Jak zhakować PlayStation Classic, aby uzyskać więcej gier

Szczerze mówiąc, PlayStation Classic jest trochę rozczarowaniem.

Jak zhakować PlayStation Classic, aby uzyskać więcej gier Zobacz pokrewną konsolę Sony PlayStation Classic Wydano 20 gier

Chociaż Sony z pewnością miało nadzieję, że będzie tak fenomenalne, jak konsole mini NES i SNES Nintendo, pozostawia wiele do życzenia. Jasne, że jest pięknie wykonany, niesamowicie fajny i fajny, ale poza kilkoma wybranymi kawałkami, brakuje w nim składu gier i problemów z wydajnością.

Na szczęście nie musi już tak być. Grupa chętnych majsterkowiczów szeroko otworzyła PlayStation Classic, odsłaniając smaczne menu, które pomaga ulepszyć i zwiększyć ustawienia gry oraz odblokować obsługę wielu gier PlayStation, które możesz samodzielnie dodać do urządzenia.

Uważaj jednak. Korzystanie z menu debugowania w PlayStation Classic nie powinno unieważniać gwarancji, ale wprowadzone zmiany mogą być nieodwracalne. Jeśli tak, Sony z pewnością nie pomoże ci w ich naprawie. Jeśli chodzi o dodawanie nowych gier do PlayStation Classic, nie tylko musisz być prawnym właścicielem oryginalnej pamięci ROM, ale dokonywanie jakichkolwiek fizycznych modyfikacji PlayStation Classic spowoduje całkowite unieważnienie gwarancji.

Zasadniczo jest to taka sama sytuacja, jak gdybyś zhakował swój SNES Classic Mini, aby dodać do niego więcej gier.

Hack PlayStation Classic: Jak uzyskać dostęp do menu debugowania

Aby uzyskać dostęp do menu debugowania PlayStation Classic, musisz zdobyć kompatybilną klawiaturę USB. Niestety, nie wszystkie klawiatury będą działać i wydaje się, że podejście prób i błędów jest jedynym sposobem, aby się o tym przekonać. Jak dotąd jedynymi potwierdzonymi klawiaturami, które działają, są Corsair K70 i K95.

Jednak gdy już masz kompatybilną klawiaturę, naciśnij klawisz ESC, gdy PlayStation Classic ładuje grę, a otworzysz menu debugowania, aby dostosować wszystkie ustawienia.

Jak widać na poniższym filmie Retro Gaming Arts na YouTube, ustawienia są stosunkowo proste i proste. Możesz emulować linie CRT, jeśli chcesz mieć styl retro w swoich grach, i istnieje możliwość przełączenia gier PAL 50 Hz na 60 Hz, co znacznie zwiększy wydajność tytułów takich jak Tekken 3 i Ridge Racer 4.

Hack PlayStation Classic: Jak zainstalować więcej gier

Jeśli nie jesteś zadowolony z 20 gier dostępnych na PlayStation Classic, możesz teraz dodać więcej gier do listy grywalnych tytułów bez konieczności otwierania konsoli i lutowania elementów, tak jak to zrobił jeden japoński modder.

W rzeczywistości, jeśli chcesz dodać dodatkowe gry do swojego PlayStation Classic, możesz to zrobić, po prostu podłączając pamięć USB i wykonując kilka prostych kroków. Musisz jednak zachować ostrożność, ponieważ ten proces może nie tylko zepsuć PlayStation Classic, ale będziesz potrzebować własnych ROM-ów do gier, w które chcesz grać.

BleemSync to najłatwiejszy sposób na umieszczenie różnych gier PlayStation na PS Classic, ponieważ nie wymaga rzeczywistej modyfikacji plików na konsoli. Zamiast tego po prostu załaduj pliki gry, w które chcesz zagrać, włóż USB do drugiego portu kontrolera PlayStation Classic i graj. To wciąż nie jest tak cudownie proste, ale jest to punkt wyjścia dla tych, którzy chcą zdobyć więcej gier na PlayStation Classic.

Zainstaluj więcej gier na PlayStation Classic:

  1. Aby rozpocząć, musisz udać się do GitHub i pobrać BleemSync
  2. Pobierz plik ZIP i rozpakuj zawartość do katalogu głównego dysku USB sformatowanego w systemie plików FAT32 lub ext4 podłączonego do komputera PC lub Mac.
  3. Nazwij pamięć flash „SONY” – jest to wymóg.
  4. W tym samym katalogu głównym, do którego rozpakowałeś plik ZIP, musisz utworzyć folder o nazwie „Gry”
  5. Tutaj musisz utworzyć folder dla każdej gry, którą chcesz dodać do systemu. Każdy folder musi być ponumerowany sekwencyjnie. Każdy z tych folderów musi również zawierać folder „GameData” z plikiem „Game.ini”, obrazem okładki, plikiem „pcsx.cfg” oraz plikami „bin” i „cue” gry. Szablon, jak powinny wyglądać foldery gier, znajduje się w początkowym pliku ZIP, a strona GitHub zawiera również zarys do indeksowania.
  6. Bardziej szczegółowe informacje o tym, jak formatować pliki i gdzie je znaleźć, znajdują się na stronie GitHub, więc przeczytaj to uważnie. Opisuje również sposób instalowania gier na wiele dysków.
  7. Po zakończeniu możesz przejść do katalogu BleemSync i uruchomić BleemSync.exe. Spowoduje to wygenerowanie folderu „System” zawierającego bazę danych i skrypt ułatwiający montowanie gier.
  8. Włóż dysk flash do PlayStation Classic i włącz go, nowe gry powinny być wyświetlane.
  9. Upewnij się, że nie wyjmiesz pendrive'a podczas grania lub gdy urządzenie jest używane. Nie wiadomo też, czy wszystkie gry będą działać na PlayStation Classic bez problemów, więc nie zdziw się, jeśli napotkasz jakieś problemy.