Jak usunąć szybkie dodawanie na Snapchacie

Jeśli jesteś nowy w Snapchacie, ale ogólnie nie korzystasz z platform mediów społecznościowych, funkcja Szybkie dodawanie powinna być dla Ciebie bardziej niż znana. Pomyśl o tym jako o liście sugestii znajomych na Facebooku.

Jak usunąć szybkie dodawanie na Snapchacie

Funkcja szybkiego dodawania jest sposobem Snapchata na sugerowanie użytkownikom osób o podobnych zainteresowaniach lub kontaktach. Jego algorytm jest nieco niejasny, dlatego nie wszystkie sugestie warto brać pod uwagę. Ten artykuł zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o szybkim dodawaniu, w tym o tym, jak wyłączyć tę funkcję jako funkcję i jak zapobiec wyświetlaniu się na czyjejś liście szybkiego dodawania.

Wyłącz Szybkie dodawanie

Jeśli nie chcesz zostać zaatakowany zbyt dużą liczbą zaproszeń do znajomych, możesz rozważyć wyłączenie funkcji Szybkie dodawanie. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Otwórz Snapchata.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe.

 3. Stuknij ikonę koła zębatego.

 4. Przewiń w dół menu Ustawienia, aż dojdziesz do sekcji „Kto może…”.

  szybkie dodawanie snapchata

 5. Wybierz „Zobacz mnie w Szybkim dodawaniu”.

 6. Odznacz opcję.

Nie zapobiegnie to jednak wyświetlaniu przez Snapchat sugestii dla innych osób, które możesz chcieć dodać za pomocą funkcji Szybkie dodawanie. Ta metoda zapobiega jedynie pojawianiu się Twojego konta na listach innych osób.

Pamiętaj, że prośba o dodanie do znajomych wysłana przez Szybkie dodawanie nie zostanie zablokowana przez ustawienia wprowadzone w menu „Skontaktuj się ze mną”.

Wyłącz powiadomienia o szybkim dodawaniu

Większość ludzi prawdopodobnie po prostu klika „X” obok sugerowanych profili i kontynuuje swój dzień. Chociaż nie ma w tym nic złego, warto wiedzieć, że istnieje szybszy sposób na obejście funkcji sugestii znajomych Snapchata.

powiadomienia snapchat

Jeśli chcesz otrzymywać mniej sugestii znajomych, musisz zmienić uprawnienia aplikacji w sekcji powiadomień na swoim koncie.

Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz Snapchata.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe.

 3. Stuknij ikonę koła zębatego.

 4. Dotknij „Powiadomienia”.

 5. Odznacz „Sugestie znajomych”.

Nie ma sekcji poświęconej konkretnie sugestiom Szybkiego dodawania. Ponieważ jednak wszystkie te sugestie pojawiają się jako powiadomienia, wyłączenie powiadomień o sugestiach znajomych powinno wystarczyć.

Teoretycznie uniemożliwi to Snapchatowi wysyłanie Ci sugestii znajomych, które możesz szybko dodać do listy znajomych, nawet jeśli masz wspólne zainteresowania lub wspólnych znajomych z tymi osobami.

Kto może znaleźć się na Twojej liście szybkiego dodawania?

Nie wiadomo, jak dokładnie algorytm Snapchata uwzględnia różne metryki, aby uzyskać wyniki, jakie robi, jeśli chodzi o funkcję Szybkie dodawanie. Istnieje jednak kilka oczywistych wskaźników, które są brane pod uwagę.

Na przykład, jeśli masz czyjś numer telefonu na swojej liście kontaktów, ale nie dodałeś go jeszcze do swojej listy znajomych Snapchata, ta osoba może skończyć jako sugestia szybkiego dodawania.

Znajomi Twoich znajomych mogą również znaleźć się na tej liście. Podobnie ludzie, z którymi spędzasz czas w różnych grupach. Nawet jeśli nie komunikowaliście się bezpośrednio ze sobą, a nawet jeśli nie macie wspólnych przyjaciół.

Dwie dodatkowe wskazówki dotyczące prywatności

W zależności od tego, jak cenisz swoją aktywność na Snapchacie lub jaki jesteś jako osoba, wychodząca lub prywatna, powinieneś również rozważyć następujące opcje ustawień prywatności.

Opcja „Kto może się ze mną skontaktować” pozwala ustawić pewne ograniczenia dotyczące tego, kto może wysyłać Ci Snapy i kto może wysyłać Ci wiadomości.

Korzystanie z opcji „Moi znajomi” jest prawdopodobnie najlepsze, jeśli jesteś osobą prywatną. Z drugiej strony, jeśli jesteś bardziej towarzyski i chcesz poznać jak najwięcej osób na Snapchacie, użyj opcji „Wszyscy”.

W ten sposób każdy, kto natknie się na jeden z Twoich snapów lub komentarzy, może wysłać Ci prośbę, Snap i zaproszenie do grupy.

Do szybkiego dodawania lub nie do szybkiego dodawania

Nie da się ukryć, że funkcja Szybkie dodawanie może być świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi. Jednocześnie jest to z pewnością bardziej irytujące niż przydatne dla tych, którzy uważają, że ich lista znajomych jest zbyt długa.

Daj nam znać, czy nasze wskazówki pomogły i powiedz nam, co myślisz o funkcji szybkiego dodawania Snapchata i jej użyteczności, w komentarzach poniżej. Powiedz nam również, ile Snapów NSFW otrzymałeś od osób, z którymi się zaprzyjaźniłeś za pomocą funkcji Szybkie dodawanie.