Jakiego portu używa Plex Media Server do przesyłania strumieniowego?

Jakiego portu używa Plex Media Server do przesyłania strumieniowego? Jak skonfigurować go do użytku? Jak włączyć zdalny dostęp do swoich multimediów? Odpowiedzi na wszystkie te pytania i nie tylko znajdziesz w tym samouczku Plex Media Server.

Jakiego portu używa Plex Media Server do przesyłania strumieniowego?

Plex Media Server to dzieło geniusza. Zestawia wiele bibliotek treści i usług przesyłania strumieniowego i umożliwia dostęp do nich wszystkich za pośrednictwem jednej aplikacji. Przesyłaj strumieniowo z wielu źródeł do wielu urządzeń — wszystko za darmo. Po skonfigurowaniu system jest bardzo łatwy w użyciu, ale skonfigurowanie go może być trochę uciążliwe.

Jak działa Plex Media Server?

Plex Media Server śledzi i indeksuje wszystkie media w urządzeniach lub monitorowanych przez siebie napędach. Następnie udostępnia tę zawartość do przesyłania strumieniowego za pośrednictwem aplikacji Plex na prawie każdym urządzeniu. Łączy się z głównym serwerem konta Plex, aby zapewnić, że Twoje treści pozostają (dość) bezpieczne i tylko Ty lub osoby, którym zezwolisz, mogą je przeglądać.

Konfigurowanie serwera multimediów Plex

Konfiguracja jest łatwiejsza niż mogłoby się wydawać, ponieważ oprogramowanie serwera wykonuje większość ciężkich zadań. Najpierw musimy uporządkować multimedia na twoim komputerze, a następnie zainstalować Plex Media Server.

Uporządkuj swoje multimedia, konfigurując logiczne foldery, filmy, telewizję i muzykę i tak dalej. Umieść swoje multimedia w odpowiednim folderze, najlepiej w jego własnym folderze, aby Plex mógł je logicznie wyświetlić.

Aby skonfigurować Plex Media Server:

 1. Skonfiguruj konto Plex.
 2. Pobierz i zainstaluj Plex Media Server i aplikację Plex. Zainstaluj serwer multimediów na komputerze lub sieciowym urządzeniu pamięci masowej, którego zamierzasz używać. Zainstaluj aplikację Plex na urządzeniach, których chcesz używać do przeglądania treści.
 3. Uruchom Plex Media Server i zaloguj się. Pojawi się okno przeglądarki, w którym możesz się zalogować i skonfigurować serwer.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora, aby nazwać swój serwer i naciśnij Dalej.
 5. Zezwól na zdalny dostęp po przejściu do ekranu.
 6. Wybierz Dodaj bibliotekę na następnym ekranie i wskaż Plex pliki lub dyski zawierające nośnik.
 7. Wybierz Dalej, gdy nośnik ładuje się do Plex.
 8. Wybierz dowolne kanały, które chcesz dodać, a następnie wybierz Dalej.
 9. Wybierz Gotowe na ekranie potwierdzenia.

Po zakończeniu kreatora Plex Media Server skanuje foldery dodane do biblioteki. Może to chwilę potrwać w zależności od ilości dodanych multimediów. Podczas oczekiwania możesz zająć się innymi rzeczami.

Jeśli masz problemy z konfiguracją, zapoznaj się z przewodnikiem po kreatorze podstawowej konfiguracji Plex. Zawiera wszystko, co musisz wiedzieć.

Skonfiguruj zdalny dostęp Plex

Możliwość oglądania Plex z dowolnego miejsca jest częścią tego, dlaczego jest to tak popularne centrum multimedialne. Aby móc to zrobić, najpierw musimy to włączyć.

 1. Zaloguj się do Plexa.
 2. Jeśli włączono zdalny dostęp powyżej, pomiń następny krok.
 3. Jeśli podczas konfiguracji nie włączono zdalnego dostępu, wybierz Ustawienia w prawym górnym rogu. Wybierz kartę Serwer i dostęp zdalny po lewej stronie. Wybierz Włącz zdalny dostęp w środku.
 4. Otwórz aplikację Plex na urządzeniu i przetestuj. Ustawienia sieciowe są synchronizowane w aplikacji, więc nie musisz nic robić.

Jakiego portu używa Plex Media Server do przesyłania strumieniowego?

W zależności od sieci może być konieczne ręczne otwarcie lub przekazanie portów, aby umożliwić zdalnym urządzeniom dostęp do Plex Media Server. Jeśli masz problemy z połączeniem, upewnij się, że następujące porty są dostępne przez zaporę sieciową lub przekazywane przez router.

 • Port TCP 32400 dla Plex Media Server
 • Port UDP 1900 dla serwera Plex DLNA
 • Port TCP 3005 dla aplikacji Plex Companion
 • Port UDP 5353 do wykrywania sieci
 • Port TCP 8324 dla Roku przez Plex Companion
 • Port UDP 32410, 32412, 32413, 32414 do wykrywania sieci
 • Port TCP 32469 dla serwera Plex DLNA

Naprawdę nie powinieneś znać portów, ponieważ Plex zajmuje się wszystkim. Po uruchomieniu serwera Plex Media Server zapora powinna oznaczać nowy ruch i dawać możliwość zezwolenia lub zabronienia. Dopóki ustawisz zezwalanie na ruch Plex, nie powinieneś mieć dalszej konfiguracji. Jeśli masz problemy ze zdalnym dostępem do Plex, zapoznaj się z tym przewodnikiem rozwiązywania problemów.

Plex Media Server jest świetny pod wieloma względami, ale łatwość obsługi jest zdecydowanie jedną z jego mocnych stron. Możliwość strumieniowego przesyłania dowolnego rodzaju multimediów z dowolnego urządzenia do niemal dowolnego miejsca jest również całkiem niezła.

Znasz jakieś sztuczki Plex, aby wydobyć z tego więcej? Czy miałeś problemy z konfiguracją? Opowiedz nam o tym poniżej!