Jak się z kimś zaprzyjaźnić bez jego wiedzy

Uwielbiasz słuchać od znajomych na Facebooku, ale niektórzy z Twoich najbliższych i najdroższych po prostu wejdą Ci pod skórę. Jasne, sieć społecznościowa świetnie nadaje się do pozostawania w kontakcie ze znajomymi, członkami rodziny i innymi użytkownikami, których nie widzisz regularnie osobiście, ale czasami niektórzy znajomi z Twojej listy po prostu publikują zbyt często. Niezależnie od tego, czy jesteś zmęczony niekończącą się paradą filmów z kotami, politycznymi tyradami wypełnionymi dezinformacjami lub celowo podżegającą retoryką, czy po prostu nie widzisz powodu, by pozostać w kontakcie z kimś online, być może nadszedł czas, aby usunąć go z listy znajomych .

Jak się z kimś zaprzyjaźnić bez jego wiedzy

Oczywiście nie chcesz ranić ich uczuć, niezależnie od tego, czy są dalekimi krewnymi, czy wieloletnimi przyjaciółmi rodziny. Rodzi to kilka ważnych pytań: czy osoba, którą usuwasz, będzie wiedziała, że ​​nie masz jej znajomych z Facebooka? Czy istnieje sposób na usunięcie ich postów z kanału bez usuwania ich ze znajomych? Przyjrzyjmy się odpowiedziom na te i inne pytania w tym przewodniku po Facebooku.

Czy możesz się z kimś rozstać bez jego wiedzy?

Facebook nie powiadamia nikogo, gdy nie jest zaprzyjaźniony, więc ogólnie rzecz biorąc, wszyscy, których nie zaprzyjaźniłeś, nie będą wiedzieć, że usunąłeś ich z listy znajomych. To znaczy, oczywiście, dopóki twój znajomy nie przeszuka twojego imienia na swojej platformie tylko po to, by odkryć, że go nie zaprzyjaźniłeś. Niezależnie od tego, czy osoba, z którą się nie zaprzyjaźniłeś, zastanawia się, dokąd trafiły Twoje posty, czy też próbuje życzyć Ci wszystkiego najlepszego, istnieje duża szansa, że ​​osoba, którą usuwasz ze swojego życia online, w końcu odkryje, że nie była zaprzyjaźniona.

Jak odprzyjaźnić się z kimś na Facebooku

Jeśli zdecydujesz, że chcesz zaryzykować i wyrzucić swoich toksycznych znajomych z listy, możesz to zrobić w trzech prostych krokach.

 1. Odwiedź profil znajomego, którego chcesz usunąć ze swojego konta.

 2. Kliknij przycisk z napisem „Przyjaciele” u dołu zdjęcia na banerze.

 3. Wybierać Nieprzyjaciel.

Rozważ nawiązanie znajomości

Facebook oferuje bardziej zniuansowane opcje niż tylko zaprzyjaźnianie się i usuwanie przyjaciół. Jeśli nie chcesz wprost odrzucać tej osoby, ale masz dość oglądania jej postów za każdym razem, gdy odwiedzasz witrynę, dodaj ją do swojej listy znajomych. Facebook ogranicza liczbę wyświetlanych postów z listy znajomych, więc chociaż nie usuniesz tej osoby ze swojego konta na Facebooku ani z kanału, nadal będziesz mógł od czasu do czasu przeglądać niektóre z jej aktualizacji.

Aby dodać kogoś do swojej listy znajomych.

 1. Odwiedź ich stronę.
 2. Kliknij przycisk z napisem „Przyjaciele” u dołu zdjęcia na banerze.

 3. Wybierać Edytuj przyjacielaLista.

 4. Wybierać Znajomi.

Przestań obserwować, by potajemnie „nieprzyjaźnić się”

Istnieje opcja pośrednia między całkowitym usunięciem kogoś z listy znajomych a zatrzymaniem go w pobliżu, aby kontynuować przeglądanie swoich postów. Facebook daje użytkownikom możliwość anulowania obserwowania użytkowników z ich stron, co ułatwia utrzymanie kogoś na liście znajomych w swoim profilu bez konieczności ponownego czytania jego postów. Idealny dla członków rodziny, byłych współlokatorów lub byłych szefów, użycie opcji unfollow sprawia, że ​​Twój kanał jest dokładnie dopasowany do Twoich potrzeb, jednocześnie upewniając się, że nie musisz usuwać użytkowników, z którymi możesz się skontaktować miesiącami lub latami. Droga.

Oto jak przestać obserwować kogoś na Facebooku.

 1. Odwiedź stronę użytkownika.
 2. Kliknij przycisk z napisem „Przyjaciele” u dołu zdjęcia na banerze.

 3. Wybierać Przestań obserwować.

Następnie zobaczysz, że ich posty znikają z Twojego kanału informacyjnego. Zawsze możesz wrócić do ich profilu, jeśli chcesz nadrobić zaległości.

Ogranicz kogoś, aby ograniczyć jego dostęp

Wreszcie, w zależności od osoby, którą próbujesz usunąć ze swojego konta, możesz użyć preferencji konta na Facebooku, aby celowo ograniczyć sposób, w jaki się z Tobą skontaktują. Ograniczając ich dostęp do swojego konta, możesz łatwo ukryć przed nimi swoje posty, aby uniemożliwić im komentowanie rzeczy, które publikujesz na Facebooku.

Oto jak ograniczyć dostęp znajomego do swojego konta na Facebooku.

 1. Odwiedź ich stronę.
 2. Kliknij przycisk z napisem „Przyjaciele” u dołu zdjęcia na banerze.

 3. Wybierać Edytuj listę znajomych.

 4. Wybierać Ograniczony na dole dostępnych list.

Znajomi z ograniczonym dostępem widzą tylko te wpisy, które upubliczniłeś, a czasami wpisy, które specjalnie udostępniłeś wspólnym znajomym. Nie widzą postów prywatnych lub tylko znajomych, co oznacza, że ​​nie będą mogli zaatakować Twoich komentarzy własnymi przemyśleniami i opiniami.

***

Zawsze jest niezręcznie, gdy musisz zerwać z kimś więzi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pamiętaj tylko, że Facebook rozumie i ma wiele dostępnych metod dostosowywania Twojego kanału, co ułatwia dostosowanie Twojego doświadczenia w przyszłości. Więc następnym razem, gdy poczujesz, że musisz usunąć kogoś ze swojego konta, pamiętaj, że Facebook jest konfigurowalny i modułowy, dzięki czemu Twoje konto jest bezpieczne przed zniechęceniem członków rodziny i kłopotliwych byłych pracowników.