Czy możesz przeglądać stare snapy na Snapchacie? Jak uzyskać dostęp do utraconych multimediów Snapchata

Cały model biznesowy Snapchata opiera się na pomyśle, że możesz wysyłać znajomym zdjęcia, które znikną w ciągu kilku sekund. O ile wspomniany przyjaciel nie weźmie na siebie zrzutu ekranu zrzutu ekranu i zapisania obrazu zrzutu ekranu, to zrzut ekranu zostanie utracony w eterze, zniknął na zawsze, kaput. Zasada ma inspirować kaprysy, głupoty i pewną lekkomyślność ze strony użytkowników Snapchata. To także jedyna rzecz, która odróżnia Snapchata od, powiedzmy, robienia zdjęcia i wysyłania go do znajomych. Nic więc dziwnego, że Snapchat nie skomentował ostatnich twierdzeń, że ich snapy nie są tak ulotne, jak reklamowane.

Czy możesz przeglądać stare snapy na Snapchacie? Jak uzyskać dostęp do utraconych multimediów Snapchata

Jak Snapchat usuwa Snapy?

Przede wszystkim, aby zrozumieć, w jaki sposób można odzyskać te snapy, musisz najpierw wiedzieć, co się dzieje, gdy Snapchat je „usunie”. Każdemu snapowi nadawane jest rozszerzenie pliku o nazwie .NOMEDIA, które uniemożliwia zapisanie snapu na telefonie użytkownika. Jednak nie uwzględnia małej rzeczy zwanej metadanymi.

Metadane to w zasadzie dane o danych. Innymi słowy, jeśli rzeczywisty obraz jest danymi, metadane zawierają informacje o tym obrazie, na przykład kiedy został wysłany, do kogo został wysłany i nazwę pliku. Uzyskując dostęp do tych metadanych, możesz odtworzyć obrazy, które miały zniknąć na zawsze.

Wejdź do rozszyfrowania kryminalistyki

Decipher Forensics, ośrodek badawczy z siedzibą w Utah, przeprowadził badanie przy użyciu oprogramowania AccessData, aby spróbować sprawdzić, czy mogą odzyskać snapy. Uwaga, spoiler: mogliby. Oprogramowanie umożliwiło im dostęp do metadanych dotyczących snapów. Następnie zmienili nazwy plików, do których uzyskano dostęp w ten sposób, usuwając rozszerzenie .NOMEDIA. W ten sposób uzyskali dostęp do oryginalnego obrazu.

„To rozszerzenie pliku można usunąć tak łatwo, jak zmianę nazwy pliku w systemie Windows” — mówi badacz Richard Hickman. Jednak wiedza, jak znaleźć metadane, może być trochę trudna.

Odzyskiwanie danych Snapchata i Snapchata z iPhone'a

Obecnie istnieje wiele programów, zarówno bezpłatnych (takich jak UltData), jak i płatnych, które umożliwiają odzyskanie ostatnio usuniętych danych z iPhone'a. Kroki w celu odzyskania danych, a co za tym idzie utraconego nośnika Snapchat, są następujące: Podłącz iPhone'a do aplikacji używanej do odzyskiwania danych. Można to zrobić zarówno fizycznie, podłączając iPhone'a do laptopa lub komputera stacjonarnego za pomocą kabla USB. Można to również osiągnąć, uzyskując dostęp do kopii zapasowej iCloud poprzez zalogowanie się na swoje konto iCloud w oprogramowaniu do odzyskiwania danych (UWAGA: Unikaj oszustw typu phishing, upewniając się, że korzystasz z legalnego oprogramowania do odzyskiwania danych). Po podłączeniu urządzenia do oprogramowania możesz odzyskać utracone multimedia. Jeśli dane są wyświetlane, ale nie są widoczne żadne obrazy ani filmy, prawdopodobnie nośnik jest nadal zapisany w pliku typu .NOMEDIA. Aby to naprawić, po prostu zmień nazwę pliku i zmień typ pliku, jak wspomniano wcześniej.

Odzyskiwanie Snapchatów i danych Snapchata z Androida

Dostęp do usuniętych Snapchatów na urządzeniu z Androidem jest nieco inny niż na iPhonie; Użytkownicy Androida mają niewielką przewagę w dostępie do danych, które pozostają po wysłaniu i usunięciu Snapchata. To tak proste, jak nawigacja do folderu pamięci podręcznej telefonu i znalezienie w nim folderu specyficznego dla Snapchata. Możesz to zrobić, uruchamiając wiele aplikacji (takich jak Dumpster, która jest bezpłatną aplikacją do odzyskiwania danych w sklepie Google Play) na swoim urządzeniu z Androidem. Pojemnik na śmieci jest bardzo przyjazny dla użytkownika; po zainstalowaniu wystarczy odświeżyć i zeskanować telefon, aby odzyskać utracone lub „usunięte” dane. Może być konieczne wyeksportowanie danych i zmiana typu pliku z .NOMEDIA na czytelny plik.