Jak wyłączyć wyciszenie historii na Instagramie?

Za każdym razem, gdy przewijasz swój kanał informacyjny na Instagramie, zobaczysz aktualizacje od znajomych, rodziny, znajomych, a nawet firm, które obserwujesz. Czasami historia na Instagramie innych osób może być trochę za duża. Na szczęście twórcy aplikacji zaprogramowali opcję „wycisz”.

Wyciszanie czyjejś historii jest świetne, ponieważ nie informuje o tym, że ich treść jest ukrywana. Dzięki tej funkcji nie ma żadnych zranionych uczuć. Jest to również prosty sposób na chwilową przerwę od treści innych osób bez usuwania ich ze znajomych lub blokowania.

Historie na Instagramie są wyjątkowe, ponieważ są publikowane u góry ekranu. To świetny sposób, aby być na bieżąco z treściami, ale jeśli śledzisz wiele kont lub ktoś udostępnia zbyt dużo, może to przeszkodzić w zabawie na Instagramie. W takim przypadku możesz je wyciszyć.

Ale co, jeśli chcesz cofnąć tę zmianę? Jak możesz odwrócić ten proces? Co powinieneś zrobić, jeśli przez pomyłkę wyciszysz kogoś?

Wyciszanie relacji na Instagramie

Jeśli nie masz pewności, w jaki sposób wyciszyłeś czyjąś historię, jest to całkiem proste. W górnej części aplikacji zobaczysz ikony profilu znajomych. Przewijanie w prawo ujawni więcej z nich, każdy z nich jest historią.

Długo naciśnij ikonę Instagram Story i dotknij „Wycisz”

Jeśli dotkniesz jednego z obrazów profilowych, ich historia zacznie się odtwarzać. Długie naciśnięcie jednej z tych ikon spowoduje wyświetlenie menu. „Wycisz” i „Wyświetl profil” są wymienione tutaj wraz z nazwą użytkownika konta.

Jeśli dotkniesz „Wycisz”. Pojawi się opcja wyciszenia ich historii lub ich historii ORAZ ich postów. Dotknięcie jednej z tych opcji oznacza, że ​​ich zawartość nie pojawi się w Twoim kanale aktualności, dopóki nie wyłączysz wyciszenia.

Jeśli zrobiłeś to przez przypadek lub chcesz przywrócić zawartość znajomego na swoim kanale Instagram, wyłączenie wyciszenia jest łatwe.

Jak wyłączyć wyciszenie historii na Instagramie?

Istnieje kilka sposobów, aby wyłączyć wyciszenie historii na Instagramie. Zarówno użytkownicy Androida, jak i iOS mogą wykonać poniższe kroki, aby przywrócić historie na Instagramie.

Opcja 1 – Szybka i prosta

Jeśli wyciszyłeś historię, ale nie pamiętasz nazwy użytkownika lub jeśli nie jesteś pewien, czy nawet wyciszyłeś historię, jest to najprostsza opcja:

 1. Przewiń w prawo kanał historii u góry ekranu i znajdź wszystkie wyszarzone ikony profilu.
 2. Naciśnij i przytrzymaj zdjęcie profilowe, o którym mowa.

 3. Uzyskiwać Wyłącz wyciszenie.

To wszystko, gdy już to zrobisz, treść Twojego przyjaciela natychmiast wróci do Twojego kanału informacyjnego na Instagramie.

Opcja 2 – przejście do ich profilu

Jeśli wiesz, kogo wyciszyłeś, możesz anulować jego wyciszenie, odwiedzając jego profil. Aby wyłączyć wyciszenie kogoś z jego profilu, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

Przejdź do danego profilu, dotykając lupy u dołu ekranu i wpisując jego nazwę użytkownika. Po zlokalizowaniu wykonaj następujące kroki:

 1. Znajdź Następny i dotknij go.

 2. Uzyskiwać Niemy.

 3. Przełącz przełączniki z niebieskiego na szary.

To wszystko, co musisz zrobić, aby wyłączyć wyciszenie kogoś z jego profilu.

Opcja 3 – Starsze wersje Instagrama

Instagram niedawno zaktualizował swoje opcje „wycisz” i „wyłącz wyciszenie”. Jeśli nie zaktualizowałeś swojej aplikacji, a opcje wymienione powyżej nie działają dla Ciebie, spróbuj zamiast tego.

Opcja wyłączenia wyciszenia znajduje się dokładnie pod imieniem osoby i nad jej Najciekawszymi – czyli historiami, które zdecydowała się zachować w swoim profilu.

Powinieneś znaleźć notatkę z napisem „Wyciszyłeś historię [Nazwa na Instagramie]” i po prostu dotknij „Anuluj wyciszenie”, która znajduje się obok notatki. Opcja anulowania wyciszenia ich historii pojawi się pogrubionymi literami, więc trudno ją przegapić. Historie danej osoby pojawią się ponownie w Twoim kanale historii. To najszybsza opcja anulowania wyciszenia.

Jak wyłączyć wyciszenie historii na Instagramie?

Wynik końcowy będzie taki sam, jeśli dotkniesz Opcje (trzy kropki w prawym górnym rogu profilu na Instagramie osoby), a następnie wybierz Wycisz. Po dotknięciu Wycisz pojawi się nowe okno z pytaniem, czy chcesz:

 • Wycisz posty tej osoby
 • Wycisz/wyłącz wyciszenie ich historii
 • Opcje wyjścia

Wybierz opcję Wyłącz wyciszenie w wyświetlonym oknie, a ich historie zostaną natychmiast wyłączone z wyciszenia. Proste.

Wyłącz wyciszenie historii na Instagramie

Trzeci i ostatni sposób, aby wyłączyć wyciszenie czyjejś historii, polega na przesunięciu się na koniec kanału historii, gdzie znajdują się wyciszone historie. Zauważysz, że te historie nie mają wokół siebie zwykłego czerwonego okręgu. Zamiast tego są zupełnie blade.

Dotknij i przytrzymaj jeden z tych kręgów historii na Instagramie, a pojawi się nowe okno. Daje ci to możliwość wyświetlenia profilu tej osoby i anulowania wyciszenia jej historii, więc dotknij drugiej opcji.

Wyłącz wyciszenie relacji na Instagramie

Tej metody można użyć, jeśli zapomniałeś, kogo wyciszyłeś lub jeśli nie możesz znaleźć jego profilu na Instagramie.

Wycisz historię na Instagramie

To wszystko! Bez względu na powody, dla których musisz wyłączyć wyciszenie czyjejś historii, możesz użyć dowolnej z tych trzech metod, aby zrobić to szybko i łatwo.

Jak wstrzymać czyjąś historię

Po dotknięciu czyjejś historii na Instagramie trwa ona tylko kilka sekund. Może to być dość irytujące, jeśli chcesz lepiej przyjrzeć się konkretnemu ujęciu lub po prostu obejrzeć je ponownie.

Na szczęście możesz wstrzymać historię, zanim kolejna zajmie jej miejsce, po prostu dotykając i przytrzymując ekran. Spowoduje to zatrzymanie licznika, a historia nie zostanie zastąpiona. Tak, musisz być szybki, zwłaszcza jeśli twój przyjaciel wpakował wiele małych ujęć w jedną historię.

Jeśli historia była wideo, wykonanie tego spowoduje zatrzymanie wideo w ramce, w którą kliknąłeś.

Zgłaszanie historii na Instagramie

Jeśli historia, którą chcesz wyciszyć, narusza warunki korzystania z Instagrama, możesz zgłosić to programistom. Jest to anonimowy sposób na usunięcie treści. Niezależnie od tego, czy jest to nielegalne, brutalne, groźby czy spam, zgłoszenie historii to kolejna opcja do Twojej dyspozycji.

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby ostrzec Instagram o wszelkich opublikowanych treściach, które Twoim zdaniem są nieodpowiednie:

 1. Otwórz historię (lub obraz, jeśli jest to post)

 2. Stuknij w trzy kropki – trzy pionowe kropki w polu komentarza dla użytkowników Androida i trzy poziome kropki po prawej stronie pola komentarza dla iOS

 3. Dotknij Zgłoś

Przygotuj się na wypełnienie małego kwestionariusza dotyczącego treści, które zgłaszasz. Warunki korzystania z Instagrama mają na celu zapewnienie każdemu bezproblemowego i pozytywnego doświadczenia. Jeśli treść jest związana z nękaniem lub nękaniem, zgłoszenie posta lub historii zaalarmuje Instagram, aby został usunięty lub użytkownik zbanowany.

Często Zadawane Pytania

Czy mimo to mogę stwierdzić, czy ktoś mnie wyciszył?

Niezbyt. O ile nie opublikujesz czegoś, gdy siedzisz tuż obok znajomego, prawdopodobnie nigdy nie dowiesz się, że jesteś wyciszony. Możesz oczywiście zapytać znajomego, co sądzi o Twojej najnowszej Historii, aby ustalić, czy zwraca na to uwagę, czy nie.

Czy mogę ukryć przed kimś swoją Historię, nie przestając jej obserwować?

Absolutnie. Możesz u003ca href=u0022//social.techjunkie.com/hide-instagram-stories/u0022u003eukryć swoją Historię przed innymi osobami na Instagramieu003c/au003e. Jeśli chcesz wykonać małe wyciszenie wsteczne, możesz. Zanim utworzysz swoją historię, przejdź do swojego profilu i kliknij trzy poziome linie w prawym górnym rogu. Stuknij w „Ustawienia”, a następnie wybierz „Historia”. Tutaj możesz dodać osoby, przed którymi chcesz ukryć swoją Historię. Po dokonaniu wyboru opublikuj swoją Historię tak, jak zwykle.u003cbru003eu003cbru003eUkryci użytkownicy nie będą mądrzejsi, że zamieściłeś jakąkolwiek treść. Chyba że ktoś je pokaże.