowanie 64-bitowego gościa w VirtualBox

Po utworzeniu musimy wykonać małą konfigurację, zanim zainstalujemy nasz system operacyjny gościa.

 1. Podświetl właśnie utworzony dysk i kliknij Ustawienia.
 2. Przejdź do Systemu i ustaw kolejność rozruchu.
 3. Wybierz kartę Procesor i wybierz co najmniej dwa procesory wirtualne.
 4. Wybierz Przyspieszenie i upewnij się, że zaznaczona jest opcja Włącz VT-x/AMD-V.

Wszystkie inne wartości domyślne powinny być akceptowalne, ale możesz swobodnie eksplorować i konfigurować według własnego uznania. Dobrym pomysłem jest jednak mieć pewne pojęcie o tym, co robisz, zamiast losowo zmieniać rzeczy. Na szczęście VirtualBox ma bardzo obszerną instrukcję obsługi.

Następnie, gdy wszystko jest już skonfigurowane tak, jak chcesz i jesteś gotowy, aby kontynuować, kliknij Start. Pojawi się nowe okno z prośbą o wybranie dysku startowego. Wybierz DVD lub ISO systemu operacyjnego, który chcesz zainstalować i kliknij OK.

Wybrany system operacyjny wykona zwykły proces instalacji i ostatecznie załaduje się na jego pulpit. W zależności od komputera może to potrwać dłużej niż zwykle, ponieważ na komputerze działa nie tylko host i sam VirtualBox, ale także wirtualny instalator. Robi dużo ciężkiego podnoszenia, więc bądź cierpliwy.

Po załadowaniu do nowego 64-bitowego gościa możesz instalować aplikacje, programy i wszystko, co chcesz, aby działało tak, jak chcesz. Gdy już działa idealnie, przejdź do menu Maszyna u góry ekranu wirtualizacji i kliknij Zrób migawkę. Spowoduje to wykonanie obrazu gościa, dzięki czemu możesz szybko przywrócić działającą wersję, jeśli zajdzie taka potrzeba.

VirtualBox to świetny sposób na odkrywanie nowych systemów operacyjnych bez angażowania się w jeden lub rekonfiguracji doskonale dobrego komputera. Jest bezpłatny i chociaż jest trochę krzywej uczenia się, nie jest tak stroma, że ​​​​nie można go szybko opanować. Myślę, że jest to doskonałe oprogramowanie i używam go regularnie, aby zobaczyć, jak zniszczalny jest system Windows 10.