Jak zaktualizować oprogramowanie układowe w Amazon Echo Dot

Seria urządzeń Amazon Echo sprzedała się w milionach na całym świecie. Miliony ludzi będą prosić Alexę o włączenie światła, pytając o pogodę w ich okolicy lub odtwarzając piosenkę. W przeważającej części Echo jest popularne, ponieważ łatwo jest z nim żyć i nim zarządzać. Ale czasami wymagana jest niewielka ręczna interwencja, dlatego umieściłem ten samouczek, jak zaktualizować oprogramowanie układowe w Amazon Echo Dot.

Jak zaktualizować oprogramowanie układowe w Amazon Echo Dot

Przez większość czasu twoja Amazon Echo Dot aktualizuje się w środku nocy. Dopóki jest włączony i ma połączenie z Internetem, wykonuje wszelkie aktualizacje poza godzinami pracy, aby nie przeszkadzać Ci ani nie zakłócać korzystania z urządzenia. Czasami jednak wymaga ręcznej aktualizacji oprogramowania układowego.

Ten samouczek został faktycznie poproszony przez mojego kumpla. Ma kilka Echo Dots i chciał założyć Multiroom Music. Jego nowszy Dot był w porządku, ale jego starszy powiedział, że wymaga aktualizacji oprogramowania układowego. Ponieważ nie chciał czekać, aż sam wykona aktualizację, zrobił to sam ze mną, aby pomóc.

Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, oto jak zaktualizować oprogramowanie układowe w Amazon Echo Dot.

Ręczna aktualizacja oprogramowania dla Echo Dot

Ponieważ Alexa co noc sprawdza dostępność aktualizacji, naprawdę rzadko zdarza się, abyś kiedykolwiek musiał to zrobić. Jeśli jednak próbujesz coś skonfigurować, możesz. Najpierw możesz sprawdzić, czy korzystasz z najnowszego oprogramowania, czy nie.

 1. Otwórz aplikację Alexa na swoim telefonie.
 2. Wybierz Ustawienia i kropkę Echo.
 3. Wybierz Informacje i sprawdź wersję oprogramowania.

Najnowsza wersja będzie zawsze wyświetlana na tej stronie w witrynie Amazon. Sprawdź swoją wersję oprogramowania na tej liście, aby zobaczyć, czy rzeczywiście nie jesteś nieaktualny, czy nie. Obecnie Echo Dot 2nd Gen ma numer 613507720, podczas gdy 1 Gen ma numer 613505820. Jeśli masz Dot Kids, ma on numer 613507720 (lipiec 2018 r.).

Jeśli wersja podana w Wersji oprogramowania różni się od wersji na stronie Amazon, potrzebujesz aktualizacji. Powinno to nastąpić tego wieczoru, ale jeśli się spieszysz, możesz „zachęcić” go do ręcznej aktualizacji.

Znam dwa sposoby ręcznej aktualizacji oprogramowania układowego. Najłatwiej jest wyciszyć Alexę, aby pierścień stał się czerwony. Następnie zostaw to na godzinę. Dopóki jest podłączony do Internetu, Alexa powinna powiedzieć, że potrzebna jest aktualizacja, a następnie ją wykonać. Po zakończeniu Echo Dot powinien się zrestartować i zacząć normalnie działać.

Drugi sposób jest nieco bardziej skomplikowany, ale również wydaje się działać.

 1. Wyrejestruj Echo Dot z aplikacji Alexa.
 2. Wyłącz Echo Dot i pozostaw na 1 minutę.
 3. Włącz ponownie, ale nic nie rób przez godzinę. Powinieneś zobaczyć, jak niebieski pierścień zmienia kolor na zielony i obraca się. Ma to na celu poinformowanie cię, że kropka się aktualizuje.
 4. Niech Dot zaktualizuje się i zrestartuje.
 5. Wykonaj wstępną konfigurację za pomocą aplikacji Alexa i Echo Dot.

Jeśli to zadziałało tak, jak powinno, twój Dot powinien zaktualizować się do najnowszego oprogramowania. Po ponownej rejestracji Twoje stare ustawienia powinny nadal istnieć, a kropka powinna być gotowa do użycia.

Problemy z aktualizacjami oprogramowania w Echo Dot

Kilku właścicieli zgłosiło problemy z Echo Dot, głównie dlatego, że nie aktualizuje się, mimo że pokazuje starszą wersję oprogramowania z nowszą dostępną. Można to obejść, ręcznie ustawić profil sieciowy w aplikacji Alexa. To naprawiło to dla kilku osób, z którymi rozmawiałem o aktualizacji zakresu Echo, i zadziałało dla nich. Może to zadziała też dla ciebie.

Musisz znać adres IP routera, maskę podsieci i serwery DNS używane przez router. Możesz w tym celu zalogować się na ekranie konfiguracji routera lub pobrać go z komputera. Łatwiej jest uzyskać go z routera, ponieważ będziesz musiał zidentyfikować bezpłatny adres IP, aby zapewnić echo. Jeśli znasz zakres, możesz znaleźć wolny adres IP, w przeciwnym razie użyj routera, aby go zidentyfikować.

 • W systemie Windows otwórz okno CMD i wpisz „ip config / all” i naciśnij Enter.
 • W systemie Mac OS otwórz Terminal i wpisz „ifconfig;” i naciśnij Enter.

Obie metody pokażą adres IP twojego komputera, adres routera i maskę podsieci, publiczny adres IP i szczegóły DNS.

 1. Wyrejestruj swoją kropkę Echo.
 2. Wybierz sieć WiFi w aplikacji Alexa i zaloguj się.
 3. Wybierz Ustawienia zaawansowane w aplikacji Alexa.
 4. Ręcznie wprowadź dostępny adres IP, adres IP routera i maskę podsieci oraz dwa adresy serwerów DNS.
 5. Wybierz Połącz, aby dołączyć do sieci.
 6. Dokończ konfigurację w normalny sposób.

W większości przypadków Echo Dot zadba o siebie. Jeśli musisz ręcznie zaktualizować oprogramowanie, przynajmniej wiesz, jak to zrobić!