Ciemne strony internetowe: najlepsze strony na początek w ciemnej sieci

Istnieje wiele przydatnych – i całkowicie legalnych – ciemnych stron internetowych, do których można uzyskać dostęp tylko za pośrednictwem Tora. Oto 10 naszych ulubionych.

Ciemne strony internetowe: najlepsze strony na początek w ciemnej sieci

Facebook

www.facebookcorewwwi.onion

Facebook

Tak, zdajemy sobie sprawę z ironii: sieć społecznościowa znana z gromadzenia danych użytkowników w celach reklamowych ma specjalną prywatną wersję, do której można uzyskać dostęp tylko za pośrednictwem Tora.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czym jest ciemna sieć?

Możesz się zastanawiać, jak to działa – na pewno nie możesz być anonimowy na Facebooku lub znajomi nie będą mogli Cię znaleźć (i vice versa). Chodzi jednak o to, aby zapewnić bezpieczną i niezawodną metodę komunikacji dla osób martwiących się cyberinwigilacją. Ponad milion osób korzysta z ukrytej strony, która jest również dostępna na Androida.

ProPublica

www.propub3r6espa33w.onion

propublica

Laureat czterech nagród Pulitzera – i pierwszej publikacji online, która zdobyła tę nagrodę – misją tego portalu informacyjnego non-profit jest „ujawnianie nadużyć władzy i zdrady zaufania publicznego przez rząd, biznes i inne instytucje”.

Witryna ProPublica „.onion” nie tylko zwraca uwagę na to, że w Dark Web można znaleźć tylko podejrzane treści, ale pozwala ona ludziom w krajach z cenzurą internetową czytać jej nieustraszone dziennikarstwo śledcze za pośrednictwem Tora, bez obawy przed odwetem.

KaczkaKaczkaGo

3g2upl4pq6kufc4m.cebula

kaczka

Jak już wspomnieliśmy, DuckDuckGo jest domyślną wyszukiwarką Tora, ale warto też dodać zakładkę do jego witryny „.onion”, choćby po to, by zobaczyć, że Dark Web nie wymazał uśmiechu z rachunku szczęśliwego logo. Rzeczywiście, kochający prywatność ptak żywi się wolnością i anonimowością oferowaną przez przeglądarkę, umożliwiając szybkie przeszukiwanie sieci bez bycia szpiegowanym.

CZYTAJ DALEJ: Nakazy i zakazy dotyczące korzystania z ciemnej strony internetowej

Polecenia „bang” DuckDuckGo mogą być używane do przeszukiwania tysięcy witryn, wpisując na przykład !w dla Wikipedii, a następnie wyszukiwane hasło.

Giełda Intel

rrcc5uuudhh4oz3c.cebula

Zobacz powiązane zalecenia i zakazy dotyczące korzystania z ciemnej strony internetowej Jak uzyskać dostęp do ciemnej sieci: Co to jest Tor i jak uzyskać dostęp do ciemnych stron internetowych? Ciemna sieć: jak duża, jak ciemna i co tam jest? Czy ciemna sieć jest bezpieczna? Jak zniknąć w ciemnej sieci

Niektóre fora dyskusyjne dostępne za pośrednictwem Tora są wyraźnie nieprzyjemne, ale jeśli interesują Cię teorie spiskowe, wyciekające dokumenty i niezgłoszone globalne wydarzenia, Intel Exchange jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc do czytania i udostępniania informacji.

Niektóre wątki są zabawnie szalone – „Cthulhu dla prezydenta”, „Telekineza – każdy może to zrobić” i „Budowanie

na przykład statek kosmiczny – ale nalegając, aby użytkownicy rejestrowali się i weryfikowali swoje konta, forum generalnie unika spamu, trolli i pożeraczy czasu, które nękają wiele tablic w standardowej sieci.

Blockchain

blockchainbdgpzk.onion

Musisz zainwestować w kryptowalutę, aby kupować i sprzedawać za pośrednictwem ukrytych stron, a Bitcoin jest zdecydowanie najpopularniejszą opcją. Blockchain służy jako darmowy wirtualny portfel dla Twojej waluty i zapewnia wiele przydatnych danych, takich jak aktualna cena rynkowa, wykresy aktywności wydobycia bitcoinów i szczegóły dotyczące numerów transakcji.

Co niezwykłe, jak na stronę cebulową, ma ona oficjalny certyfikat HTTPS, który zapewnia spokój o oszczędności w bitcoinach.

Latarka

kxojy6ygju4h6lwn.cebula

latarka

Nazywając się „wiązką informacji w ciemnej sieci”, Flashlight gromadzi wiadomości o kryptowalutach, projektach związanych z Torem i ogólnie o prywatności w Internecie, prezentując je jako stale aktualizowany kanał. Interesujące nagłówki, które odwiedziliśmy, obejmowały „Pobieranie plików przez przeglądarkę Tor w 2017 roku” i „Cena Bitcoina osiągnęła najwyższy poziom w historii”.

Ukryte odpowiedzi

ewa.cebula

odpowiedzi

Podobnie jak Yahoo Answers for the Dark Web, ta strona umożliwia publikowanie zapytań na dowolny temat i uzyskanie pomocnej – lub przynajmniej szczerej – odpowiedzi od społeczności.

Ostrzegamy, że bezwarunkowy charakter Hidden Answers oznacza, że ​​część dyskusji jest raczej wątpliwa i na pewno nie klikalibyśmy jej fałszywych reklam. Ale jest kilka naprawdę przydatnych porad dotyczących bezpieczeństwa i prywatności oraz unikania oszustw.

Jak powiesz światu?

rjzdqt4z3z3xo73h.cebula

"Zostałeś wybrany. Zawsze byłeś rozbudzony. Szukajcie i znajdziecie” zaczyna się ta enigmatyczna strona, która zachęca do zrozumienia mieszanki diagramów, urywków dźwiękowych i złowrogich stwierdzeń.

Czy jest to komunikacja od kosmitów ukrytych w Dark Web, czy żart, który ma na celu oszukać użytkowników Tora, by myśleli, że odkryli sekret? Nikt jeszcze tego nie rozpracował, ale to intrygująca zagadka.

WikiLeaks

wlupld3ptjvsgwqw.cebula

wikileaks

Julian Assange mógł stracić wiele z dobrej woli, którą kiedyś cieszył, ale WikiLeaks pozostaje jednym z najważniejszych źródeł nieocenzurowanych informacji politycznych. Chociaż możesz uzyskać dostęp do jego zawartości w dowolnej przeglądarce, ze względów bezpieczeństwa jedynym sposobem przesyłania dokumentów jest korzystanie z Tora. Pliki są szyfrowane automatycznie podczas przesyłania.

Prywatność międzynarodowa

prywatnośćqcroe.onion

Ta organizacja charytatywna z siedzibą w Londynie promuje Powszechną Deklarację Praw Człowieka: „Nikt nie może być poddany arbitralnej ingerencji w jego prywatność, rodzinę, dom lub korespondencję”.

Jego celem jest zbadanie tajnego świata rządowej inwigilacji i ujawnienie firm, które to umożliwiają.

Ta cebulowa witryna udostępnia otwierające oczy raporty i studia przypadków Privacy International oraz wyjaśnienia niebezpieczeństw związanych z „dużymi danymi”, a także umożliwia przekazywanie darowizn na cele charytatywne za pośrednictwem systemu PayPal.