Jak odblokować LeapFrog Epic?

LeapFrog Epic to świetny tablet dla dzieci, ponieważ pozwala trzymać z dala nieodpowiednie treści. Odbywa się to poprzez posiadanie oddzielnych profili kont do korzystania z urządzenia i do administracji. Chociaż użytkownikami mogą być zarówno dzieci, jak i rodzice, profil administracyjny jest zarezerwowany wyłącznie dla rodziców.

Jak odblokować LeapFrog Epic?

Używając kodu blokady rodzicielskiej, możesz uzyskać dostęp do opcji zmiany ustawień użytkownika i urządzenia. Ze względów bezpieczeństwa zawsze zaleca się, aby nie zapisywać kodu na kartce papieru ani nie przechowywać go bez ochrony na komputerze lub smartfonie. O wiele lepiej jest zapisać kod w pamięci, zwłaszcza jeśli masz żądne przygód dziecko.

Oczywiście nie jest niczym niezwykłym, że ludzie zapominają kod i nie mają szczęścia, jeśli chodzi o dostęp do menu ustawień.

LeapFrog ma do tego prosty proces odzyskiwania, który pozwala zresetować kod blokady rodzicielskiej z oficjalnej strony internetowej.

Resetowanie kodu blokady rodzicielskiej

Możesz to zrobić, przechodząc na stronę LeapFrog ze swojego smartfona lub komputera.

 1. Otwórz preferowaną przeglądarkę internetową i przejdź do leapfrog.com.
 2. Na stronie głównej kliknij przycisk „Zaloguj się / Zarejestruj się” w prawym górnym rogu.

  przeskocz.pl

 3. Na ekranie Zaloguj/Zarejestruj wprowadź swój adres e-mail i hasło, a następnie kliknij przycisk "Zaloguj się".

  Zaloguj sie

 4. Pojawi się ekran „Moje konto”.
 5. W sekcji „Mój profil” kliknij „Informacje o koncie”.

  Moje konto

 6. Na ekranie „Informacje o koncie” przewiń w dół do sekcji zatytułowanej „Blokada rodzicielska dla urządzeń bezprzewodowych”.
 7. Tutaj zobaczysz listę urządzeń LeapFrog zarejestrowanych na Twoim koncie.
 8. Na końcu każdego wpisu znajduje się 4-cyfrowy kod blokady rodzicielskiej.

  mój profil

Mając kod w ręku, po prostu wróć do tabletu LeapFrog i wejdź do menu Rodzica, wprowadzając kod.

Zmiana kodu blokady

Jeśli Twój domyślny kod jest trudny do zapamiętania, możesz rozważyć jego zmianę. Aby to zrobić, przejdź do sekcji „Informacje o koncie” na swoim koncie LeapFrog, jak opisano w poprzedniej sekcji.

Poszukaj opcji „Zmień hasło”. Obok niego, po prawej stronie, zobaczysz przycisk „Edytuj”. Dotknij go, aby zmienić dowolne dane uwierzytelniające, czy to hasło logowania, czy kody blokady rodzicielskiej.

edytuj hasła

Przywracanie LeapFrog Epic do ustawień fabrycznych

Twoje urządzenie LeapFrog może z czasem zwalniać. Nie jest to niczym niezwykłym w przypadku inteligentnych urządzeń w ogóle, ponieważ mają one tendencję do posiadania zbyt wielu zainstalowanych aplikacji. Powoduje to zapełnienie przestrzeni dyskowej i pamięci całą masą nieużywanych plików tymczasowych.

Aby tablet działał zgodnie z przeznaczeniem, od czasu do czasu zaleca się pełne przywrócenie ustawień fabrycznych. Spowoduje to wyczyszczenie urządzenia z wszelkich niepotrzebnych plików i umożliwi zainstalowanie nowych aplikacji, których faktycznie planujesz używać.

Odbywa się to za pomocą opcji „Przywracanie danych fabrycznych” w menu Rodzic.

Jak zapewne wiesz, spowoduje to usunięcie wszystkich danych z pamięci wewnętrznej LeapFrog Epic. Możesz najpierw wykonać kopię zapasową tego, na utratę czego nie możesz sobie pozwolić. Ponadto upewnij się, że bateria jest naładowana w co najmniej 50% lub po prostu podłącz tablet, aby mieć absolutną pewność.

 1. Na ekranie głównym LeapFrog Epic dotknij ikony „Ustawienia rodzica” w prawym górnym rogu.

  Rodzice

 2. Aby potwierdzić swoją tożsamość, wprowadź 4-cyfrowy kod blokady rodzica, po czym pojawi się menu rodzica.
 3. Dotknij "Urządzenie".

  urządzenie

 4. Dotknij "Ustawienia urządzenia".

  ustawienia urządzenia

 5. Dotknij "Resetuj".

  Resetowanie

 6. Dotknij "Przywracanie danych fabrycznych".

  przywrócenie ustawień fabrycznych

 7. Dotknij „Zresetuj tablet”.

  zresetuj tablet

Po potwierdzeniu resetowania tablet zajmie kilka minut do pół godziny. W międzyczasie zostaw to w spokoju. Będziesz wiedział, że reset się powiódł, gdy następnym razem zobaczysz ekran główny.

Hej, możesz nawet udawać, że masz nowy stół. Czas założyć konto rodzica, profil dziecka i cały ten jazz.

Zawsze trzymaj kod rodzica z dala od dzieci

Uniemożliwi im to zabawę z ustawieniami urządzenia i innymi zaawansowanymi opcjami.

Czy kiedykolwiek zapomniałeś kodu rodzica? Czy wiesz, że możesz znaleźć ten kod w swoim profilu online LeapFrog? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.