Jak korzystać z Google Hangouts na tablecie Amazon Fire

Tablet Amazon Fire działa w systemie Fire OS, który jest zbudowany bezpośrednio na systemie Android. Mimo że urządzenia Fire OS nie obsługują natywnie Sklepu Google Play i jego aplikacji, możesz to zmienić. Urządzenia z Androidem są dostarczane z preinstalowanym ekosystemem Google, podczas gdy musisz przejść przez pewne problemy, aby uzyskać je na tablecie Fire.

Jak korzystać z Google Hangouts na tablecie Amazon Fire

Jeśli czujesz się na siłach, dołącz do nas, gdy wyjaśnimy, jak korzystać z Google Hangouts na tablecie Fire.

Pobierz sklep Google Play na tablet Fire

Zanim zaczniesz korzystać z Google Hangouts na tablecie Fire, musisz skonfigurować Sklep Google Play. Ponieważ ten sklep nie jest natywny dla urządzeń Fire, musisz włączyć aplikacje z nieznanych źródeł.

Możesz to zrobić w Ustawieniach urządzenia, w zakładce Bezpieczeństwo. Gdy to zrobisz, musisz pobrać kilka plików APK, aby uruchomić Sklep Google Play. Oto linki do potrzebnych plików. Pobierz następujące pliki APK przez przeglądarkę Silk:

 1. Sklep Google Play.
 2. Menedżer konta Google.
 3. Usługi Google Play (w tabletach Fire HD 8 z 2017 roku, użyj tego linku)
 4. Ramy usług Google.

Po zakończeniu pobierania zobaczysz ostrzeżenie o potencjalnie szkodliwym charakterze pliku. Potwierdź tę wiadomość za pomocą OK. Wymienione powyżej pliki nie są szkodliwe dla Twojego urządzenia, ale Fire OS musi ostrzegać Cię o każdym pobraniu przez inną firmę.

Kindle Fire

Zainstaluj Sklep Google Play na tablecie Fire

Po pobraniu wszystkich plików APK postępuj zgodnie z instrukcjami ich instalacji:

 1. Uruchom aplikację Dokumenty na tablecie Fire.
 2. Wybierz kartę Pamięć lokalna.
 3. Otwórz folder Pobrane. Musisz zainstalować wszystkie pliki APK z tego miejsca, w następującej kolejności.
 4. Dotknij Menedżera kont Google, aby go zainstalować.
 5. Następnie zainstaluj Google Services Framework.
 6. Następnie zainstaluj Usługi Google Play.
 7. Na koniec zainstaluj Sklep Google Play.

Jeśli nie możesz zainstalować żadnego z plików, spróbuj zablokować i odblokować ekran tabletu Fire. Powinien naprawić błąd w konfiguracji plików APK. Inną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest to, że musisz zainstalować te pliki w lokalnej pamięci tabletu Fire, a nie na karcie SD. Dla pewności dobrym pomysłem może być wyjęcie karty SD przed zainstalowaniem tych pakietów APK.

Korzystaj z Google Hangouts na tablecie Fire

Wreszcie możesz uzyskać Google Hangouts na swoim tablecie Fire. Zrobisz to tak, jak na tablecie z Androidem. Zanim jednak przejdziesz dalej, poczekaj około pięciu minut, aż aplikacja Sklep Google Play zakończy aktualizację. Po zakończeniu aktualizacji dotknij aplikacji Sklep Play i zaloguj się na swoje konto Gmail.

Następnie możesz wejść do Sklepu Google Play i ręcznie wyszukać Google Hangouts. Pobierz Hangouts z oficjalnej strony aplikacji, a zainstaluje się ona automatycznie. W ten sam sposób możesz pobrać inne aplikacje Google.

Gdy Hangouts będzie gotowy do użycia, uruchom go i zaloguj się na swoje konto Google. Możesz korzystać z aplikacji na tablecie Fire, tak jak na urządzeniu z Androidem. To samo dotyczy innych aplikacji Google. Możesz pobrać Gmaila, Mapy Google, Google Chrome i wiele innych i używać ich zwykle na tablecie Fire.

Korzystaj z Google Hangouts na Kindle Fire

Miłego korzystania z Hangoutów

Ponieważ jest to aplikacja wieloplatformowa, możesz łączyć się z innymi użytkownikami korzystającymi z Androida, iOS i komputerów za pośrednictwem Hangouts. Nie zobaczysz żadnej różnicy w interfejsie użytkownika ani wydajności aplikacji.

Ta metoda nie byłaby możliwa, gdyby system operacyjny Fire nie był oparty na Androidzie. Czy uważasz, że Amazon powinien pozwolić swoim użytkownikom na pobieranie aplikacji Google bez tych obejść? Czy oprócz Hangouts masz jakieś inne aplikacje? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.