Jak zdobyć więcej obserwujących i fanów na TikTok

Jeśli masz już TikTok na swoim telefonie, wiesz, jak uzależniająca może być ta nowa, gorąca aplikacja. Możesz godzinami przewijać przezabawne, kilkusekundowe klipy. To niekończąca się rozrywka, a w TikTok jest prawdziwy talent!

Co jednak, gdybyś chciał zostać jednym z kolejnych użytkowników TikTok, którzy zarażają wirusem dzięki świetnemu klipowi? A może stworzyłeś już kilka zabawnych klipów, tylko po to, aby nie zyskały przyczepności. Jak sprawić, by Twoje filmy znalazły się przed większą liczbą oczu? Oczywiście będziesz musiał zwiększyć liczbę obserwujących TikTok i liczbę fanów, aby tak się stało.

Oczywiście łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Istnieje wiele usług, które mogą przynieść Ci grupę fałszywych obserwujących i fanów, ale te nigdzie Cię nie zaprowadzą, a potencjalnie mogą nawet spowodować zbanowanie Twojego konta TikTok. Podobnie jak zdobywanie obserwujących na dowolnej platformie mediów społecznościowych, zdobywanie ich wymaga dużo ciężkiej pracy, wytrwałości i wytrwałości w czasie.

Jako użytkownik TikTok jest mało prawdopodobne, abyś z dnia na dzień zyskał dużą, żywą obserwację. Zdobycie fanów najprawdopodobniej zajmie trochę czasu i ciężką pracę.

Istnieją jednak sposoby na szybsze zdobywanie obserwujących i fanów. Oto kilka wskazówek, jak zacząć zachęcać ludzi do obserwowania Ciebie, a następnie zaczniesz nabierać rozpędu w kierunku posiadania dużej bazy obserwujących i fanów.

Całkowicie wypełnij swój profil TikTok

Jest wielu użytkowników TikTok, którzy próbują tworzyć wirusowe treści, ale nie mają wypełnionego profilu lub mają go tylko częściowo. Po prostu nie przyciągniesz wielu obserwujących do swojego kanału TikTok, jeśli nie masz atrakcyjnego profilu — taki, który nie jest wypełniony, często wygląda nieciekawie, prawie jak bot i nie będzie chciał go śledzić .

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to poświęcić trochę czasu i energii na uzupełnienie swojego profilu, aby Twój profil był tak dobry, jak tylko możesz. Zbuduj go zwracając uwagę na jakość i kaliber treści, a przyjdą.

Wypełniając swój profil, będziesz mógł zachęcić osoby odwiedzające Twój profil po raz pierwszy do naciśnięcia przycisku „obserwuj”. Co najważniejsze, upewnij się, że masz dobre zdjęcie profilowe, a także niestandardową nazwę użytkownika, aby Twój profil był bardziej atrakcyjny dla potencjalnych obserwujących!

Używaj hashtagów w treści TikTok

Będziesz chciał się upewnić, że używasz popularnych i popularnych hashtagów podczas tworzenia treści dla TikTok. Jeśli używasz hashtagów, którymi ludzie nie są zainteresowani, nie uzyskasz wielu wyświetleń swojego filmu, a nawet mniej potencjalnych obserwujących.

Używaj modnych hashtagów (tj. hashtagów, które zyskują na popularności), a Twój film będzie miał o wiele więcej oczu. Naucz się monitorować, jakie hashtagi zyskują na popularności w danym momencie.

Utwórz oryginalną treść

Jednym z największych problemów TikTok w tej chwili jest duża populacja użytkowników, którzy po prostu tworzą filmy z synchronizacją ust lub kopiują treści innych użytkowników, ale mają własny zwrot. To może być fajny sposób na zdobycie kilku polubień, ale to na pewno nie sprawi, że obserwujący i fani będą się spieszyć.

Będziesz chciał się upewnić, że tworzysz oryginalne, niepowtarzalne treści, których ludzie wcześniej nie widzieli. W połączeniu z użyciem odpowiednich i popularnych hashtagów, może to „zachwycić” widzów i zasubskrybować później więcej treści.

Nie zawsze musisz mieć coś zupełnie wyjątkowego w TikTok — film z synchronizacją ust lub spin-off innego popularnego filmu może działać dobrze, ale upewnij się, że ponownie wykorzystujesz to założenie z treścią, która może zaskoczyć i zaimponuj swoim widzom. Generowanie nowych treści to Twoja szansa na kreatywność i dobrą zabawę.

Pozostań aktywny na TikTok

Jednym z najlepszych sposobów na zdobywanie obserwujących na TikTok jest spójność i wytrwałość. Twoi nowi obserwatorzy chcą regularnie widzieć nowe treści od Ciebie — dlatego zasubskrybowali. Aby zyskać szybkich obserwujących, zwykle dobrze jest opublikować nowy film przynajmniej raz dziennie; jednak nie chcesz też rezygnować z jakości dla ilości. Jeśli raz dziennie to za dużo, ustal harmonogram, na przykład w każdy poniedziałek/środę/piątek lub wtorek/czwartek. W ten sposób możesz stworzyć regularną bazę fanów, która stale sprawdza Twoje treści.

Jeśli możesz publikować tylko trzy, unikalne i wysokiej jakości filmy tygodniowo, to w porządku! Tych trzech zdobędzie więcej polubień i zdobędzie więcej obserwujących niż pięć do siedmiu filmów o niskiej produkcji. Kluczem jest regularne publikowanie wysokiej jakości treści, a nie tylko okazjonalne.

Angażuj się ze swoimi obserwatorami TikTok

Jak powiedziano Ci na każdej platformie społecznościowej, jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia podczas zdobywania obserwujących i subskrybentów jest upewnienie się, że regularnie się z nimi kontaktujesz.

Obserwatorzy uwielbiają rozmawiać i rozmawiać ze swoimi ulubionymi producentami treści, zwłaszcza gdy przyjmujesz od nich sugestie lub pomysły. Dzięki temu jesteś bardziej przystojny, przystępny i atrakcyjniejszy dla użytkowników TikTok do obserwowania. Mając to na uwadze, pamiętaj, że podczas rozmowy z nimi trzymasz się swojej „marki” i pamiętaj, że wszystko, co zostało powiedziane w Internecie, NIGDY NIE ZNIKNIE.

Współpracuj z innymi

Współpraca lub robienie duetów z innymi użytkownikami TikTok może być doskonałym sposobem na udostępnienie swojej strony większej liczbie osób. Zawsze dobrze jest zacząć od utworzenia duetu z innymi osobami z twojego zakresu obserwujących (np. masz 100 obserwujących, a użytkownik, z którym tworzysz duet, ma podobną liczbę obserwujących), ale gdy stajesz się lepszy, możesz tworzyć duet z niektórymi zaawansowani użytkownicy TikTok i otrzymaj swoje treści przed jeszcze większą liczbą oczu, nawet ich własną bazą obserwujących!

Idealna sytuacja to duet z użytkownikami, którzy mogą Ci pomóc, a jednocześnie Ty im pomagasz. Wzajemność jest potężną siłą w mediach społecznościowych, tak jak w prawdziwym życiu.

Skorzystaj ze swoich platform społecznościowych

Jeśli masz już przyzwoitą liczbę obserwujących na innych platformach społecznościowych, takich jak Twitter i Instagram, udostępnij swoje treści TikTik również tym profilom.

Dzięki temu Twoje filmy będą widoczne dla większej liczby oczu, a nawet mogą zachęcić osoby, które śledzą Cię na innych platformach, do obserwowania Cię również na TikTok. Fani mogą nawet udostępniać Twoje treści TikTok i sprawić, że staną się wirusowe na innej platformie!

Weź udział w wyzwaniach

Wraz z używaniem popularnych hashtagów, najlepszym sposobem na zdobycie obserwujących w TikTok jest robienie własnych filmów z wyzwaniami. Na przykład pojawiły się popularne wyzwania, takie jak #InMyFeelingsChallenge — szał oparty na przeboju Drake'a — a także #unmakeupchallenge, który polega na usuwaniu makijażu. To świetne okazje do tworzenia unikalnych treści, na które wszyscy patrzą, a nawet mogą sprawić, że obserwujący będą wracać po więcej po kliknięciu subskrypcji!

Strona „Dla Ciebie”

Strona „Dla Ciebie” w TikTok to główna strona, na której użytkownicy TikTok przechodzą do odkrywania treści. Jest to stały strumień filmów, które TikTok postanowił podkreślić z wielu powodów. Nie znamy czynników, które TikTok wykorzystuje do wyróżniania filmów, ale ostatecznie, publikując świetne, regularne i wysokiej jakości treści, możesz w końcu trafić na stronę Dla Ciebie, aby uzyskać treści przed większą liczbą oczu i naturalnie więcej obserwujących.

Niestety, nie ma pewnego ani magicznego rozwiązania, aby dostać się na stronę z najważniejszymi punktami.

Kilka ostatnich słów o zdobywaniu większej liczby obserwujących i fanów TikTok

Zdobywanie mnóstwa obserwujących na TikTok po prostu nie dzieje się z dnia na dzień, niestety. Jak w przypadku każdej platformy mediów społecznościowych, wymaga to dużo pracy, dużo wysokiej jakości treści, a czasem nawet szczęścia! Jednak pozostając konsekwentnym i regularnie publikując świetne, wysokiej jakości treści, zaczniesz powoli, ale zdecydowanie zwiększać liczbę obserwujących.

Jeśli uważasz, że ten artykuł TechJunkie jest przydatny, możesz sprawdzić, jak dodać efekty wizualne do swojego filmu TikTok i co to jest program TikTok Creator? Czy powinieneś dołączyć?

Czy masz jakieś sugestie, jak zdobyć więcej obserwujących na TikTok? Jeśli tak, zostaw nam komentarz poniżej.