Jak znaleźć i przestać obserwować użytkowników Instagrama, którzy Cię nie obserwują?

W przypadku mediów społecznościowych obowiązuje niepisana zasada: jedna ręka myje drugą. Dodanie osób do poniższej listy bez jednoczesnego wzrostu liczby osób, które Cię obserwują, może być frustrujące, zwłaszcza jeśli chcesz rozwijać swoją markę i wyrabiać sobie reputację.

Jak znaleźć i przestać obserwować użytkowników Instagrama, którzy Cię nie obserwują?

Jeśli nie poświęcasz tyle uwagi postom, ile poświęcasz, rozsądnie byłoby odejść od niektórych kontaktów i znaleźć tych, którzy z większym prawdopodobieństwem odwzajemnią przysługę, okażą swoim postom trochę miłości i pielęgnować przyjaźń.

W tym artykule pokażemy, jak przestać obserwować użytkowników Instagrama, którzy nie obserwują.

Jak przestać obserwować użytkowników Instagrama, którzy Cię nie obserwują?

Niektórzy użytkownicy Instagrama posuwają się nawet do wdrożenia strategii follow-unfollow. Podążą za tobą, a następnie potajemnie przestaną cię śledzić, gdy ty podążysz z powrotem. Znalezienie takich użytkowników i zaprzestanie ich obserwowania może być dobrym sposobem na wyczyszczenie konta.

Zobaczmy, jak możesz się do tego zabrać.

Jak ręcznie znaleźć użytkowników, którzy nie obserwują Cię z powrotem na Instagramie?

Instagram ułatwił obserwowanie wszystkich osób z poniższej listy, jeśli nie obserwują. Możesz to zrobić z poniższej listy lub profilu użytkownika.

(a) Anulowanie obserwowania użytkowników z listy obserwujących

Takie podejście pozwala znaleźć i przestać obserwować tych, którzy nie śledzili, bez opuszczania swojego profilu. Oto jak:

 1. Otwórz swój profil i przejdź do listy Obserwatorów.

 2. Przewiń listę w dół, aby sprawdzić, czy pojawia się nazwa danego użytkownika.

Jeśli użytkownika nie ma na liście, możesz wygodnie otworzyć swoją listę Obserwowanych i kliknąć przycisk „Przestań obserwować” obok jego nazwy. Jeśli to zrobisz, nie będziesz już widzieć ich postów w swoim kanale.

Domyślnie Instagram wyświetla listę kont, z którymi często korzystasz, oraz oddzielną listę kont, które rzadko pojawiają się w Twoim kanale. Dlatego skoncentrowanie się na tym drugim może być dobrą strategią, jeśli chcesz dowiedzieć się, czy ktoś poszedł za nimi.

To powiedziawszy, ktoś należący do kategorii „najmniej wchodzący w interakcję” nie oznacza, że ​​nie śledził. Mogą być w tej kategorii po prostu dlatego, że nie byli aktywni na Instagramie.

Problem z tym podejściem polega na tym, że przed przewinięciem listy konieczne może być zapamiętanie nazwy użytkownika, którego szukasz.

(b) Anulowanie obserwowania użytkowników z ich profilu

Jeśli nie chcesz zapamiętywać nazwisk i przechodzić tam iz powrotem między następującą listą a listą obserwujących, aby wyróżnić tych, którzy nie śledzili, możesz wygodnie otworzyć ich profil i dowiedzieć się, czy Twoje imię i nazwisko znajduje się na ich następującej liście . Oto jak:

 1. Odwiedź profil danego użytkownika i otwórz jego listę obserwowanych.

 2. Przewiń listę w poszukiwaniu swojego imienia i nazwiska. Możesz też dotknąć paska wyszukiwania u góry listy, a następnie wprowadzić swoje imię i nazwisko, aby uruchomić szybkie wyszukiwanie.

Jeśli Twojego imienia i nazwiska nie ma na liście, oznacza to, że użytkownik nie śledził.

Jak korzystać z usługi innej firmy, aby znaleźć użytkowników, którzy nie podążają wstecz?

Jednym z najbardziej zniechęcających zadań na Instagramie jest ręczne zaprzestanie obserwowania osób, które nie obserwują, zwłaszcza jeśli masz tysiące obserwujących. Przeklikanie się przez profile wszystkich, których obserwujesz, w poszukiwaniu użytkowników, którzy nie odwzajemnili przysługi, może być czasochłonne. Na szczęście istnieje wiele narzędzi innych firm, które mogą pomóc zautomatyzować ten proces.

Zobaczmy, jak działają najpopularniejsze narzędzia:

(a) Kombinacja

Niektórzy ludzie lubią taniec „podążaj za, a potem przestań śledź”. Mogą nawet zapełnić swój kanał postami „obserwuj”, aby Cię przekonać, tylko po to, aby przestać Cię obserwować, gdy zaczniesz je obserwować. Może to być nieprzyjemne, denerwujące i może zahamować rozwój Twojej marki.

Dzięki Combin możesz natychmiast wykryć konta, które nie były obserwowane, a nawet przestać je obserwować.

Oto jak to działa:

 1. Pobierz aplikację Combin i zainstaluj ją na komputerze PC, Mac lub Linux.

 2. Po instalacji uruchom aplikację i wprowadź swoje dane logowania na Instagramie, aby zalogować się na swoje konto.

 3. Wybierz „Użytkownicy” z menu nawigacyjnego po lewej stronie.

 4. Kliknij „Obserwujesz”. Powinno to wyświetlić wszystkich użytkowników, których obecnie obserwujesz.

 5. Kliknij „Nie obserwujący”. Spowoduje to wyświetlenie listy osób, które nie śledziły Cię.

 6. Aby przestać obserwować użytkownika z listy „Nie obserwujący”, po prostu kliknij okrągłe pole obok jego nazwy, a następnie wybierz „Przestań obserwować”.

 7. Aby przestać obserwować użytkowników jako całość, kliknij „Wybierz wszystko”, a następnie wybierz „Przestań obserwować”.

(b) Obserwatorzy-Unfollowers

Followers-Unfollowers to bezpłatne narzędzie, które pomaga zidentyfikować użytkowników Instagrama, którzy nie obserwują. Jest wyposażony w przejrzysty i intuicyjny interfejs użytkownika, który zapewnia kompleksowy przegląd konta w ciągu kilku sekund. Otrzymasz również powiadomienia, gdy ktoś zacznie Cię obserwować lub przestanie Cię obserwować.

Jak tylko zainstalujesz aplikację, musisz zalogować się za pomocą swoich danych logowania na Instagramie. Następnie aplikacja automatycznie generuje statystyki użytkownika dla Twojego konta. Obejmuje to listę Twoich obserwujących, tych, którzy Cię nie obserwują, a także użytkowników, których sam nie śledziłeś. Możesz przestać obserwować jednego użytkownika na raz, ale możesz też masowo przestać obserwować wiele kont za naciśnięciem jednego przycisku.

Aplikacja zebrała ponad 5 milionów pobrań w Google Play, co pokazuje, jak powszechne jest jej użycie. Liczby te prawdopodobnie wskazują również na poziom zaufania, jakim cieszy się aplikacja na zatłoczonym rynku.

Wniosek

Czas wyczyścić swój kanał i obserwować tylko osoby, które cię lubią. Jeśli ktoś nie obserwuje Cię z powrotem na Instagramie, prawdopodobnie nie warto go umieszczać na Twoim kanale. Możesz przestać ich obserwować bez poczucia winy, ponieważ po prostu jesteś proaktywny w swoim brandingu.

Należy również pamiętać, że warunki korzystania z Instagrama są dość rygorystyczne, a każde działanie uznane za nieautentyczne może narazić Twoje konto na ryzyko zamknięcia lub zawieszenia. Korzystanie z aplikacji innych firm do zbiorczego przestania obserwowania użytkowników jest szczególnie ryzykowne, dlatego zaleca się anulowanie obserwowania użytkowników pojedynczo.

Jak często przestajesz obserwować użytkowników na Instagramie? Jakie jest twoje preferowane podejście? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.