Jak znaleźć identyfikator użytkownika w Telegramie

Telegram to jedna z najlepszych, najbardziej eleganckich i najszybszych dostępnych aplikacji do czatu. Chociaż jest darmowy i bardzo przyjazny dla użytkownika, nadal nie jest tak popularny jak WhatsApp i Viber. W końcu jest wciąż stosunkowo nowy na rynku w porównaniu do swoich ugruntowanych konkurentów.

Niemniej jednak Telegram dotarł na szczyt gry. Wiele osób wybiera go, ponieważ ma najlepszą aplikację komputerową, a ponadto zużywa znacznie mniej pamięci RAM i mocy procesora niż konkurenci.

To powiedziawszy, przyjrzyjmy się kilku fajnym wskazówkom i sztuczkom, które pomogą Ci zmaksymalizować korzystanie z Telegrama.

Jak znaleźć nazwę użytkownika

W Telegramie masz swój identyfikator Telegrama, a następnie masz identyfikator użytkownika Telegrama. Pierwsza to nazwa, którą wybrałeś. Aby zmienić identyfikator Telegrama, przejdź do menu hamburgera (trzy poziome linie), a następnie przejdź do Ustawienia. To samo dotyczy Twojej aplikacji mobilnej, przejdź do menu hamburgerów, a następnie przejdź do Ustawienia.

Następnie wybierz Edytuj profil. Kliknij swoje imię w następnym oknie i zmień je na dowolne. W aplikacji mobilnej dotknij trzech pionowych kropek u góry menu Ustawienia. Następnie zmień swoje imię i nazwisko na swoje preferencje.

Jednak znalezienie identyfikatora użytkownika jest nieco inne. Czynności są takie same w przypadku aplikacji komputerowych i mobilnych. Najpierw otwórz aplikację Telegram. Następnie wpisz „użytkownik infobot” w pasku wyszukiwania kontaktów. Jeśli nie możesz znaleźć tego „profilu”, spróbuj dodać „@” przed zapytaniem wyszukiwania. Po zlokalizowaniu @informacje o użytkowniku, kliknij lub dotknij go. Następnie wybierz Początek na dole czatu.

Klikając Start, automatycznie wpisałeś „/początek”. Poprosi bota o wyświetlenie twojego identyfikatora użytkownika, a także wybranego przez ciebie imienia, nazwiska i wybranego języka.

Możesz poprosić tego bota o powtórzenie polecenia, wpisując „/początek” polecenie w dowolnym momencie.

Sekretny czat

Jedną z najlepszych rzeczy, które Telegram wnosi do stołu, jest fantastyczna funkcja szyfrowania typu end-to-end. Jeśli nie wiesz, co robi to szyfrowanie, sprawdź to, zdziwisz się. Jest to filar prywatności w Internecie — zapewnia, że ​​tylko Ty i Twój rozmówca(y) widzicie wiadomości. Jeśli więc mówisz o ważnych sprawach, zwłaszcza jeśli są to informacje poufne (finanse itp.), koniecznie skorzystaj z opcji tajnego czatu.

Aby rozpocząć nowy tajny czat, wybierz Nowa wiadomość a następnie wybierz Nowy tajny czat. Aha, a jeśli chcesz, aby tajny czat usuwał teksty po określonym czasie, możesz ustawić zegar samozniszczenia.

W przypadku telefonów z systemem Android przejdź do przycisku z trzema kropkami, a następnie wybierz, ile czasu ma trwać czat. W przypadku iPhone'ów stuknij ikonę timera, a następnie ustaw timer. Teraz licznik czasu rozpocznie się, gdy tylko dowolny uczestnik czatu wyśle ​​wiadomość. Każdy zostaje zniszczony po wybranym okresie. A jeśli jakikolwiek inny uczestnik zrobi zrzut ekranu, otrzymasz powiadomienie.

Zablokuj swoje czaty

Oto kolejna fajna funkcja bezpieczeństwa — możesz zablokować swoje czaty kodem dostępu. Aby to zrobić, przejdź do Prywatność i ochrona poprzez menu Ustawienia. Teraz wybierz Blokada hasłem. Uzyskiwać Blokada hasłem aby go włączyć i wybrać 4-cyfrowy kod dostępu. Klikając Opcje kodu dostępu, możesz wybrać inny typ hasła.

Ta funkcja umożliwia również ustawienie timera dla automatycznej blokady czatu. Po zakończeniu odliczania czaty zostaną automatycznie zablokowane.

Powstrzymaj ludzi przed losowym dodawaniem Cię

Nie ma ograniczeń co do liczby „John Smiths” mogących istnieć w Telegramie. W końcu niektórzy ludzie mają identyczne imiona. Oznacza to, że ktoś, kogo nie znasz, może dodać Cię przez pomyłkę. Alternatywnie w Telegramie istnieje wiele profili użytkowników spamu, które dodadzą Cię do losowych grup i czatów, aby coś promować.

Oczywiście Telegram nie tylko pozwala na złe traktowanie swoich użytkowników przez innych użytkowników. Owszem, z takiej grupy można wyjść kilkoma stuknięciami, ale po co w ogóle być do niej dodanym?

Iść do Prywatność i ochrona a następnie wybierz Grupy. Jeśli wybierzesz Moje kontakty opcja, tylko Twoje kontakty będą mogły dodać Cię do grupy. Możesz też uniemożliwić komuś dodawanie Cię do grup. Aby to zrobić, wybierz Nigdy nie pozwalaj dopóki Wszyscy jest zaznaczony i wybierz danego użytkownika(ów). Z Moje kontakty wybrana opcja, możesz to zrobić, ale także Zawsze pozwalać określonych użytkowników, aby dodać Cię do grup.

Boty

Telegram ma fajne opcje botów. Możesz zlecić im wykonanie określonych czynności, które sprawią, że korzystanie z Telegrama będzie płynniejsze. Na przykład @stickers to bot, który umożliwia tworzenie naklejek. @imagebot znajdzie dla Ciebie różne zdjęcia na podstawie słów kluczowych. @storebot wykryje nowe boty.

Wyślij wyciszone wiadomości

Użytkownik może użyć trybu „Nie przeszkadzać”, aby zapobiec denerwowaniu wiadomości. Możesz jednak chcieć wysłać komuś wiadomość, ale bez ponaglania go. Aby to zrobić, wybierz użytkownika, wpisz wiadomość, naciśnij i przytrzymaj strzałkę wysyłania, a następnie wybierz Wyślij bez dźwięku. W przypadku urządzeń z systemem iOS wpisz wiadomość, a następnie naciśnij i przytrzymaj strzałkę wysyłania. To pozwoli Ci wysłać wiadomość bez dźwięku.

Zaplanuj wiadomości

Telegram umożliwia również zaplanowanie wiadomości. Świetnie nadaje się na urodziny, ale także wtedy, gdy na przykład nie chcesz przeszkadzać znajomym w pracy.

Aby wysłać zaplanowaną wiadomość, wpisz ją w polu tekstowym, przytrzymaj strzałkę wysyłania i wybierz Zaplanuj wiadomość. Następnie wybierz datę i godzinę wysłania.

Stając się obeznanym w telegramach

Z pozoru aplikacja Telegram nie wydaje się zbyt skomplikowana. W pewnym sensie tak nie jest. Jest to prosta i szybka aplikacja do czatu, która obsługuje szyfrowanie typu end-to-end. To jednak nie powstrzymuje Telegrama przed wieloma dyskretnymi i fajnymi funkcjami. Mam nadzieję, że nauczyłeś się tutaj kilku fajnych sztuczek.

Która sztuczka lub wskazówka z tej listy podobała Ci się najbardziej? Czemu? Czy masz jakieś fajne wskazówki do dodania? Zapraszam do sekcji komentarzy poniżej z wszelkimi pytaniami lub radami, które możesz mieć.