Recenzja Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 11

Recenzja Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 11

Obraz 1 z 3

Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 11

Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 11
Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 11
72 £ Cena w recenzji

Konkurencja wśród tanich programów do edycji wideo zaostrzyła się w ostatnich miesiącach, ale Avid Studio i CyberLink PowerDirector nie były w stanie zrzucić Vegas Movie Studio Platinum z piedestału A-List. Teraz nadeszła kolej Sony, by platynę posunąć jeszcze dalej.

Jej bliskie powiązania z Vegas Pro są widoczne w pojawieniu się edycji 3D. Implementacja jest ściśle oparta na Vegas Pro, chociaż Platinum nie obejmuje 3D Track Motion do obracania i animowania multimediów w przestrzeni 3D. W związku z tym jest to bardziej platforma do edycji klipów z kamery 3D z dwoma obiektywami, a nie tworzenia efektów 3D od zera. Istnieje prosty efekt 3D, którego można użyć do wydobycia tekstu z ekranu, ale poza tym materiał 3D przechodzi przez edytor podobnie jak konwencjonalny materiał 2D.

Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 11

Nie jest to jednak krytyka. Obsługa formatów jest kompleksowa, podobnie jak opcje podglądu, z czerwono-zielonymi okularami anaglifowymi w zestawie i obsługą wyświetlaczy Nvidia 3D Vision. Opcje eksportu 3D obejmują przesyłanie 1080p do YouTube, wraz z niezbędnymi znacznikami do prawidłowego działania efektu 3D.

Możliwe jest nawet wygenerowanie płyty zgodnej ze standardem 3D Blu-ray. Wykorzystuje niezależne strumienie wideo w pełnej rozdzielczości dla lewego i prawego oka; inne edytory po prostu generują standardowe dyski Blu-ray z efektem 3D renderowanym jako podzielony ekran lub anaglif. Jednak authoring 3D Blu-ray jest możliwy tylko bezpośrednio z osi czasu (dołączone oprogramowanie DVD Architect Studio pozostaje niezmienione w tym wydaniu), więc na tych płytach brakuje menu. Są również ograniczone do dwóch stałych szablonów renderowania – 720/60p i 1080/24p. Specyfikacja Blu-ray 3D obsługuje również wideo 720/50p, a jej pominięcie tutaj może być irytujące dla europejskich użytkowników.

Nowy edytor tytułów i tekstu wprowadza 24 animacje o nazwach takich jak Fly in, Action Flip i Earthquake. Wyglądają elegancko, ale nie są najłatwiejsze do włączenia do projektu. Animacje są wybierane z listy rozwijanej, ale dostosowywanie ich tempa lub łączenie różnych w przypadku pojawiania się i znikania tekstu jest niezdarne i nieintuicyjne. Stary system, w którym statyczne obiekty tekstowe są animowane przy użyciu tych samych kontrolek Pan/Crop, które są używane do wideo, ma swoje ograniczenia – co najważniejsze, brak możliwości animowania poszczególnych postaci – ale przynajmniej elementy sterujące są proste i spójne z resztą oprogramowania . Ta metoda pracy jest jednak nadal dostępna.

Podczas gdy lista rozwijana Animacje jest trochę prymitywna, animowanie innych parametrów – kolor tekstu, położenie, cień itd. – jest bardziej wyrafinowane. Odbywa się to za pomocą klatek kluczowych, ale w przeciwieństwie do efektów Vegas Platinum, edytor tytułów i tekstu ma indywidualne linie klatek kluczowych dla każdego parametru, a także edycję opartą na krzywej Beziera. Ułatwia to animowanie rozmiaru i położenia obiektu tekstowego, na przykład bez zapychania parametru koloru zbędnymi klatkami kluczowymi.

Detale

Podkategoria oprogramowania Oprogramowanie do edycji wideo

Obsługa systemu operacyjnego

Obsługiwany system operacyjny Windows Vista? tak
Obsługiwany system operacyjny Windows XP? tak