Jak włączyć lub wyłączyć napisy w Plex?

Dzięki serwerowi multimediów, takim jak Plex, możesz mieć wszystkie swoje filmy i programy telewizyjne na centralnym serwerze, a następnie przesyłać je przez Internet bezpośrednio do urządzenia, które aktualnie masz przy sobie.

Jak włączyć lub wyłączyć napisy w Plex?

Włączenie lub wyłączenie napisów wymaga trochę majstrowania przy ustawieniach, ale kiedy już to zrobisz, w przyszłości będzie to znacznie łatwiejsze. Możesz nawet ustawić Plex tak, aby automatycznie pobierał napisy, jeśli nie są one dostarczane.

Sortowanie ustawień napisów

Odpowiednio konfigurując obsługę napisów Plex, możesz to zrobić, aby nie trzeba było bawić się napisami do ogólnego użytku. Oto jak sprawić, by działał tak, jak lubisz:

 1. Upewnij się, że aplikacja Plex Media Server jest uruchomiona.
 2. Połącz się z serwerem w przeglądarce internetowej, przechodząc do //app.plex.tv/desktop lub klikając prawym przyciskiem myszy ikonę Plex Media Server na pasku zadań, a następnie klikając Otwórz Plex…
 3. Kliknij ikonę Ustawienia w prawym górnym rogu.
 4. Kliknij „Języki”.
 5. Na następnym ekranie możesz użyć menu rozwijanych, aby wybrać język, w którym Plex ma udostępniać napisy i dźwięk. Możesz także wybrać, czy napisy mają być zawsze wyświetlane automatycznie, czy też chcesz mieć kontrolę ręczną nad nimi.
 6. Kliknij Zapisz zmiany.

  języki napisów

 7. Następnie kliknij „Pokaż zaawansowane” w prawym górnym rogu.
 8. Kliknij „Gracz”.

 9. Tutaj możesz zmienić, czy Plex będzie automatycznie udostępniał napisy. Możesz także ustawić preferencje napisów dla osób niedosłyszących, a także zdecydować, czy wolisz wymuszone czy niewymuszone napisy.
 10. Kliknij Zapisz zmiany.

Po wprowadzeniu tych zmian ustawień automatycznie otrzymasz domyślnie żądany styl i język napisów.

ustawienia dźwięku i napisów

Jak włączyć lub wyłączyć napisy podczas strumieniowego przesyłania multimediów?

Teraz, gdy masz już posortowane ustawienia, Twoje napisy będą domyślnie wyświetlane w każdym oglądanym filmie – lub nie będą wyświetlane w żadnym filmie, zgodnie z Twoimi preferencjami. Ale nadal możesz potrzebować zmienić, czy pojawiają się w określonym filmie lub programie telewizyjnym. Oto jak je włączyć lub wyłączyć, gdy już oglądasz wideo:

 1. Zacznij oglądać wideo.
 2. Jeśli górny i dolny pasek zniknęły, przesuń kursor, aby ponownie się pojawiły.
 3. W prawym dolnym rogu ekranu kliknij przycisk, który wygląda jak mikser audio, czyli trzy pionowe paski z kropkami.
 4. Kliknij „Ustawienia odtwarzania”.

 5. Spowoduje to wyświetlenie ustawień odtwarzania. Kliknij menu rozwijane obok napisów, aby wybrać, która dostępna ścieżka napisów jest używana, lub kliknij Brak, aby je wyłączyć.

I to takie proste. Powinieneś mieć na liście języki i typy napisów, które chcesz, a ich włączenie lub wyłączenie zajmie tylko kilka kliknięć.

przesyłanie strumieniowe napisów

Często Zadawane Pytania

Jakie formaty napisów są obsługiwane w Plex?

Plex obsługuje pięć formatów napisów. Formaty SRT, SMI, SSA, Advanced SubStation Alpha i VTT są kompatybilne z usługą. Ważne jest, aby wiedzieć, czy masz własny serwer Plex i chcesz wprowadzić napisy do swoich treści.

Jak wyłączyć napisy w Plex?

Niezależnie od tego, czy korzystasz z mobilnej wersji aplikacji, komputera stacjonarnego, czy nawet dekodera, instrukcje dotyczące napisów są prawie identyczne. Wystarczy wykonać ruch na ekranie, aby wyświetlić menu. Kliknij opcję ikony z trzema kropkami w prawym dolnym rogu i wybierz „Ustawienia odtwarzania”.

W tym miejscu możesz zmienić język napisów na brak. W kanale wideo może wystąpić niewielkie opóźnienie, ale gdy pojawi się ponownie, napisy nie będą już wyświetlane na ekranie.

Przepraszam, nie słyszałem ani słowa

Nie zawsze możesz znaleźć się w sytuacji, w której możesz słuchać z włączonym dźwiękiem, a słuchawki nie zawsze są opcją. Napisy kodowane i napisy mogą mieć ogromne znaczenie, niezależnie od tego, czy masz problemy ze słuchem, utknąłeś w głośnym otoczeniu, czy próbujesz obejrzeć arcydzieło w języku obcym.

Dzięki temu przewodnikowi powinieneś być w stanie łatwo ustawić opcje napisów tak, jak lubisz. Jeśli masz jakieś inne wskazówki i porady związane z inteligentną konfiguracją napisów, podziel się nimi z nami w komentarzach poniżej.