Co to jest Snapchat?

Snapchat jest wszędzie. Z pewnością istnieje w obfitości wśród nastolatków, ale nawet liczba dorosłych użytkowników wzrosła dramatycznie na przestrzeni lat. Aplikacja do przesyłania zdjęć została uruchomiona w 2011 roku i zyskała na znaczeniu w stosunkowo krótkim czasie.

Co to jest Snapchat?

Do 2014 roku Snapchat zgromadził średnio 700 milionów „snapów” dziennie. Po zignorowaniu zgłoszonej oferty wykupu za 3 miliardy dolarów od Facebooka w 2013 r., dyrektor generalny Evan Spiegel ponownie zwrócił się w 2016 r. do Marka Zuckerberga, dyrektora generalnego Facebooka.

Rok później Snapchat stał się spółką notowaną na giełdzie, kiedy Mark i Bobby Murphy (dwóch z trzech współzałożycieli Snapchata) utworzyli spółkę macierzystą o nazwie Snap, Inc., aby publicznie oferować akcje na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE). Ale czym właściwie jest Snapchat? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Do czego służy Snapchat?

Snapchat to przede wszystkim aplikacja do udostępniania zdjęć i filmów z funkcjami przesyłania wiadomości. Jego początkowa wyjątkowość polegała na tym, że przesłane zdjęcia i filmy były dostępne dla odbiorcy tylko przez krótki czas (zwykle dziesięć sekund). Niedawna aktualizacja aplikacji pozwala teraz ludziom wysyłać zdjęcia i filmy do osoby przez „nieskończony” czas (oczywiście pozwala na to bateria i śmiertelność), co oznacza, że ​​odbiorca nie ma limitu czasu na to, jak długo może wyświetlić obraz lub wideo. Jednak wyłącz go i zniknie na zawsze. Jeśli chcesz uniknąć bezpośredniego narażenia, zobacz Jak zrobić zrzut ekranu na Snapchacie bez ich wiedzy.

„Niezbędna” historia Snapchata

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak zrobić zrzut ekranu na Snapchacie bez ich wiedzy

Początkowo, w 2011 roku, Snapchat nazywał się „Picaboo”, który został wydany w IOS App Store 8 lipca tego samego roku.

Nazwa aplikacji została później zmieniona z powodu listu „Cease and Desist” od wydawcy fotoksiążek o nazwie Picaboo. Aplikacja do obsługi wiadomości multimedialnych została przemianowana na Snapchat. Udostępnianie, czatowanie i zapominanie to „podsumowany” opis strategicznego przedsięwzięcia, w przeciwieństwie do istniejących aplikacji społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram, które przechowują obrazy i wpisy na zawsze.

W październiku 2012 r. Snapchat został wydany w Sklepie Play, dzieląc publiczność z oryginalną aplikacją na iOS z 2011 roku.

W październiku 2013 r. Snapchat otrzymał aktualizację, która włączyła Stories do aplikacji. Użytkownicy mogli dodawać Snapy do tymczasowej kolekcji, która była widoczna przez dwadzieścia cztery godziny. Popularność aplikacji rosła jak dzikie kwiaty, ponieważ była to fajna funkcja, której pożądali użytkownicy. Chcieli dodać kilka zdjęć do albumu, aby pokazać więcej niż jedno zdjęcie i zrobić to w sposób zbiorowy. Na przykład Twój piknik grupowy był fajny, ale chciałeś pokazać kilka zdjęć, aby bardziej szczegółowo podzielić się swoimi wrażeniami. Jedno zdjęcie po prostu go nie wycięło ani nie pokazało momentu jako całości.

Ponadto w 2013 r. Snapchat ewoluował jeszcze bardziej dzięki funkcjom, takim jak znaczniki czasu, nakładki prędkości, powtórki, a nawet filtry zdjęć. W tym okresie Instagram uruchomił Instagram Direct, aby konkurować.

W 2014 r. Snapchat zintegrował czat tekstowy i wideo z listą funkcji. Do miksu dodano „Naszą historię”, umożliwiając wielu użytkownikom dodawanie swoich doświadczeń do tej samej historii. Jakby tego było mało, dodano geofiltry, które umożliwiły dodanie ilustracji przedstawiających lokalizację użytkownika (miasto, firma, park, kompleks i inne) do udostępnianego obrazu.

W 2015 r. do profili włączono kody QR, aby ułatwić użytkownikom wzajemne odnalezienie się. Soczewki do selfie i rozpoznawanie twarzy również stały się nowościami.

W 2016 roku do aplikacji dodano Memories. Czy zauważyłeś, ile z tych funkcji jest teraz używanych w innych aplikacjach na swój sposób?

Kilka lat później Snapchat przeszedł kontrowersyjną zmianę (2017), aby ulepszyć algorytm kanałów społecznościowych. CEO Evan Spiegel zasugerował, aby Opiekun żeby aktualizacje odpowiadały harmonogramom pracy użytkowników: „Będę widział, jak moi współpracownicy pojawiają się wyżej w tygodniu pracy, w godzinach pracy. Podczas weekendu lub mniej więcej w czasie, gdy wracam do domu z biura i informuję Mirandę [Kerr], że wracam do domu, pojawia się wyżej w moich wątkach rozmów” – powiedział gazecie.

Ponadto w 2017 roku Zuckerberg po raz czwarty skopiował koncepcję Stories Snapchata, dodając ją do Facebooka. Jeśli nie wiedziałeś, pan Zuckerberg wcześniej dodał funkcję naśladownictwa do Instagrama, WhatsApp i Messengera. Może próbował „znokautować” Snapchata, ponieważ wiedział, że są na czymś dużym, i może próbował umieścić ich w kącie, przesadzając i zatapiając koncepcję Stories. W końcu dwukrotnie próbował je kupić. Niezależnie od tego, fakty są faktami. Snapchat kwitł dzięki dodaniu przydatnych implementacji i kreatywnych pomysłów. Stali się realnym konkurentem.

Jaki jest sens Snapchata?

Snapchat jest zasadniczo łatwym sposobem na wysyłanie sobie nawzajem „snapów”, których zarówno odbiorca, jak i nadawca niekoniecznie potrzebują lub chcą zachować na stałe. Mówi się, że odegrał znaczącą rolę we wzroście zjawiska „sekstingu”, a użytkownicy błędnie wierzą, że wysyłają jednorazową, jednoznaczną treść. Jak zawsze w Internecie, te rzeczy mogą się pojawić. Ale o tym później.

snapchat_app

Jak wspomniano wcześniej, użytkownicy mogą tworzyć historie, nagraną smartfonem kompilację swojego dnia. Takie treści różnią się od klipów z koncertów i zdjęć brunchów po użytkowników relacjonujących tempo swoich biegów. Tak, dobrze to przeczytałeś. Jest wbudowany prędkościomierz. Historie trwają 24 godziny i można je oglądać tak często, jak widz w tym czasie chce. Ponieważ wiele celebrytów już dawno wskoczyło na modę, historie mogą się wahać od głupich, przez dowcipne, po ekscytujące. Ta funkcja okazała się popularna i została skopiowana przez Facebook, WhatsApp i Instagram.

Czy możesz ponownie obejrzeć snapy po ich otwarciu?

Snapy są zaprojektowane tak, aby były ulotne (w przeciwnym razie używalibyśmy tylko tekstu lub WhatsApp). Biorąc to pod uwagę, odbiorcy mają możliwość „odtworzenia” snapów raz, jeśli są wystarczająco szybkie. Potem już ich nie ma.

Historie, jak wspomniano wcześniej, są różne. Jest to bezpłatne dla wszystkich na froncie oglądania do 24 godzin później, kiedy to treść znika na zawsze z historii Snapchata.

bigstock-letnie-wakacje-wakacje-tra-139431194

Czy są jakieś zastrzeżenia?

Użytkownicy mogą zobaczyć, kiedy otworzyłeś ich zatrzaski i przeglądałeś ich historie, co nie jest idealne, jeśli próbujesz kogoś ignorować lub unikać jego wiadomości. Nierzadko zdarza się, że millenialsi, którzy mają byłych partnerów lub „wrogich” w aplikacji, „przeglądają” posty swoich obcych kontaktów za pośrednictwem urządzenia innej osoby. Płacze „Pozwól mi obejrzeć to z twojego Snapchata. Nie chcę, żeby wiedziała, że ​​to widziałem” były bardzo rozpowszechnione.

Innym nieco bardziej szkodliwym zastrzeżeniem Snapchata jest to, że użytkownicy mogą wykonywać zrzuty ekranu z multimediów lub robić zdjęcia przesyłanych do nich treści. Oznacza to, że wszystko, co wysyłasz, niekoniecznie wygasa i znika na zawsze. Kiedy zdecydujesz się wysłać wyraźny obraz, co znaczy, że po drugiej stronie nie ma nikogo, kto unosiłby się nad cyfrowym obrazem, robiąc zdjęcia nielegalnie zamówionej nagrody.

Przynajmniej, gdy ktoś robi zrzut ekranu, jest on ozdobiony symbolem flash, więc nadawca wie, że odbiorca zrobił zrzut ekranu. W przypadku tej ostatniej z dwóch metod zdrada jest całkowicie bardziej nieprzejrzysta.