Jak zaktualizować aplikacje na telewizorze Hitachi Smart TV

Telewizory inteligentne stają się coraz bardziej popularne w ciągu ostatniej dekady. Jednak większość popularnych i popularnych modeli wciąż jest daleka od przystępnych cenowo. Trend dotyczący aplikacji mógł zostać wprowadzony i spopularyzowany na smartfonach, ale wiele innych inteligentnych urządzeń przyjęło te cenne narzędzia w ciągu ostatniej dekady. Mając to na uwadze, oto jak instalować i aktualizować aplikacje na telewizorze Hitachi Smart TV.

Jak zaktualizować aplikacje na telewizorze Hitachi Smart TV

1. Uruchom ponownie router i telewizor

Istnieje powód, dla którego pierwsze pytanie, które otrzymujesz od specjalisty pomocy technicznej, brzmi: „Czy próbowałeś ponownie uruchomić urządzenie?” Może to zabrzmieć trywialnie, ale zanim przystąpisz do aktualizacji aplikacji, usuń je i zainstaluj ponownie lub zaktualizuj cokolwiek, spróbuj wyłączyć telewizor, pozostawić go tak na kilka minut i włączyć ponownie. Prawdopodobnie automatycznie zaktualizuje Twoje aplikacje.

2. Pobierz aplikacje natywnie

Najlepszym sposobem na pobieranie aplikacji na telewizor Hitachi Smart TV jest korzystanie z natywnej usługi aplikacji. Wszystkie telewizory Hitachi są dostarczane z fabrycznie zainstalowanymi aplikacjami. Spójrz na pilota Hitachi i sprawdź, czy możesz znaleźć ikonę planety z przechodzącą przez nią strzałką. Niektóre aplikacje będą tam dostępne. Na liście dostępnych aplikacji przejdź do tej o nazwie "Sklep." naciskać "OK" na pilocie po wybraniu aplikacji Market, a zobaczysz listę wszystkich aplikacji do pobrania.

zaktualizuj aplikacje na telewizorze hitachi smart tv

3. Sprawdź swoje połączenie internetowe

Niektóre aplikacje na telewizorach Hitachi są instalowane domyślnie. Inne można pobrać. Jednak oba typy aplikacji powinny być aktualizowane automatycznie, o ile istnieje dobre połączenie internetowe. Czasami jednak urządzenia Hitachi nie aktualizują każdej zainstalowanej aplikacji z powodu słabego połączenia internetowego (lub braku połączenia w ogóle). Problemy z Internetem mogą spowodować, że dana aplikacja będzie działać słabo lub w ogóle nie będzie działać. Aby to naprawić, musisz ręcznie zaktualizować aplikacje.

4. Ręczna aktualizacja aplikacji

Najpierw wybierz "Sklep" z ekranu „Start” lub przejdź do niego za pomocą paska zadań. Znajdź ikonę użytkownika obok pola wyszukiwania i wybierz ją. Na wyświetlonym ekranie ustawień konta wybierz „Pobrane” lub „Aktualizacje”. Następnie wybierz "Sprawdź aktualizacje." Pojawi się lista aplikacji, a wszystkie aplikacje wymagające aktualizacji mają ikonę strzałki w dół. Wybierz ikonę i kliknij "OK" na pilocie. Jeśli połączenie działa poprawnie, aktualizacja zostanie pobrana i automatycznie zainstaluje aplikację.

5. Usuń i ponownie zainstaluj aplikacje

Jeśli konkretny problem z aplikacją nadal występuje, spróbuj ponownie zainstalować aplikację. Przejdź do „Pobrane” lub „Aktualizacje” ekran i usuń aplikację. Pobierz go ponownie i zainstaluj, aby upewnić się, że ma najnowszą wersję dla Twojego telewizora Hitachi. Ten krok często rozwiązuje problem z aktualizacją.

Notatka: Aplikacje dołączone do telewizora Hitachi prawdopodobnie będą niemożliwe do usunięcia. Jeśli masz problemy z tymi aplikacjami, spróbuj je zaktualizować. Jeśli problem nie ustąpi, skontaktuj się ze sprzedawcą lub producentem, aby go rozwiązać.

hitachi

6. Zaktualizuj oprogramowanie układowe/system operacyjny

Firmware to oprogramowanie, które sprawia, że ​​każdy element sprzętu elektronicznego działa. Od czasu do czasu publikowane są aktualizacje oprogramowania układowego, które naprawiają błędy, usterki i inne drobne problemy. Jednak za każdym razem, gdy publikowana jest nowa aktualizacja oprogramowania, starsze wersje oprogramowania stają się mniej niezawodne i mogą powodować problemy. Niezbędne jest aktualizowanie oprogramowania układowego wszystkich urządzeń, w tym inteligentnych telewizorów Hitachi.

7. Aktualizuj go

Nawet jeśli nie masz żadnych problemów z aplikacjami na telewizorze Hitachi, ważne jest, aby aktualizować aplikacje, system operacyjny i oprogramowanie układowe. Im dłużej zwlekasz z pobieraniem i instalowaniem aktualizacji, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia poważniejszych problemów.