Jak odblokować wszystkie iPhone'y [kwiecień 2021]

Jeśli kupisz iPhone'a od operatora telefonii komórkowej, najprawdopodobniej jest on zablokowany w sieci tego operatora. Może to stanowić niedogodność, gdy próbujesz korzystać z telefonu za granicą lub u innego operatora telefonii komórkowej.

Jak odblokować wszystkie iPhone'y [kwiecień 2021]

W tym artykule wyjaśnimy, czym jest blokada operatora i co możesz zrobić, aby odblokować iPhone'a.

Dlaczego operatorzy telefonów komórkowych blokują telefony?

Jeśli wcześniej się nad tym nie zastanawiałeś, nie jest to trudne do przeprowadzenia. To czysto lukratywny model biznesowy. Jeśli kupisz iPhone'a od konkretnego operatora, który zablokuje Cię w sieci, masz motywację, aby pozostać, nadal płacić rachunki i ostatecznie naliczać nowe opłaty.

Odblokuj WSZYSTKIE iPhone'y

Chociaż dni dwuletnich kontraktów już dawno minęły, operatorzy telefonów komórkowych nadal sprzedają zablokowane iPhone'y, co ma zapewnić, że pozostaniesz z ich firmą, dopóki telefon nie zostanie spłacony. Zasadniczo operator telefonii komórkowej czerpie zyski z usługi, za którą płacisz co miesiąc, a nie z samego telefonu (Apple czerpie zyski z samego urządzenia).

Jeśli się nad tym zastanowisz, to ma sens. Ale nadal może być denerwujące, gdy chcesz używać iPhone'a w innej sieci.

Czy możesz przełączać się między dowolnymi dwoma przewoźnikami?

Niestety nie zawsze. Będzie to zależeć od modelu Twojego telefonu. Jedną z rzeczy, o których niewiele osób wspomina w odniesieniu do odblokowywania telefonów, jest to, że nie zawsze zapewnia kompatybilność z innymi operatorami.

Powód jest taki. Przewoźnicy czasami używają różnych standardów bezprzewodowych. Na przykład AT&T używa GSM, podczas gdy Sprint korzysta z CDMA. Terminologia tutaj jest mniej ważna niż fakt, że technologia kryjąca się za akronimami jest inna.

Oznacza to, że nie możesz zabrać telefonu GSM do sieci CDMA i oczekiwać, że będzie działać. Na szczęście większość iPhone'ów nowszej generacji z łatwością radzi sobie z przejściem między różnymi operatorami, ponieważ wiele z nich obsługuje zarówno standardy bezprzewodowe GSM, jak i CDMA.

Jednym z przykładów jest AT&T iPhone X. Chociaż jest to wciąż nowszy iPhone, ten konkretny model nigdy nie był kompatybilny z siecią Sprint lub Verizon CDMA. W dzisiejszych czasach nie musimy się tym zbytnio martwić.

Najbezpieczniejsze sposoby odblokowania iPhone'a

Zdecydowanie najbardziej niezawodnym sposobem odblokowania iPhone'a, niezależnie od tego, czy masz urządzenie starszej generacji, czy nowszy model, jest poproszenie o to operatora. Wszyscy główni operatorzy komórkowi, tacy jak Verizon, T-Mobile, AT&T i Sprint, oferują takie usługi.

Jednak zazwyczaj są pewne wymagania. Przede wszystkim najlepiej, jeśli jesteś w pełni właścicielem swojego iPhone'a, co oznacza, że ​​dokonałeś wszystkich niezbędnych płatności na rzecz swojego operatora. Niektórzy dostawcy nie zrealizują prośby o odblokowanie, dopóki nie dokonasz takich płatności lub nie zapłacisz opłaty za wcześniejsze zakończenie.

Koszty będą się różnić w zależności od telefonu, abonamentu i operatora. Inną rzeczą, na którą należy uważać, jest to, jak długo masz ten konkretny telefon aktywny w sieci tego operatora. Jak wyjaśnimy poniżej, niektórzy operatorzy chcą, aby telefon był aktywny w ich sieci przez pewien czas, zanim go odblokują.

Zbierz potrzebne informacje

Odblokowanie iPhone'a jest stosunkowo proste. Jest jednak kilka informacji, których będziesz potrzebować, zanim będziesz mógł kontynuować.

W tej sekcji przygotujemy Cię do odblokowania iPhone'a.

Co to jest numer IMEI?

Numer IMEI telefonu lub International Mobile Equipment Identity to unikalny identyfikator, którego sieci komórkowe (operatorzy) i producenci używają do identyfikacji i weryfikacji legalności telefonów komórkowych w skali globalnej.

Apple obsługuje zdjęcie imei

Operatorzy sieciowi lub dowolna liczba usług innych firm, które specjalizują się w tego rodzaju interwencjach, mogą odblokować IMEI iPhone'a. Cel? Aby „odczepić” kartę SIM i pozwolić ci przełączyć się na dowolnego innego operatora sieci.

Informacje o Twoim koncie

Przed wykonaniem opisanych poniżej procesów będziesz potrzebować informacji o swoim koncie. Zazwyczaj jest to numer konta (znajdujący się w wersji PDF lub fizycznej kopii rachunku) oraz kod zabezpieczający.

Kod zabezpieczający to coś, co już byś skonfigurował i jest to osobisty kod identyfikacyjny.

Karta Sim od innego operatora

Chociaż nie jest to wymagane, dobrze jest mieć pod ręką inną kartę Sim, aby upewnić się, że telefon jest rzeczywiście odblokowany. Możesz użyć karty Sim znajomego lub odebrać ją u innego przewoźnika.

Jak odblokować iPhone'a Verizon

Jest kilka dobrych wiadomości, jeśli chodzi o Verizon. Ten operator przestał trwale blokować iPhone'y w swojej sieci od czasu wydania iPhone'a 5. Dlatego, jeśli nie masz modelu starszego niż iPhone 5, prawdopodobnie nie potrzebujesz operatora, aby go odblokować, aby przełączyć się na nowego operatora.

Oczywiście po zakupie iPhone'a z Verizon będziesz musiał poczekać co najmniej 60 dni, ale Verizon automatycznie go odblokuje. Jeśli jednak Verizon nie odblokuje automatycznie Twojego urządzenia, musisz poprosić o odblokowanie urządzenia.

Oto jak poprosić o odblokowanie:

 1. Skontaktuj się z obsługą klienta Verizon.
 2. Poproś o odblokowanie karty SIM.

Nie ma w tym nic więcej. Ale będziesz musiał upewnić się, że spełniasz wymagania.

Notatka: Jeśli jesteś w wojsku i jesteś wdrażany, Verizon odblokuje Twoje urządzenie przed końcem 60-dniowego okresu, a także zawiesi Twoją usługę. Aby rozpocząć ten proces, musisz zadzwonić do działu obsługi klienta, do którego połączyliśmy się powyżej.

Jak odblokować iPhone'a T-Mobile?

Oto wymagania, które musisz spełnić, abyś mógł poprosić o odblokowanie iPhone'a od T-Mobile i kwalifikować się do niego.

 • Przede wszystkim musisz mieć urządzenie T-Mobile.
 • Twoje urządzenie nie może być wcześniej zablokowane ani zgłoszone jako skradzione lub zgubione.
 • Twoje konto powinno mieć dobrą opinię u przewoźnika.
 • W poprzednim roku nie przekroczyłeś więcej niż dwóch kodów odblokowujących.
 • Zapłaciłeś za swoje urządzenie w całości.
 • Przygotuj się do przedstawienia dowodu zakupu i wszelkich innych wymaganych informacji, co leży w gestii przewoźnika.
 • Twój rachunek jest aktualny i nie jest przeterminowany.
 • Urządzenie jest aktywne w sieci T-Mobile od co najmniej 40 dni.

Po upewnieniu się, że spełniasz wymienione kryteria, możesz odwiedzić stronę logowania T-Mobile, aby zainicjować żądanie odblokowania.

Zaloguj się na swoje konto, a następnie zrób to:

 1. Kliknij „Linie i urządzenia” i kliknij numer telefonu dołączony do iPhone'a, który chcesz odblokować.
 2. Kliknij „Sprawdź stan odblokowania urządzenia”.
 3. Jeśli Twoje urządzenie kwalifikuje się do odblokowania, pojawi się na tej stronie. Następnie możesz skontaktować się z T-Mobile, aby poprosić o odblokowanie iPhone'a.

Odblokuj iPhone'a Sprint

Teraz, gdy T-Mobile i Sprint połączyły się, zasady odblokowywania stały się dość niejasne. Musisz jednak spełnić te same kryteria, co powyżej i skontaktować się z linią obsługi klienta Sprint pod numerem 888-211-4727, aby poprosić o odblokowanie.

Pamiętaj, że wielu użytkowników Sprinta zakłada, że ​​do odblokowania iPhone'a potrzebny jest kod MSL. To nieprawda. iPhone'y nie używają kodu MSL, jak robią to inni producenci.

Jak odblokować iPhone'a AT&T

Odblokowanie telefonu w AT&T jest podobne do korzystania z usług odblokowywania T-Mobile. Istnieje kilka dobrze zdefiniowanych wymagań, które musisz najpierw spełnić.

 • Upewnij się, że Twój iPhone jest urządzeniem AT&T.
 • Poproś o odblokowanie tylko telefonu, który nie został zgłoszony jako skradziony, zgubiony lub w inny sposób powiązany z nieuczciwą działalnością.
 • Wszystkie zobowiązania i plany ratalne są zrealizowane, opłacone w całości, a Twoje konto jest w dobrej kondycji.
 • Nie prosisz o odblokowanie telefonu, na którym korzystałeś z funkcji wczesnej aktualizacji w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
 • Nie żądasz odblokowania urządzenia, które było aktywne krócej niż 60 dni, w przypadku telefonu kupionego z nowym planem ratalnym lub zobowiązaniem serwisowym.

Jak widać, są to mniej więcej podobne wymagania co u innych przewoźników. Warto zauważyć, że możesz złożyć wniosek, zanim Twoje urządzenie będzie się kwalifikować. W takim przypadku AT&T powinno wysłać Ci powiadomienie, gdy tylko będziesz mógł kontynuować odblokowanie.

Aby odblokować iPhone'a AT&T, wykonaj następujące czynności:

 1. Odwiedź witrynę AT&T Device Unlock.
 2. Kliknij „Odblokuj urządzenie”.
 3. Wprowadź swój numer telefonu, wyczyść Captcha i kliknij „Dalej” u dołu ekranu.
 4. Wprowadź informacje o swoim koncie, w tym numer konta i kod dostępu. Następnie ponownie kliknij „Dalej”.
 5. Sprawdź swój adres e-mail, aby zapoznać się z Regulaminem AT&T. Musisz je zaakceptować, aby upewnić się, że urządzenie jest odblokowane
 6. Sprawdź ponownie pocztę e-mail, aby potwierdzić, że urządzenie jest odblokowane.

Cały proces nie powinien zająć więcej niż dwa dni. Po otrzymaniu ostatecznego powiadomienia możesz wyjąć kartę SIM i włożyć nową od nowego operatora.

Przewodnik Apple dotyczący odblokowywania iPhone'ów

Nie wszystkie iPhone'y są zablokowane dla określonego operatora. To zależy od tego, jaką ofertę znalazłeś i gdzie kupiłeś swojego iPhone'a. To powiedziawszy, Apple sugeruje dwie proste metody odblokowania telefonu, w zależności od sytuacji.

iPhone z kartą SIM od innego operatora

 1. Wyłącz iPhone'a.
 2. Wyjmij kartę SIM.
 3. Włóż nową kartę SIM od nowego operatora.
 4. Przejdź ponownie przez kreatora konfiguracji iPhone'a.

Kasowanie telefonu

 1. Najpierw utwórz kopię zapasową swojego iPhone'a.
 2. Wymaż iPhone'a.
 3. Przywróć telefon z kopii zapasowej.

Warto również zauważyć, że Apple sugeruje najpierw skontaktowanie się z operatorem. Te dwie metody mogą działać na urządzeniach zakupionych od dostawców zewnętrznych, ale mogą nie działać na wszystkich generacjach iPhone'ów zakupionych od operatora.

Dostawcy odblokowania IMEI

Dostawca odblokowania IMEI jest alternatywą dla odblokowania operatora. Niektórzy mogą zdecydować się na to, ponieważ nie chcą czekać na minimalny czas wymagany przez operatora komórkowego lub ponieważ ich operator nie pozwala na odblokowanie.

Ale jak działa usługa odblokowania IMEI? Cóż, dzieli cienka granicę między legalnością a nielegalnością. W niektórych przypadkach operatorzy sieci komórkowych mogą sprzedawać kody odblokowujące niektórym z tych dostawców usług, które z kolei dostawcy sprzedają swoim klientom.

W innych przypadkach dostawcy usług odblokowywania IMEI uzyskują dostęp do kodów od różnych przewoźników od pracowników lub poprzez dostęp do bazy danych.

Z tego powodu i ze względu na to, jak łatwo jest odblokować iPhone'a bezpośrednio od operatora, usługa odblokowania IMEI powinna być twoją ostatnią deską ratunku. Istnieje pewne ryzyko, w tym bezpośrednie oszustwo i brak możliwości korzystania z telefonu lub konieczność naprawy.

Warto zauważyć, że jeśli wyślesz nielegalnie odblokowany lub zamurowany iPhone z powrotem do Apple w celu przywrócenia, istnieje szansa, że ​​gdy go odzyskasz, nadal będzie miał blokadę głównego operatora.

Często Zadawane Pytania

Zawarliśmy tę sekcję, aby odpowiedzieć na więcej pytań dotyczących odblokowywania iPhone'a.

Zostaję oddelegowany do wojska. Czy mój iPhone może zostać odblokowany wcześniej?

W większości przypadków tak. Jeśli Twój iPhone jest zablokowany przez operatora, musisz skontaktować się z dostawcą, aby poprosić o wcześniejsze odblokowanie iPhone'a. Wiele z nich zrobi to, nawet jeśli nadal jesteś winien pieniądze na swoim iPhonie.

Przygotuj się do wysłania przewoźnikowi niezbędnej dokumentacji, aby udowodnić, że jesteś oddelegowany poza USA.

Kupiłem iPhone'a od innej osoby, ale nie jest odblokowany. Co mogę zrobić?

Niestety, wszyscy wymienieni powyżej operatorzy wymagają informacji o koncie dla konta, na którym zakupiono iPhone'a. Oznacza to, że aby odblokować telefon, musisz skontaktować się ze sprzedawcą.

Trochę dobrych wieści

Od 2015 roku wszyscy główni operatorzy komórkowi zaczęli oferować usługi odblokowywania dla iPhone'ów wszystkich generacji. W obecnej sytuacji jedyne dwie opcje, które pozostały, to rozmowa z operatorem lub zaufanie do usługi odblokowywania IMEI.

Dobrą wiadomością jest to, że bez względu na to, jaką opcję wybierzesz lub kwalifikujesz się, odblokowanie będzie trwałe. Co więcej, w przypadku odblokowania IMEI, żaden proces nie spowoduje jailbreaku twojego urządzenia ani nie unieważni gwarancji, o ile zrobisz to poprawnie.

Aby było jeszcze lepiej, jak wspomniano wcześniej, możesz to zrobić teraz na dowolnej generacji iPhone'a i wersji systemu operacyjnego, od najstarszej do najnowszej. Dzięki temu nie musisz już przełączać się na nowszy telefon, aby łatwiej było wylądować na wybranym przewoźniku.

Pamiętaj, że operatorzy nie są zobowiązani do odblokowywania Twojego iPhone'a, ponieważ chcesz i dlatego, że Apple to umożliwiło. W związku z tym warunki kwalifikowalności mogą się znacznie różnić w zależności od przewoźnika. Zrobią to, ale to nie znaczy, że czasami nie będziesz musiał przeskakiwać przez obręcze, aby to zrobić.

Jak sprawdzić, czy przewoźnik umożliwia odblokowanie

Niezależnie od tego, czy chcesz sprawdzić swojego operatora, czy innego, możesz to zrobić na stronie wsparcia Apple. Umożliwi Ci przeglądanie listy światowych operatorów telefonów komórkowych i sprawdzenie, jakie funkcje odblokowywania oferują dla swoich urządzeń iPhone.

Listę znajdziesz tutaj i możesz przeglądać ją według kontynentów, aby uniknąć przytłoczenia informacjami. Należy pamiętać, że ta lista zawiera również informacje na podstawie modelu i generacji.

Chociaż lista Apple może nie być aktualizowana codziennie, można bezpiecznie założyć, że większość informacji jest aktualna. Możesz użyć tej listy, aby wyśledzić innych przewoźników, których możesz nie znać, jeśli będziesz chciał później dokonać zmiany, ale nie wiesz, gdzie.

Korzyści z posiadania odblokowanego telefonu

Przede wszystkim posiadanie odblokowanego iPhone'a pozwoli ci uzyskać najlepszą możliwą ofertę w swoim abonamencie. To dlatego, że możesz robić zakupy u różnych przewoźników. Tak długo, jak twój telefon jest kompatybilny z ich sieciami, oczywiście.

Po drugie, odblokowany telefon da ci więcej swobody, jeśli często wyjeżdżasz za granicę. Będziesz mógł otrzymać lokalną kartę SIM niemal wszędzie i nie będziesz musiał płacić wygórowanych rachunków za telefon za każdym razem, gdy podróżujesz.

Jest to szczególnie ważne dla użytkowników iPhone'ów w USA, ponieważ koszty operatorów w USA są znacznie wyższe niż w wielu innych częściach świata. Nie wspominając o dodatkowej elastyczności, jaką jest możliwość pełnego wykorzystania nowej obsługi dwóch kart SIM w telefonach takich jak iPhone XS i XS Max.

iphone podstawowe zdjęcie t mobile

Jak szybko należy odblokować iPhone'a?

Zakładając, że masz iPhone'a starszej generacji, prawdopodobnie nadszedł czas, abyś skorzystał z nowej polityki odblokowywania i uwolnił telefon. O ile oczywiście nie planujesz uaktualnienia i używania tego samego numeru. W takim przypadku złożenie zbyt wielu wniosków w ciągu roku może spowodować odrzucenie wniosku.

Ale w każdym razie, teraz, gdy jest to możliwe, nie ma powodu, dla którego nie powinieneś prosić operatora o odblokowanie telefonu, gdy tylko będzie to dla ciebie finansowo wygodne. I oczywiście, gdy tylko spełnisz wymagania kwalifikacyjne swojego przewoźnika. Tylko dlatego, że masz odblokowany telefon, nie oznacza to, że operator komórkowy również zamknie Twoje konto.