Sprint Family Locator – jak go używać do śledzenia bliskich

Teoretycznie każda aplikacja mobilna lub usługa, która pomaga chronić Twoją rodzinę, jest dobrą rzeczą. Kiedy ta usługa wpływa na ich prywatność i potencjalnie prowadzi do nieporozumień, obraz nie jest tak różowy. Podobnie jak w przypadku każdej takiej usługi, należy zachować ostrożność, aby być w pełni świadomym ograniczeń.

Sprint Family Locator – jak go używać do śledzenia bliskich

Sprint Family Locator i podobne aplikacje mogą odegrać cenną rolę w życiu rodzinnym i pomóc dzieciom wędrować swobodniej niż w innym przypadku, a rodzicom pozwolić na chwilę relaksu, podczas gdy ich dzieci są na świeżym powietrzu. Nie jest to jednak magiczne panaceum, które wszystko naprawia. Musisz wziąć pod uwagę jego słabości, aby wydobyć z niego to, co najlepsze.

Lokalizator rodziny Sprint

Lokalizator rodziny Sprint to funkcja oferowana przez sieć, która może wskazać lokalizację dowolnego telefonu objętego rodzinnym planem komórkowym. Chodzi o to, aby rodzice mogli szybko dowiedzieć się, gdzie znajdują się dzieci lub członkowie rodziny bezbronnych na wypadek, gdyby coś się stało. Możesz zaprogramować go tak, aby ostrzegał Cię o lokalizacji telefonu w określonych godzinach i wysyłał SMS-y do osoby z telefonem. Przypuszczalnie powiedzieć im, żeby wracali do domu.

Pomysł jest dobry i spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród zaniepokojonych rodziców. Lokalizator rodziny Sprint różni się od innych aplikacji lokalizatora tym, że jest sterowany z sieci. Wykorzystuje sieć Sprint i GPS telefonu do obliczenia pozycji słuchawki. To przezwycięża jedną z głównych wad takich aplikacji śledzących. Konieczność zainstalowania w telefonie czegoś, co można znaleźć lub odinstalować.

Lokalizator rodziny Sprint to dodatek o wartości 5,99 USD miesięcznie do Twojego planu komórkowego i może śledzić dowolny telefon Sprint w ramach Twojego planu rodzinnego. Aplikacja jest dostępna na systemy iOS i Android i wymaga, aby telefon był wyposażony w GPS.

Pozytywy Sprint Family Locator

Jest wiele dobrych rzeczy na temat tego, jak utworzono lokalizator rodziny Sprint.

Nie potrzebuje aplikacji do pracy – Lokalizator rodziny Sprint działa z poziomu sieci Sprint za pomocą wież i GPS. Nie musisz instalować aplikacji ani niczego na samym telefonie.

Może śledzić do pięciu telefonów w ramach jednego planu rodzinnego – Masz wiele dzieci? Nie ma problemu. Możesz dać im wszystkim telefon na tym samym planie i możesz śledzić każdego z nich niezależnie.

Łatwe do odczytania mapy – Wyniki są wyraźnie wyświetlane na mapie w prostym desce rozdzielczej. Możesz uzyskać dostęp do mapy na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu, w tym na własnym telefonie. Pokazuje nazwy ulic i dane o lokalizacji, dzięki czemu lokalizowanie telefonu jest bardzo łatwe.

Usługa jest chroniona hasłem – Aby uzyskać dostęp do mapy śledzenia, która zapewnia pozory bezpieczeństwa, potrzebujesz loginu i hasła. Dbaj o bezpieczeństwo swojego loginu, a będziesz jedynym, który śledzi swoją rodzinę.

Negatywy Sprint Family Locator

Lokalizator rodziny Sprint nie jest jednak dobry i ma pewne wady.

Działa tylko na telefonach Sprint – To ma sens, ale jeśli niektóre z twoich dzieci mają różne plany komórkowe, nie będziesz mógł ich śledzić za pomocą Sprint Family Locator.

GPS nie zawsze jest dokładny – To jest ważne. GPS jest dokładny tylko do szesnastu stóp w idealnych warunkach. Pozycja, lokalizacja i warunki mogą mieć wpływ na jego dokładność. Nie jest niemożliwe, aby GPS telefonu był bardzo niedokładny w miastach z powodu budynków.

Sprint powiadamia użytkownika telefonu, że jest śledzony – Jeśli próbujesz namierzyć swoją rodzinę bez jej wiedzy, to nie jest usługa dla Ciebie. Zgodnie z prawem Sprint musi powiadomić użytkownika telefonu, że jest śledzony. Robią to co miesiąc, wysyłając wiadomość SMS do każdego śledzonego telefonu.

Każdy, kto ma login, może śledzić twoją rodzinę – Z usługi można by korzystać całkowicie łagodnie, aby rodzice mogli śledzić dzieci. Może być również używany przez zazdrosnych partnerów, do szpiegowania partnerów, do prześladowania lub do czegokolwiek. Logowanie ogranicza dostęp, ale wszyscy wiemy, że takie informacje mogą zostać wyłudzone lub zhakowane. Kiedy już jesteś na świecie, twoja rodzina może być obserwowana przez każdego.

Czy powinieneś używać Sprint Family Locator?

Myślę, że lokalizator rodziny Sprint to dobry pomysł, jeśli rodzice są otwarci i uczciwi w korzystaniu z niego. Jeśli dzieci wiedzą, że rodzice sprawdzą to tylko wtedy, gdy uznają, że dzieci są w trudnej sytuacji i nie będą nadużywać tej władzy, powinno być w porządku.

Użytkownicy muszą również pamiętać o nieodłącznej niedokładności GPS obecnej generacji. Zostawię Ci cytat z forum użytkowników Sprint Family Locator.

„Jak dokładny jest lokalizator rodziny? Używamy go z mężem. Wstyd mi powiedzieć, ale on myśli, że próbuję oszukiwać i zawsze sprawdza połączenia i lokalizator. Pracuję z domu przez telefon cały dzień. Ale lokalizator rodziny zlokalizował mój telefon 2 razy w odległości około 3 mil od naszego domu i pokazuje ten sam obszar. W oba te dni jestem w pracy (przy biurku w domu). Za pierwszym razem musiałem zapytać moją przełożoną, czy pamięta, o której godzinie logowałem się do komputera, aby udowodnić mu, że byłem w tym czasie w pracy. Ten drugi raz zgłosił to podczas mojego 30-minutowego lunchu. Jest wiele powodów, dla których nie mogłam i nie wyszłabym z domu. Ale to nie ma dla niego znaczenia. Nawet jego telefon został znaleziony 2 razy w okolicy w promieniu mili od pracy. Ale odpowiada, że ​​jego dom znajduje się w odległości mili od jego pracy. Ale moja lokalizacja jest około 3 mil od miejsca, w którym powinienem być.

Nie potrafię opisać walki, jaką wywołał ten lokalizator………. do rozmowy o rozwiedzionych. (sic!)”

Jak widać, jeśli korzystasz ze Sprint Family Locator, musisz być w pełni świadomy jego ograniczeń. Chociaż ten post na forum dotyczy bardziej zaufania niż dokładności GPS, kwestia pozostaje. Pamiętaj, że GPS może być dość niedokładny i nie opieraj decyzji wyłącznie na tych danych. Jeśli mieszkasz w terenie zabudowanym lub warunki nie są idealne, może to być bardziej niedokładne niż myślisz!