Recenzja Steinberg Cubase Elements 7

Recenzja Steinberg Cubase Elements 7

Obraz 1 z 4

Steinberg Kubaza Elementy 7

Steinberg Kubaza Elementy 7
Steinberg Kubaza Elementy 7
Steinberg Kubaza Elementy 7
79 £ Cena w recenzji

Cubase Elements jest przeznaczony dla osób, które chcą profesjonalnego oprogramowania do produkcji muzyki, ale nie chcą za nie płacić setek funtów. Jest to uproszczona wersja Cubase 7, z ograniczeniami liczby ścieżek i kanałów miksera, mniejszą liczbą dołączonych efektów i instrumentów oraz różnymi pominiętymi funkcjami pomocniczymi.

Jednak wszystko w Cubase jest tutaj: 32-bitowy zmiennoprzecinkowy silnik audio z częstotliwością próbkowania do 192 kHz, chirurgiczną edycją dźwięku i MIDI, automatyzacją praktycznie każdego parametru i profesjonalnymi urządzeniami do miksowania. Na podstawie naszych testów wydaje się, że ma tę samą solidną niezawodność. Ta najnowsza wersja zawiera technologię ASIO-Guard firmy Steinberg w celu ochrony przed zanikami dźwięku.

Steinberg Kubaza Elementy 7

Jedną rzeczą, która była wyraźnie nieobecna w poprzednich wersjach, jest jakikolwiek wspólny wysiłek, aby pomóc nowicjuszom znaleźć drogę. W produkcji muzycznej jest dużo specjalistycznej wiedzy, a Cubase Elements nie stara się uprościć postępowania. Instrukcja w formacie PDF zawiera 156 000 słów, co wskazuje na głębię tego oprogramowania.

W wersji 7 istnieją pewne ustępstwa dla nowych użytkowników. Teraz po instalacji wyświetla monit o wybranie sterownika audio, zamiast oczekiwać, że wyśledzi on niejasno umieszczony panel sterowania.

Kolejnym dużym ulepszeniem jest strona docelowa Steinberg Hub, która zawiera łącza do serii samouczków wideo, które obejmują podstawowe funkcje i nowe funkcje. Tempo tych filmów może być boleśnie powolne, ale dobrze sobie radzą, wyjaśniając, jakie funkcje działają oraz kiedy i dlaczego możesz ich używać.

Steinberg Kubaza Elementy 7

Większość nowych funkcji Elements ściśle podąża za zmianami wprowadzonymi w pełnej cenie Cubase 7. Obejmują one MixConsole, która rysuje wszystkie funkcje związane z miksem w interfejsie jednego ekranu. Zawiera również Channel Strip, który łączy na stałe pięć efektów – bramkę szumów, kompresor, kształtowanie obwiedni, nasycenie i limiter – w każdym kanale.

Podobne efekty były już dostępne jako wkładki, ale Channel Strip zapewnia więcej opcji, takich jak wybór kompresora standardowego, lampowego lub vintage. Włączenie tych efektów do miksera zachęca do ich rutynowego używania, co może mieć duży wpływ na jakość nagrań.

Detale

Podkategoria oprogramowania Oprogramowanie do produkcji dźwięku

Obsługa systemu operacyjnego

Obsługiwany system operacyjny Windows Vista? nie
Obsługiwany system operacyjny Windows XP? nie
Obsługiwany system operacyjny Linux? nie
Obsługiwany system operacyjny Mac OS X? tak
Obsługa innych systemów operacyjnych Windows 8