Czy możesz powiedzieć, czy ktoś robi zrzut ekranu Twojej rozmowy na Facebooku?

Powiadomienia o zrzutach ekranu mają kluczowe znaczenie dla Twojego poczucia prywatności. Przy tak wielu aplikacjach i serwisach społecznościowych wdrażających oprogramowanie, aby upewnić się, że znasz kogoś, kto przechwycił treści, naturalne jest zastanawianie się, czy usługa Messenger na Facebooku też tak robi.

Czy możesz powiedzieć, czy ktoś robi zrzut ekranu Twojej rozmowy na Facebooku?

Przetestowaliśmy wiele sposobów i niestety nigdy nie otrzymaliśmy powiadomienia, że ​​inny użytkownik przechwycił treść. Ale to, co zrobiliśmy, to wymyślenie kilku sposobów, jak najlepiej chronić się przed niechcianymi zrzutami ekranu.

Po przechwyceniu zrzutu ekranu, nawet z powiadomieniami, praktycznie nic nie możesz zrobić, aby go odzyskać. Przyjrzyjmy się więc, czego dowiedzieliśmy się podczas testowania zrzutów ekranu.

Dlaczego warto korzystać z Facebook Messengera?

Facebook Messenger łączy miliony ludzi na całym świecie. Rzeczywiście, jest to niezwykle popularna aplikacja do przesyłania wiadomości. Niezależnie od tego, czy rozmawiasz prywatnie ze znajomym, czy komunikujesz się zbiorowo na czacie grupowym, Facebook Messenger naprawdę łączy ludzi, gdziekolwiek się znajdują.

Dzięki zaktualizowanym funkcjom, filtrom, naklejkom, GIF-om i wielu innym zabawnym elementom, które możesz dodać do Messengera, użytkownicy Facebooka naprawdę uznali, że jest to niesamowity sposób na nawiązanie kontaktu.

Niestety, istnieją pewne problemy z prywatnością, które niepokoją użytkowników Facebook Messenger. W niektórych przypadkach prywatne rozmowy wyciekają za pośrednictwem zrzutów ekranu, a następnie krążą po całej platformie. Z pewnością nikt nie chce, żeby im się to przytrafiło. Prywatne wiadomości nie bez powodu nazywane są „prywatnymi”. Publikowanie zrzutów ekranu prywatnych wiadomości jest nie tylko frustrujące, ale może również powodować emocjonalne zamieszanie.

Za każdym razem, gdy korzystasz z Facebooka, powinieneś zawsze zakładać, że wszystko, co publikujesz, rozmawiasz, a nawet wspominasz, nie jest prywatne i może być widoczne dla każdego. Jeśli szczególnie martwisz się o swoją prywatność i sposób traktowania prywatnych wiadomości, prawdopodobnie powinieneś unikać czatowania z osobami, którym nie ufasz na Facebook Messengerze. Postępowanie inaczej to ryzyko, które wybierzesz.

Sekretne rozmowy na Facebooku

Nie używamy Facebooka, ponieważ jest bezpieczny. Używamy go, ponieważ używa go większość naszych znajomych. Gdybyś poważnie martwił się o swoją prywatność, dawno byś usunął swoje konto na Facebooku.

Nie oznacza to jednak, że musisz zrzec się całej prywatności i mieć nadzieję na najlepsze. Możesz użyć tajnych rozmów na Facebooku do czatów, których naprawdę nie chcesz udostępniać, ale musisz pamiętać, że nadal można robić zrzuty ekranu z tych czatów. Wtedy nie byłby to już zbyt duży sekret, prawda?

Tajne rozmowy Facebooka zostały wprowadzone do Messengera, który umożliwia dwóm użytkownikom rozmawianie ze sobą w zaszyfrowanej przestrzeni, która nie pozwala nikomu (poza Facebookiem) oglądać. Tajne rozmowy można otwierać i czytać tylko w urządzeniu, które zostało użyte do utworzenia lub otwarcia twoich rozmów. Oznacza to, że nie możesz go otworzyć na żadnym innym urządzeniu, nawet jeśli Twój Facebook jest do niego zalogowany. Oba końce konwersacji muszą mieć włączone Tajne rozmowy Facebooka na kompatybilnym urządzeniu i musisz ustawić ten licznik podczas konfigurowania aplikacji.

Aby korzystać z tajnych rozmów na Facebooku, musisz wykonać następujące kroki:

  1. Zaktualizuj swojego Messengera do najnowszej wersji i poproś osobę, z którą rozmawiasz, aby zrobiła to samo.

  2. Otwórz ekran Czaty i wybierz ikonę Edytuj w prawym górnym rogu ekranu.

  3. Wybierz Sekret w prawym górnym rogu tego ekranu.

  4. Wybierz z listy osobę, z którą chcesz porozmawiać.

  5. Wybierz ikonę czasu, aby ustawić licznik czasu dla wiadomości do samozniszczenia.

Ponownie pamiętaj, że pomimo tych wszystkich ulepszonych ustawień prywatności dla tajnych rozmów, nadal można wykonywać zrzuty ekranu! Więc nadal musisz być ostrożny.

Facebook i Prywatność

Powinieneś podchodzić do mediów społecznościowych z nastawieniem, aby nie umieszczać w żadnej sieci niczego, czego nie chciałbyś, aby świat zobaczył. Kiedy już się pojawi, jest tam i ludzie mogą z nim robić, co chcą.

Oznacza to, że pamiętaj o tym, co mówisz, jak to mówisz, jakie zdjęcia udostępniasz, przesyłane filmy i nagrania dźwiękowe, które możesz przesłać. POMYŚL, zanim cokolwiek opublikujesz!

Komunikowanie się z zaufaną osobą za pośrednictwem Messengera nie oznacza, że ​​zawsze możesz jej zaufać, jeśli chodzi o prywatne treści. Nigdy nie ma gwarancji, że zrzut ekranu Twojego czatu pozostanie bezpieczny. Zawsze zakładaj najgorsze i chroń się tak bardzo, jak to możliwe. Z sieciami społecznościowymi tak dużymi i otwartymi jak te, które mamy, zawsze istnieje ryzyko. Twoja prywatność jest zawsze zagrożona.

Facebook Messenger nie powiadamia Cię, gdy ktoś zrobi zrzut ekranu i nie ma żadnych wskazówek, że ta funkcja jest dostępna. Dlatego pamiętaj, aby zawsze być świadomym tego, co umieszczasz na czacie grupowym. W cyfrowym świecie tak rozległym i tak przerażającym, jak my, wszyscy mamy powód, by bronić naszej prywatności dla naszego własnego dobra. Z pewnością nie chcemy być sławni w niewłaściwy sposób ani uszkadzać naszych danych osobowych.

Często Zadawane Pytania

Twoja prywatność w Internecie jest niezwykle ważna, dlatego poniżej zamieściliśmy więcej informacji o Facebook Messengerze!

Czy mogę coś zrobić, aby uniemożliwić komuś robienie zrzutów ekranu z moich wiadomości?

Jedyną linią obrony przed tą inwazją jest przede wszystkim unikanie wysyłania treści. Niestety, nawet najbardziej dbające o prywatność platformy, takie jak Snapchat, nie mają zaimplementowanej opcji blokowania zrzutów ekranu.

Czy jeśli zablokuję kogoś na Facebooku, nadal będzie widział moje wiadomości?

Tak, wszystkie wiadomości (w tym obrazy), które wysłałeś w przeszłości, będą nadal wyświetlane na ich czacie. Na szczęście Twoje imię i nazwisko oraz zdjęcie profilowe nie zostaną dołączone. Istnieją sposoby u003ca href=u0022//social.techjunkie.com/delete-all-messages-facebook-messenger/u0022u003edusunąć wszystkie wiadomości i rozmowy w Facebook Messenger.u003c/au003e

Czy mogę usunąć wiadomość po jej wysłaniu?

Tak. Jeśli chcesz usunąć wiadomość z Facebooka po jej wysłaniu, naciśnij i przytrzymaj wiadomość i dotknij opcji „Usuń dla wszystkich”.

Czy znasz jakieś sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa Facebook Messengera? Czy masz jakieś historie o udostępnianiu czatów bez Twojej wiedzy? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!