Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Twój numer

Wszyscy tam byliśmy – wiesz, że masz właściwy numer, ale Twoje połączenia nigdy nie są odbierane, a Twoje wiadomości są ignorowane. Możliwe, że mogą być zajęci, ich telefon nie działa, mogą być na wakacjach, nie mają sygnału lub coś innego. Tylko dlatego, że nie możesz do kogoś dotrzeć, niekoniecznie oznacza, że ​​Cię zablokował.

Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Twój numer

Czy istnieje sposób na sprawdzenie, czy ktoś zablokował Twój numer? Niestety, nie ma bezpośrednio konkretnych ostrzeżeń ani wiadomości informujących, że osoba zablokowała Twój numer. Jednak przy niektórych pracach detektywistycznych można dowiedzieć się, czy ktoś zablokował Twój numer, uniemożliwiając dotarcie do nich połączeń lub SMS-ów.

Jak działa blokowanie połączeń?

Podczas korzystania z blokowania połączeń inicjowany jest określony proces. Twój telefon, stacjonarny lub komórkowy informuje sieć, że połączenia z określonego numeru mają być blokowane. W przypadku telefonu stacjonarnego blok ten jest wykonywany w najbliższej centrali telefonicznej znajdującej się w Twojej nieruchomości. Więc dzwoniący wykona połączenie, przejdzie przez sieć, dotrze do centrali, która przekaże połączenie do Twojej nieruchomości i tam zostanie zatrzymany.

W telefonie komórkowym klocek umieszcza się na słuchawce. Połączenie przechodzi przez sieć i jest dostarczane do telefonu, ale telefon nie odbiera. Dzwoniący zostanie przekierowany bezpośrednio do poczty głosowej. Wszystko to odbywa się za kulisami, więc Ty jako użytkownik nie będziesz wiedział, że połączenie zostało nawiązane i odrzucone. Ponieważ połączenie jest przekazywane do poczty głosowej, trudno powiedzieć, że zostałeś zablokowany. Nie ma bezpośrednich wskazówek, które wskazywałyby, że zostałeś zablokowany.

Czy ktoś zablokował Twój numer?

To, że ktoś nie odbiera Twojego połączenia, nie oznacza, że ​​Cię zablokował. Jeśli podejrzewasz, że zablokowali Twój numer, możesz zrobić kilka rzeczy, aby się dowiedzieć. Te metody są dalekie od doskonałości, ale tak naprawdę nie ma sposobu na uzyskanie ostatecznej odpowiedzi.

Zadzwoń z innego numeru

Blokowanie połączeń telefonicznych odbywa się na podstawie numeru źródłowego. System operacyjny (np. iOS) rozpoznaje numer dzwoniący, sprawdza listę zablokowanych i albo zezwala, albo blokuje, w zależności od tego, czy znajdzie Twój numer na liście zablokowanych. Najprostszym sposobem sprawdzenia, czy ktoś zablokował Twój numer, jest użycie innego numeru.

Ponieważ zablokowane połączenie i rozłączony numer telefonu często działają podobnie, jest to najskuteczniejszy sposób sprawdzenia, czy ktoś zablokował Twój numer telefonu.

Oczywiście nie każdy ma w pobliżu drugi telefon. Inną opcją jest skorzystanie z bezpłatnego numeru Google Voice.

Jeśli osoba, do której próbujesz się skontaktować, zablokowała Cię, numer Google Voice będzie mógł się połączyć. Jeśli jednak telefon tej osoby jest martwy lub odłączony, żaden numer nie będzie mógł się połączyć.

Zatrzymaj swój numer

Jeśli wpiszesz *67 na Twoim telefonie w USA numer jest zablokowany z ID dzwoniącego. Numer przechodzi przez sieć jak zwykle, ale w ostatniej wieży komórkowej jest wstrzymywany. Pozwala to na rozliczenie, ale uniemożliwia przedstawienie numeru osobie, do której dzwoniono.

Ponieważ blok znajduje się w samym telefonie komórkowym, a nie w sieci, zostanie dostarczony normalnie. Możesz spróbować sprawdzić, czy Twój numer telefonu został zablokowany, ukrywając go w systemie identyfikacji dzwoniącego.

Istnieją aplikacje blokujące połączenia, które mogą obejść ten problem, ale w przypadku blokady systemu operacyjnego (tj. aplikacji do blokowania połączeń skonfigurowanej za pomocą Androida lub iPhone'a iOS) połączenie powinno zostać dostarczone jak zwykle. Niektóre osoby automatycznie ignorują zastrzeżone lub prywatne numery, więc miej to na uwadze podczas korzystania z tego podejścia.

Wysłać wiadomość tekstową

Jeśli jesteś użytkownikiem Apple, możesz dowiedzieć się, czy Twój numer jest zablokowany, wysyłając wiadomość. Wyślij SMS-a do osoby i obejrzyj powiadomienia. Jeśli ten ktoś zablokował Twój numer, SMS nigdy nie zmieni statusu wiadomości na „Przeczytana”.

Jeśli pozostanie w stanie Dostarczone, możliwe, że zablokowali Twój numer. Pamiętaj, że niektóre nowsze wersje Androida oferują również potwierdzenia odczytu z innych urządzeń z Androidem.

Potwierdź blok

Szanse są w tym momencie, w którym zorientowałeś się, że zostałeś zablokowany lub nie zostałeś zablokowany przez odbiorcę twoich połączeń telefonicznych. Jeśli twój znajomy odbierze inny numer telefonu lub ten numer telefonu nie otrzyma tej samej wiadomości co twój, zostałeś zablokowany.

Oczywiście, jeśli próbujesz zadośćuczynić, zawsze możesz skontaktować się z drugą osobą w serwisie społecznościowym lub czymś podobnym, ale nie zawsze jest to dobry pomysł.

Często Zadawane Pytania

Jeśli wybiorę *67, czy nadal mogę uzyskać połączenie, jeśli jestem zablokowany?

Na podstawie naszych testów z kwietnia 2021 r. to nadal działa. Jeśli wybierzesz *67, a następnie pełny dziesięciocyfrowy numer telefonu odbiorcy, połączenie zostanie wykonane. Identyfikator dzwoniącego odbiorcy powie „Nieznany rozmówca” lub coś podobnego.

W dzisiejszych czasach prawdopodobnie nie jest to najlepszy sposób, aby druga osoba odpowiedziała, ale po tym, jak telefon reaguje, możesz stwierdzić, czy zostałeś zablokowany, czy nie. Jeśli sygnał zwrotny zareaguje w taki sam sposób, jak podczas dzwonienia ze swojego numeru, osoba prawdopodobnie jest poza zasięgiem usługi komórkowej lub ma inny problem.

Jeśli jednak dzwoni tak jak zwykle, prawdopodobnie zostałeś zablokowany.

Skąd mam wiedzieć, czy ktoś zablokował moje wiadomości?

Trochę trudniej jest stwierdzić, czy ktoś zablokował Twoje wiadomości tekstowe. Zakładając, że używamy natywnej aplikacji do przesyłania wiadomości z ich numerem telefonu, nie będzie to jednak zbyt trudne. Gdy ktoś blokuje Twój numer telefonu, blokuje Ci możliwość wysyłania SMS-ów i dzwonienia.

Oznacza to, że możesz użyć dowolnej z wymienionych powyżej metod, aby dowiedzieć się, czy ktoś zablokował Twój numer telefonu przed SMS-ami.

Znasz sposoby na ustalenie, czy ktoś zablokował Twój numer? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!