Jak usunąć rozmycie zdjęcia lub obrazu?

Każdy to robi — robisz świetne zdjęcie naszego dziecka, które robi coś ekscytującego lub robisz idealne zdjęcie produktu na Twoją aukcję w serwisie eBay, a potem, gdy je przeglądasz, wszystko jest rozmazane!

Jak usunąć rozmycie zdjęcia lub obrazu?

To nic wielkiego, jeśli zauważysz to od razu, ponieważ możesz po prostu zrobić kolejne zdjęcie. Ale co, jeśli sprawdzenie zajmie Ci więcej czasu i nie ma możliwości ponownego wykonania zdjęcia?

Czasami masz tylko jedną szansę na uzyskanie idealnego zdjęcia. Utrata tej szansy może być trochę frustrująca.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak usunąć rozmycie zdjęcia przy użyciu różnych metod i oprogramowania.

Jak usunąć rozmycie zdjęcia lub obrazu?

Jak wyostrzyć rozmyte zdjęcie - 5 sposobów na edycję rozmytych obrazów

Aby usunąć rozmycie zdjęcia lub obrazu, możesz użyć różnych narzędzi i oprogramowania online, w tym Photoshop, GIMP, Paint.net i innych.

Przyjrzyjmy się, jakie są Twoje opcje i jak z nich korzystać.

Notatka: Bez względu na to, jakiego narzędzia używasz, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zrobić kopię zapasową pliku obrazu, z którym będziesz pracować! Nie chcesz skończyć z czymś gorszym niż oryginał.

Photoshop

Photoshop ma kilka narzędzi, których możesz użyć do rozmycia obrazów. Istnieją trzy popularne sposoby uzyskania znacznie ostrzejszego obrazu z rozmytego obrazu.

Photoshop

Napraw rozmycie za pomocą programu Photoshop Elements:

 1. Otwórz swój obraz w Photoshop Elements.
 2. Wybierz Filtry menu, a następnie Zwiększyć.
 3. Wybierać Maska wyostrzająca.
 4. Dostosuj oba Promień oraz Kwota aż twój obraz będzie ostry.

To wymaga trochę dostosowania, aby było dobrze, ale działa bardzo dobrze.

Napraw rozmycie za pomocą samego Photoshopa:

 1. Otwórz swój obraz w Photoshop.

 2. Duplikować warstwę tła i wybierz ją.

 3. Wybierać Filtr, Inny, oraz Przełęcz górna i ustaw go na 10%.

 4. Ustaw tryb mieszania dla warstwy na ostre światło i dostosuj nieprzezroczystość aż obraz będzie wyraźny.

Jeśli korzystasz z nowszej wersji programu Photoshop, możesz również użyć funkcji redukcji drgań aparatu, aby zmniejszyć rozmycie obrazów:

 1. Otwórz swój obraz w Photoshop.

 2. Wybierać Filtr, Wyostrzyć, oraz Redukcja wstrząsów.

 3. Pozwól Photoshopowi działać swoją magią i wyświetlić podgląd różnic.

Ta ostatnia opcja pozwala Photoshopowi wykonać całą pracę. Nie jest wymagane wprowadzanie danych przez użytkownika. Dopóki masz włączony podgląd, powinieneś widzieć obok siebie obraz przed i po.

Edytor obrazów GIMP

Jeśli nie masz Photoshopa lub nie chcesz płacić za program, możesz skorzystać z bezpłatnego edytora obrazów GIMP. Jest to doskonały program, który może robić wiele takich samych rzeczy, jak płatne usługi, takie jak Photoshop.

Jest trochę krzywej uczenia się, ale GIMP jest tak potężnym edytorem obrazów, że warto się go nauczyć.

Oto jak odblokować obraz za pomocą GIMP:

 1. Otwórz obraz w KORDONEK.

 2. Wybierać Rozmycie/wyostrzenie z Przybornik.

 3. Wybierać Wyostrzyć i przeciągnij myszą na obraz, aby go wyostrzyć, lub wybierz fragment, aby wyostrzyć tylko jego część.

Gdy wybierasz części obrazu do wyostrzenia, GIMP automatycznie wykonuje swoją pracę. Powinieneś zobaczyć, jak obraz dynamicznie się wyostrza, gdy poruszasz myszą.

Paint.net

Paint.net to kolejne bezpłatne narzędzie do edycji obrazu, które może wiele osiągnąć bez żadnych kosztów. Ostrzenie nie jest jedną z jego mocnych stron, więc jeśli szukasz darmowego narzędzia, Gimp może być lepszą opcją. Mimo to Paint.net wykonuje wiarygodną pracę, zmniejszając rozmycie obrazów.

Oto jak odblokować obraz za pomocą Paint.net:

 1. Otwórz obraz w Paint.net.

 2. Wybierać Efekty, Obrazek, oraz Wyostrzyć.

 3. Przesuń suwak w Wyostrzyć wyskakujące okienko do poziomu, z którego jesteś zadowolony.

 4. Wybierać ok i zapisz.

Narzędzie Wyostrzanie może wprowadzać do obrazu szum, który można zredukować za pomocą efektów i redukcji szumów.

Snapseed

Snapseed to aplikacja od Google, która działa zarówno na Androidzie, jak i na iPhone'ach. Jest to pełny edytor obrazów, który działa na większości nowszych urządzeń i ma bardzo pełny zestaw funkcji. Jedną z rzeczy, które Snapseed robi szczególnie dobrze, jest wyostrzanie obrazów.

Snapseed

Oto jak to zrobić w Snapseed:

 1. Otwórz swój obraz w Snapseed.

 2. Wybierz Detale opcja menu.

 3. Wybierać Wyostrzyć lub Struktura, to albo rozmycie lub pokaż więcej szczegółów.

Zarówno Wyostrzanie, jak i Struktura łączą się, aby zrobić dużą różnicę w rozmytym obrazie. Zwykle używam opcji Wyostrzanie, aby usunąć jak najwięcej rozmycia, a następnie używam Struktury, aby przywrócić szczegóły.

To zajmie trochę prób i błędów, aż uzyskasz poziomy dokładnie według własnych upodobań, ale kiedy już to zrobisz, twój obraz powinien być krystalicznie czysty i gotowy do pracy.

Inne narzędzia online

Istnieją dwa inne godne uwagi narzędzia online, które doskonale nadają się do poprawy jakości obrazu.

Jednym z nich jest Fotor, który jest zestawem potężnych narzędzi online, które mogą zrobić wiele rzeczy. Drugi to Photo Sharpen, który robi dokładnie to, co sugeruje nazwa.

Fotor to świetny pakiet do edycji zdjęć, który oferuje szereg bezpłatnych narzędzi do edycji zdjęć z poziomu strony internetowej. Istnieją również narzędzia Pro za opłatą, ale dla większości z nas wystarczy darmowe. Samo narzędzie jest oznaczone jako dodające artystycznego rozmycia do obrazu, ale używając go, a następnie skalując rozmycie, możesz użyć go jako ostrzenia.

Użyj narzędzi Basic w lewym menu, a następnie Basic w drugim lewym menu. Jest tam suwak Wyostrz, aby usunąć rozmycie obrazu.

Wyostrzanie zdjęć jest znacznie mniej zaawansowane technologicznie i wykonuje pracę za Ciebie. Wykorzystuje algorytm do wyostrzania obrazów. Przesyłasz swój obraz i wybierasz przycisk Wyostrz, a witryna robi resztę. W rezultacie pokaże ci ostrzejszy obraz. Nie możesz dostroić wyników, ale witryna całkiem dobrze radzi sobie z redukcją rozmycia.

Końcowe przemyślenia

To tylko niektóre ze sposobów na rozmycie zdjęć. Wraz z pojawieniem się nowych technologii i wielu potężnych aparatów i urządzeń z pewnością istnieje więcej sposobów na poprawianie zdjęć na czubku palców.

Czy znasz inne sposoby na rozmycie obrazu? Opowiedz nam o nich poniżej w komentarzach, jeśli tak!