Dziennik błędów systemu Windows 10: jak uzyskać dostęp do dzienników błędów

Czy nie podoba ci się system Windows, że dla prawie każdego polecenia istnieje co najmniej jeden sposób na uzyskanie tego, czego potrzebujesz? W dzisiejszym artykule pokażemy nie mniej niż 3 różne metody dostępu do dzienników błędów systemu Windows w systemie Windows 10. Mówiąc o „więcej niż jednym sposobie”, to narzędzie jest również znane jako Przeglądarka zdarzeń systemu Windows.

Dziennik błędów systemu Windows 10: jak uzyskać dostęp do dzienników błędów

Ma więc 2 nazwy i 3 sposoby dostępu. Niezależnie od tego, czy jest to problem bezpieczeństwa, który próbujesz zidentyfikować, problem z systemem, czy aplikacja, która generuje błędy i spowalnia system, jeśli chcesz znaleźć problem, musi się tam pojawić. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz miał jasny pomysł, jak dostać się do dziennika błędów systemu Windows 10.

Ale zanim przejdziemy do przedstawienia rzeczywistych metod, musimy określić jeden ważny szczegół: możesz mieć dostęp do tych dzienników tylko wtedy, gdy pochodzisz z konta użytkownika z uprawnieniami administracyjnymi.

Gdy już to wyjaśnisz, oto, co musisz zrobić:

Uzyskaj dostęp do dzienników błędów systemu Windows za pomocą menu zasilania

Jedna metoda, która działa jak urok, gdy chcesz wejść do przeglądarki zdarzeń systemu Windows / dzienników błędów systemu Windows, znajduje się w menu zasilania. Jak już wkrótce zauważysz, jest to również najłatwiejszy sposób uzyskania dostępu do dziennika błędów systemu Windows 10:

  1. Przejdź do paska zadań i kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Windows;

  2. Z menu kontekstowego, które się pojawi, kliknij Podgląd zdarzeń.

Uzyskaj dostęp do dzienników błędów systemu Windows za pomocą polecenia Uruchom

Być może chcesz spróbować czegoś nowego lub bardziej przypominasz użytkownika, który zaprzyjaźnia się z klawiaturą, a nie myszą. Z polecenia Uruchom powinieneś przejść do tej samej ścieżki, ale tylko z kilkoma dodatkowymi krokami i wierszami poleceń dla dziennika błędów systemu Windows 10:

  1. Uruchom okno dialogowe Uruchom, naciskając jednocześnie klawisz Windows i klawisz R na klawiaturze;

  2. W nowo uruchomionych oknach Uruchom wpisz eventvwr;

  3. Naciśnij Enter, aby uruchomić polecenie;
  4. A okno Podglądu zdarzeń powinno automatycznie pojawić się zaraz po tym.

Uzyskaj dostęp do dzienników błędów systemu Windows za pomocą Panelu sterowania

Pokazaliśmy Ci jedną prostą i superszybką metodę. Następnie pokazaliśmy Ci inną metodę, nieco wolniejszą, ale z tą zaletą, że opiera się tylko na klawiaturze. Ta ostatnia metoda służy tylko do demonstracji. Ale kto wie, kiedy pewnego dnia trafisz do Panelu sterowania i zdasz sobie sprawę, że chcesz rzucić okiem na dziennik błędów systemu Windows?

Kiedy ta myśl przemknie ci przez głowę, przygotuj się na:

  1. Uzyskaj dostęp do elementu System i zabezpieczenia z Panelu sterowania;

  2. Zidentyfikuj i kliknij Narzędzia administracyjne;

  3. Zidentyfikuj i kliknij dwukrotnie przeglądarkę zdarzeń.

Może się wydawać, że jest tylko kilka kroków do wykonania, ale obejmują one przeglądanie wielu innych elementów z folderów Panelu sterowania. To z pewnością zabije trochę czasu.

Podsumowując, pokazaliśmy, jak uzyskać dostęp do dzienników błędów systemu Windows w systemie Windows 10 z menu zasilania, z polecenia Uruchom i z centrum Panelu sterowania.