Jak zaktualizować aplikacje w Devant Smart TV

Podobnie jak wszystkie inne urządzenia, telewizory znacznie ewoluowały w ciągu ostatnich kilku lat. Samo przeglądanie kanałów już tego nie robi dla wielu osób. Zamiast tego chcą, aby ich telewizor był całym systemem rozrywki.

Jak zaktualizować aplikacje w Devant Smart TV

Prawie każdy producent telewizorów, który jest nadal aktualny, wskoczył na pokład tego trendu, z mniejszym lub większym sukcesem. Telewizory Devant plasują się gdzieś pośrodku pod względem możliwości. Chociaż mogą nie być najlepszą opcją, zapewniają przyzwoite wrażenia.

Istnieje jednak pewne zamieszanie związane ze sposobem działania interfejsów ich inteligentnych telewizorów. Wyjaśnijmy niektóre z najczęstszych problemów dotyczących aplikacji obsługiwanych przez te telewizory.

Jak są mądrzy?

Kiedy słyszą „inteligentny telewizor”, większość ludzi natychmiast reaguje na myśl o Androidzie. Jest to oczekiwane, ponieważ najwięksi producenci inteligentnych telewizorów oferują tę platformę. Ale na dobre lub na złe Devant przyjął inne podejście.

Niektóre starsze modele telewizorów Smart TV były dostarczane z Opera App Store, opartym na popularnej przeglądarce. Ale użytkownicy nie byli z niego zbyt zadowoleni, ponieważ miał pewne problemy, które sprawiły, że telewizory Devant były mniej inteligentne niż powinny.

Opera App Store został następnie przebudowany i stał się Vewd App Store, częścią kompleksowego systemu operacyjnego, który jest znacznie bardziej wydajny niż jego poprzednik. Jest fabrycznie wbudowany w nowe modele Devant, takie jak LTV900, i oferuje różne rodzaje treści, od filmów na żądanie po wszelkiego rodzaju aplikacje.

WEWD

A co z aktualizacjami?

To właściwie całkiem proste – nie ma. Vewd zarządza wszystkimi aplikacjami w sklepie za pośrednictwem Vewd Cloud, z którego masz do nich dostęp i je pobierasz. Oznacza to, że nie ma pobierania ani ręcznych aktualizacji. Zamiast tego wszystkie aplikacje są aktualizowane automatycznie, a wszyscy użytkownicy otrzymują najnowszą wersję zaraz po jej uruchomieniu.

Oprócz aplikacji Vewd Cloud zarządza także odtwarzaczem multimediów, ustawieniami urządzenia, kontrolą prywatności i wieloma usługami w chmurze. Powinno to zapewnić płynną rozrywkę, która łączy wszystkie rodzaje treści.

Obecnie w Vewd App Store znajduje się około 1500 aplikacji i liczba ta stale rośnie. Oczywiście nie zawsze jest to płynna jazda, ponieważ aplikacje mogą nadal działać nieprawidłowo. Dobrym tego przykładem jest Plex, który przez jakiś czas nie działał i spowodował trochę zamieszania w społeczności. Na szczęście Vewd ponownie go uruchomił.

To prowadzi nas do wad tego rodzaju dostępu w chmurze. Ponieważ nie możesz zaktualizować aplikacji, nie możesz jej również obniżyć. Oznacza to, że jeśli aktualizacja zawiera błędy, jedyne, co możesz zrobić, to poczekać, aż zespół Vewd to naprawi.

Z jakiegoś powodu Devant nie używa całego systemu operacyjnego Vewd. Zamiast tego najnowsze modele wykorzystują system operacyjny Vidaa U2.5 z integracją z Vewd App Store. Chociaż system operacyjny jest przyzwoity, nadal ma kilka ograniczeń. Na przykład nie ma możliwości instalowania aplikacji innych firm w sposób, w jaki mogą to zrobić użytkownicy Android TV. Mimo to oferuje wystarczająco dużo opcji rozrywki dla przeciętnych użytkowników.

VIDAA U

Trafiony czy chybiony?

Można śmiało powiedzieć, że podejście Devant do inteligentnych telewizorów jest dość innowacyjne. Usługi oparte na chmurze ułatwiają zarządzanie aplikacjami i eliminują kłopoty z pobieraniem i aktualizowaniem aplikacji.

Ale jak widać, takie podejście nie jest pozbawione wad. Nie każda aktualizacja, która się pojawia, działa idealnie, a Twoje opcje są dość ograniczone, gdy tak się dzieje. Nie ma obniżania ani odinstalowywania, więc prawie utkniesz z tym, co dostajesz.

Czy korzystasz z inteligentnych telewizorów Devant? Jeśli tak, jakie masz doświadczenia z systemem Vidaa OS i sklepem Vewd App Store? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w sekcji komentarzy poniżej.