Przegląd TomTom Go 720

183 £ Cena podczas recenzji

TomTom Go od dawna znajduje się na liście PC Pro A, ale w tym miesiącu widzieliśmy niewiele dowodów na to, że jego pozycja jest poważnie zagrożona, co jest pewne, biorąc pod uwagę, że został wprowadzony na rynek zeszłego lata.

Przegląd TomTom Go 720

W naszych testach Go 720 po prostu wytarł podłogę z przeciwnikami. Długa trasa z Londynu do północnej Walii została obliczona w pięć sekund – trzy razy szybciej niż jego najbliższy rywal – a Go również umieścił na satelicie w zaledwie 35 sekund od wyłączenia, o całe 20 sekund szybciej niż większość testowanych urządzeń.

Same mapy i główny wyświetlacz mapy nie są najnowocześniejsze, ale wykonują swoją pracę, a odświeżanie ekranu sprawia, że ​​jest to tutaj najpłynniejsze. Instrukcje głosowe są jasne i aktualne, a także pełna funkcja zamiany tekstu na mowę – 720 to jedyna nawigacja satelitarna, która odczyta Ci nazwy ulic miejskich, a także główne drogi A i autostrady. Łatwość użytkowania jest niesamowita, a wszystkie ważne funkcje są dostępne za jednym kliknięciem lub dwoma, a planowanie trasy przed podróżą jest łatwe do opanowania.

TomTom jest również jedynym producentem, który udostępnia narzędzia do korekcji map, co jest świetną funkcją, która pozwala wyróżniać błędy na mapie, przesyłać je do internetowej bazy danych i udostępniać poprawki innych, aby Twoje urządzenie było aktualne. Inne przydatne innowacje obejmują czujnik światła, który automatycznie przyciemnia ekran, gdy jest ciemno lub pochmurno, oraz dynamiczna głośność oparta na poziomie głośności w kabinie samochodu, a nie tylko prędkości, z jaką jedziesz.

Uzupełnia te innowacje solidnym rdzeniem funkcji. Otrzymujesz funkcje głośnomówiące Bluetooth (może nawet odczytywać wiadomości tekstowe, gdy nadejdą); dane fotoradarów są wstępnie załadowane; a łączność z komputerem jest znakomita dzięki dołączonej stacji dokującej i doskonałemu oprogramowaniu TomTom Home. Jedynym poważnym pominięciem są informacje o ruchu drogowym – TMC lub informacje o ruchu drogowym w połączeniu GPRS telefonu są dodatkami opcjonalnymi.

Ale cena z nawiązką to rekompensuje: to, co kiedyś było nawigacją satelitarną na szczycie spektrum cen, teraz spadło do piwnicy okazji. Jego cena 159 funtów oznacza, że ​​Go 720 jest nie tylko najlepszym wszechstronnym produktem w laboratoriach tego miesiąca, ale także jednym z najtańszych. To wyraźny zwycięzca.

Detale

Zalecane użycie GPS W samochodzie

Mapowanie

Dostarczone mapy Zachodnia Europa
Dostawca danych map Tele Atlas
Oprogramowanie nawigacyjne TomTom Nawigator

Sprzęt komputerowy

Rozmiar ekranu 4,3 cala
Rezolucja 480 x 272
Marka/model chipsetu GPS SiRFstarIII
Typ mocowania w samochodzie szyba przednia
Czy dołączona jest zewnętrzna antena GPS? tak
Obsługa Bluetooth tak
Czytnik kart pamięci na panelu przednim tak
Wyjście słuchawkowe tak
Synchronizować przez kabel? tak
Synchronizować przez podstawkę? tak
Nadajnik FM? tak

Inne funkcje

Informacje drogowe Przez odbiornik TMC lub GPRS
Ostrzeżenie o fotoradarach tak
Wyszukiwanie kodu pocztowego 7-cyfrowy
Eksport trackloga tak

Oprogramowanie komputerowe

Dostarczone oprogramowanie Strona główna TomTom

Wymiary

Wymiary 118x24x83mm (WDH)