Jak korzystać z radaru w War Thunder

W 2020 War Thunder otrzymał aktualizację, która wprowadziła funkcjonalność radaru do kilku pojazdów bojowych. Radar ma kluczowe znaczenie dla wykrywania wrogów, śledzenia ich i nie tylko. Dzięki wielu różnym funkcjom nic dziwnego, że niektórzy gracze mają trudności z ich opanowaniem.

Jak korzystać z radaru w War Thunder

Jednak zebraliśmy informacje o niektórych kluczowych systemach celowania radarowego w War Thunder. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak działają i jakie są ich metody działania.

War Thunder: Jak używać Radar

Samoloty w War Thunder są wyposażone w radary do wykrywania celów lub radary do śledzenia celów. Większość samolotów ma zarówno zainstalowane, jak i współpracujące ze sobą. Samoloty o wyższych rangach są zazwyczaj wyposażone w zaawansowany radar, aby dać graczom przewagę nad innymi modelami.

Radary wykrywające cele dodadzą wyświetlacz radaru i kompas na wyświetlaczu heads-up po włączeniu. Ten typ radaru pokaże tylko samoloty sojusznicze i wrogie oraz ich lokalizację. Kompas ma również strzałkę pokazującą kierunki drugiego samolotu.

Niektóre zaawansowane radary do wykrywania celów w samolotach wysokiej rangi mają lepsze funkcje, w tym lepsze skanery obszaru i większy zasięg.

Z drugiej strony radary śledzące cele są lepsze niż radary wykrywające cele, ponieważ namierzają wroga i informują o jego miejscu pobytu. Musisz jednak ręcznie namierzyć cel, aby nad wrogiem pojawił się zielony kwadrat. Chociaż radary śledzące mogą się namierzyć, mają zwykle mniejszy zasięg, a kilka czynników może zmylić system celowniczy.

Niektóre radary, takie jak AN/APG-100, wykorzystują tę samą antenę radarową zarówno do wykrywania, jak i śledzenia. Musisz jednak przełączać się między obydwoma trybami. Jeśli śledzisz i namierzasz cel, funkcja radaru wyszukiwania jest wyłączona.

Pojazdy naziemne SPAA mają również radary, które są nieco podobne do radarów powietrznych. Radary te są również zdolne do wykrywania i śledzenia, w zależności od pojazdu.

Aktywne systemy radarowe są tym, z czym większość graczy często spotyka się w pojazdach SPAA. Większość z nich ma dwa oddzielne radary, jeden do śledzenia, a drugi do wykrywania. Inni mają połączone radary, takie jak AN/APG-100, w których musisz mądrze przełączać się między obydwoma trybami.

Inne radary w pojazdach SPAA to po prostu dalmierze. Nie śledzą one pojazdów wroga, ale użyjesz ich do obliczenia odległości między tobą a dowolnym celem. Można je traktować jak ręczne radary wyszukiwania.

Zarówno w przypadku samolotów, jak i pojazdów SPAA, kontrolki do aktywacji radaru to „Alt + R”. Kombinacja klawiszy „Alt + F” pozwala namierzyć najbliższy lub wybrany cel. Aby wybrać cel do namierzenia, musisz nacisnąć „Alt + T”.

War Thunder: Jak korzystać z celowników radarowych

Celowniki radarowe są innym typem celownika niż typowe celowniki żyroskopowe w samolotach. Nie wszystkie samoloty je mają, ale możesz określić, jaki typ ma Twój samolot.

Standardowe celowniki żyroskopowe wymagają od pilotów ręcznego wybierania zakresów, ale celowniki radarowe robią to automatycznie. Dopóki celujesz w cel, celowniki radarowe zajmą się wybieraniem numeru.

Te celowniki działają najlepiej w trybie pierwszoosobowym. W trybie trzecioosobowym służą tylko do tego, aby powiedzieć ci, czy za gęstymi chmurami znajduje się wróg.

Oto kroki, jak korzystać z celowników radarowych:

 1. Wybierz samolot z celownikami radarowymi.

 2. Wejdź do bitwy.

 3. Naciśnij klawisze Alt+F, aby je włączyć, jeśli celownik radarowy jest wyłączony.

 4. Gdy celowniki radarowe są włączone, na HUDzie zobaczysz zielony trójkąt.

 5. Jeśli chcesz go wyłączyć, ponownie naciśnij Alt + F.

War Thunder: Jak używać pocisków radarowych

Półaktywne pociski samonaprowadzające radarowe (SARH) zostały wprowadzone do War Thunder w aktualizacji Raining Fire. Pociski te są przeznaczone do walki powietrze-powietrze, co eliminuje konieczność całkowitego ich wyposażenia przez pojazdy SPAA. Chociaż pociski SARH są dość skuteczne w akcji, w War Thunder nie ma idealnej broni.

Najpierw porozmawiamy o tym, jak działają pociski SARH. Jako pilot musisz ręcznie i w sposób ciągły śledzić swój cel. Ta procedura jest konieczna po wystrzeleniu jednego na wrogi samolot. Pocisk samoczynnie namierza cel, co sprawia, że ​​trafianie w cele jest wspólnym wysiłkiem pilota i głowicy bojowej.

Pociski SARH będą dążyć do celu i utrzymywać optymalny zasięg lub śledzenie prędkości. Możesz mieć pewność, że inne jednostki w okolicy nie odwrócą jego uwagi i nie spowodują, że chybi. Mogą jednak chybić z powodu odbitych sygnałów od powierzchni, w tym od wody.

Nie wszystkie pociski SARH działają w ten sam sposób. Niektóre są odporne na odbite sygnały, a inne stosują różne podejścia do śledzenia. Powinieneś studiować jego zawiłości i ćwiczyć technikę śledzenia, aby osiągnąć najlepsze wyniki, niezależnie od pocisku.

Niektóre głowice SARH, takie jak Matra R.530 i R-3R, opierają się na dystansie do punktu namierzania wrogich samolotów. Dzięki tym głowicom możesz namierzyć przed oddaniem strzału i bezpiecznie zignorować inne samoloty lub odbite sygnały. Aby używać tych pocisków SARH, powinieneś znajdować się na średniej lub dużej wysokości, najlepiej poziomo lub nad wrogami.

AIM-7D/E i kilka innych wykorzystuje prędkość radialną celu i efekt Dopplera, aby namierzyć samoloty lub helikoptery. Te głowice mogą również ignorować inne cele i sygnały. Minusem jest to, że możesz namierzyć cel tylko po wystrzeleniu, a zasięg namierzania jest krótszy.

Lepiej celować we wrogów nad tobą, aby uniknąć odbijania się sygnałów od powierzchni Ziemi dla obu typów pocisków. Im więcej ćwiczysz z użyciem pocisków SARH, tym łatwiej trafić w wrogie samoloty i inne samoloty.

War Thunder: Jak korzystać z radaru M163?

M163 technicznie nie ma radaru, jak inne pojazdy lub samoloty SPAA. Jest jednak wyposażony w dalmierz radarowy AN/VPS-2.

Aby użyć dalmierza radarowego M163, wykonaj następujące czynności:

 1. Ruszaj do bitwy z M163.

 2. Wyceluj w celowniki pojazdu.

 3. Wyceluj w samolot wroga.

 4. Naciskaj Alt + F, aż dalmierz zgłosi odległość między tobą a samolotem.

 5. W razie potrzeby powtórz lub przestań celować przez celowniki.

War Thunder: Jak korzystać z radaru F86

Myśliwiec odrzutowy F-86F-25 jest wyposażony w radar dalmierzowy o nazwie AN/APG-30. Ten radar tak naprawdę nie śledzi ani nie wykrywa samolotów wroga, jak robią to nowsze radary lotnicze. Zamiast tego wyświetla zasięg samolotu, na którym masz ustawione celowniki.

Poniższe kroki pokażą Ci, jak korzystać z tego radaru:

 1. Używając F-86F-25, wyceluj przez przyrządy celownicze.

 2. Upewnij się, że cel znajduje się w celowniku i obszarze skanowania.

 3. Naciskaj Alt + F, aż zobaczysz odległość do celu.

Radar dalmierza AN/APG-30 nie oblicza przewagi, ale pokazuje tylko, dokąd trafiają twoje pociski i jak daleko są wrogowie. Nie uwzględnia również ruchu wroga.

Odległość do wroga to 3 kilometry

W War Thunder radary odgrywają znaczącą rolę w namierzaniu, śledzeniu i wykrywaniu ruchu wroga. Dzięki wielu rodzajom radarów, zarówno w powietrzu, jak i na ziemi, gracze muszą je opanować, aby skutecznie walczyć. Walka nigdy nie była taka sama, odkąd pojawił się radar.

Czy często używasz radarów w War Thunder? Jaki jest twój ulubiony radar w grze? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.