Jak zmienić swój kontakt lub zdjęcie profilowe w WhatsApp

WhatsApp to jedna z najpopularniejszych aplikacji komunikacyjnych. Na początku ludzie używali go do wysyłania wiadomości i wykonywania szybkich połączeń. Obecnie istnieje wiele sposobów na utrzymywanie kontaktu ze znajomymi i rodziną za pośrednictwem WhatsApp. Możesz wysyłać im zdjęcia, filmy, wiadomości głosowe itp.

Jeśli chodzi o zdjęcie profilowe na WhatsApp, istnieją dwie grupy osób. Pierwsza grupa to osoby, które lubią często zmieniać swoje zdjęcie profilowe. Druga grupa od lat nie zmieniała swojego zdjęcia profilowego.

Jak zmienić zdjęcie profilowe?

Jeśli od jakiegoś czasu nie zmieniałeś swojego zdjęcia profilowego, jest to idealny moment, aby to zrobić. Gwarantujemy, że otrzymasz kilka wiadomości od znajomych, uzupełniających Twój nowy wygląd. Możesz to zrobić za pomocą kilku dotknięć:

 1. Wpisz WhatsApp.

 2. Kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu i dotknij Ustawienia.

 3. Następnie kliknij swoje zdjęcie, które pojawi się na górze. Jeśli jeszcze go nie masz, zobaczysz szarą przestrzeń. Tam powinno być Twoje zdjęcie.

 4. Teraz wszedłeś do sekcji „Edytuj profil”. Powinieneś jeszcze raz dotknąć swojego zdjęcia.

 5. Następnie dotknij przycisku Edytuj w prawym górnym rogu.

 6. Otrzymasz trzy opcje: usunąć zdjęcie, zrobić jedno lub wybrać z Galerii/Rolki z aparatu. Wybierz jeden.

Jeśli już wiesz, które zdjęcie chcesz wykorzystać jako zdjęcie profilowe, wybierz opcję Wybierz zdjęcie, a następnie wybierz żądany obraz ze swojej galerii. Możesz przesuwać i skalować obraz oraz decydować, jak chcesz, aby Twoje kontakty go widziały.

Jeśli czujesz się ładnie, wybierz opcję Zrób zdjęcie i zrób selfie. Oczywiście, jeśli ci się nie podoba, nie musisz tego zachowywać. Możesz zrobić kolejne zdjęcie lub wybrać jedno ze swojej galerii.

Czy mogę ukryć swoje zdjęcie profilowe?

Istnieje możliwość ukrycia swojego zdjęcia profilowego przed osobami, których nie ma w Twoich kontaktach. Sugerujemy, abyś to zrobił, ponieważ poprawi to Twoje bezpieczeństwo w Internecie. Nie można jednak ukryć swojego zdjęcia profilowego tylko przed określonymi kontaktami.

Jeśli masz nieodpowiednie zdjęcie i nie chcesz, aby mama je zobaczyła, możesz zrobić tylko dwie rzeczy. Ukryj zdjęcie profilowe przed wszystkimi, aby tylko Ty je widziałeś (ale po co w takim razie?) lub usuń mamę z listy kontaktów (i miej nadzieję, że tego nie zauważy).

Oto jak ograniczyć, kto zobaczy Twoje zdjęcie:

 1. Przejdź do Ustawień.

 2. Stuknij w Konto.

 3. Stuknij w Prywatność.

 4. Kliknij zdjęcie profilowe.

 5. Będziesz mieć do wyboru trzy opcje: Wszyscy, Moje kontakty i Nikt.

Niestety, nie możesz wybrać „Ukryj przed”, a następnie wpisać nazwy niektórych kontaktów, których nie chcesz widzieć swojego zdjęcia. Sugerujemy wybranie opcji Moje kontakty i zezwolenie tylko osobom, z którymi jesteś połączony, na oglądanie Twojego zdjęcia profilowego. Nigdy nie wiesz, kto może uzyskać Twój numer telefonu i powinieneś chronić swój profil i siebie przed obcymi osobami.

Czy mogę mieć wiele zdjęć profilowych?

To jedno z pytań, które ludzie często zadają. I to ma sens, bo fajnie byłoby mieć kilka zdjęć profilowych. Byłoby wspaniale ustawić jedno zdjęcie profilowe dla znajomych (gdzie jesteś zrelaksowany i swobodny), a drugie dla swoich kolegów (profesjonalne zdjęcie). Niestety nie jest to możliwe.

Nie wykluczamy możliwości, że WhatsApp zezwoli na tę funkcję wkrótce, gdy wielu użytkowników o to poprosi. Byłoby zabawnie mieć taką opcję.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę przypisać zdjęcia profilowe do moich kontaktów?

Jednym z fajniejszych aspektów dodawania kontaktów jest możliwość przypisania do nich zdjęć. Starsze wersje WhatsApp umożliwiały dodawanie zdjęć innych osób, jeśli ich nie dodały. Niestety, w dzisiejszych czasach WhatsApp nie daje nam takiej opcji. Tylko same kontakty mogą dodawać swoje zdjęcia profilowe.

Czy mogę ukryć swoje zdjęcie profilowe tylko przed jedną osobą?

Jedynym sposobem na ukrycie swojego zdjęcia profilowego przed tylko jedną osobą jest zablokowanie jej. Aby to zrobić, musisz przejść do kontaktu w WhatsApp, przewiń w dół do jego strony profilu i dotknij „Zablokuj”.

Gdy to zrobisz, nie będziesz już widzieć kontaktu, a oni nie będą już widzieć Ciebie.

Obraz jest wart tysiąca słów

Wybierając swoje nowe zdjęcie profilowe, zastanów się, co chcesz, aby to zdjęcie o Tobie mówiło. Chcesz wyglądać profesjonalnie, czy chcesz pokazać, jak bardzo jesteś swobodny i swobodny?

Jakie zdjęcie umieściłbyś jako swoje zdjęcie profilowe? Czy wybrałbyś wersję poważną czy wyluzowaną? A może umieścisz zdjęcie swojego psa? Zapraszam do odwiedzenia sekcji komentarzy poniżej.