Jak udostępnić ekran w Google Hangout

Google Hangouts to jedna z najpopularniejszych i najczęściej używanych platform do rozmów wideo. Google Hangouts umożliwia nawiązywanie połączenia audio dla audio, wideo, czatu tekstowego i udostępniania ekranu. Możesz wyłączyć wideo, aby zaoszczędzić przepustowość na udostępnianie ekranu lub jeśli chcesz tylko audio.

Jak udostępnić ekran w Google Hangout

Udostępnianie ekranu jest przydatne, gdy chcesz pokazać dokumenty, filmy, prezentacje lub inną formę zawartości innej osobie lub grupie. Udostępnianie ekranu jest szczególnie używane, aby pomóc komuś rozwiązać problem techniczny, ponieważ możesz przeprowadzić go przez wszystkie kroki niezbędne do rozwiązania problemu, gdy udostępnia ci swój ekran. Przedstawiciele pomocy technicznej i niezależni konsultanci rutynowo korzystają z udostępniania ekranu, aby pomóc klientom w rozwiązywaniu problemów lub zademonstrować rozwiązanie problemu.

Dlatego przygotowaliśmy ten krótki przewodnik. Po prostu wykonaj te czynności, a w mgnieniu oka udostępnisz swoje ekrany w Google Hangouts!

Przewodnik krok po kroku dotyczący udostępniania ekranu w Google Hangouts

Opcje udostępniania ekranu różnią się w zależności od tego, czy używasz aplikacji, czy przeglądarki internetowej.

Krok 1:

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć aplikację lub stronę internetową Google Hangouts. Dostępne w systemie iOS, Android lub w przeglądarce internetowej, po uruchomieniu strony może być konieczne zalogowanie się na konto Gmail.

Krok 2:

Następną rzeczą, którą chcesz zrobić, jest dotknięcie „Rozmowy wideo”. Następnie zostaniesz poproszony o wybranie osób, które chcesz w swoim pokoju, aby móc nawiązać nowe połączenie wideo z nimi wszystkimi.

Po wybraniu wszystkich żądanych nazw po prostu kliknij przycisk „Połączenie wideo”.

Krok 3:

Teraz musisz zlokalizować „Udostępnij ekran” znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu Hangouts (kliknij trzy pionowe kropki).

Po uruchomieniu tej opcji menu; Kliknij „Udostępnij ekran”

Dla wersji aplikacji: musisz kliknąć trzy poziome kropki znajdujące się w prawym górnym rogu aplikacji. Dotknij opcji „Obecny ekran”.

Krok 4:

Po kliknięciu zielonego przycisku każda czynność wykonywana na ekranie, czy to za pomocą myszy, czy klawiatury, będzie widoczna dla wszystkich uczestników rozmowy wideo.

W rzeczywistości każde otwarte okno można udostępniać osobno. Oznacza to, że możesz wybrać, czy chcesz udostępnić cały ekran, czy chcesz udostępnić określone foldery, takie jak „Moje dokumenty”, czy może tylko przeglądarkę internetową.

Pamiętaj, że wszystkie udostępnione elementy oprócz całego ekranu muszą być wyświetlane w trybie pełnego ekranu, jeśli chcesz udostępnić je za pośrednictwem Google Hangouts.

Krok 5:

Po pomyślnym wybraniu programu lub ekranu, który chcesz udostępnić, wystarczy kliknąć przycisk „Udostępnij” znajdujący się w prawym dolnym rogu. Dzieje się tak, jeśli używasz Google Chrome jako domyślnej przeglądarki. Jeśli używasz innej przeglądarki, przycisk będzie określany jako „Rozpocznij udostępnianie ekranu”.

Krok 6:

Pamiętaj, że kliknięcie przycisku „Udostępnij” nie spowoduje natychmiastowego udostępnienia wybranego ekranu uczestnikom rozmowy wideo. Załadowanie trwa zwykle kilka sekund, więc po prostu bądź cierpliwy na tym etapie.

Krok 7:

Po pomyślnym załadowaniu kanału wideo sesji udostępniania ekranu należy kliknąć przycisk „Prezentuj wszystkim”. Kliknięcie go w końcu sprawi, że wybrany ekran lub program będzie widoczny dla wszystkich, którzy znajdują się w tym konkretnym pokoju.

Krok 8:

Gdy już to zrobisz, możesz faktycznie przejść i wykonać wszystkie czynności na ekranie, oknie lub programie, które chciałeś udostępnić uczestnikom. Możesz teraz swobodnie pisać na klawiaturze lub używać myszy, a wszyscy uczestnicy będą mogli śledzić każdy Twój ruch.

Krok 9:

Kiedy skończysz swoją małą prezentację i nie musisz udostępniać żadnych ekranów uczestnikom Google Hangouts, musisz wrócić do aktywnego okna Hangouta. Wyszukaj przycisk „Zatrzymaj” na górnym pasku zadań i kliknij go, aby zatrzymać udostępnianie ekranu.

Poza tym możesz także zakończyć połączenie wideo. Uniemożliwi to uczestnikom rozmowy wideo Google Hangout wyświetlanie ekranu, który im wcześniej udostępniłeś.

Rozwiązywanie problemów

Są też sytuacje, w których udostępnianie ekranu nie działa w Google Hangouts. Jeśli masz problemy z Google Hangouts lub funkcją udostępniania ekranu, możesz spróbować sprawić, by działały poprawnie.

W większości przypadków, gdy udostępnianie ekranu przestaje działać w trakcie sesji, zwykle ma to związek z używaną przeglądarką internetową.

1. Zmień przeglądarkę

Jeśli podczas udostępniania ekranów w Google Hangouts wystąpią jakiekolwiek usterki, spróbuj najpierw zrobić to samo, ale w innej przeglądarce. Jeśli używasz Safari lub Mozilla Firefox, spróbuj użyć Google Chrome, czyli przeglądarki internetowej opracowanej przez Google.

2. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

W przypadku używania przez dłuższy czas przeglądarki często wymagają wyczyszczenia pamięci podręcznej. Wyczyszczenie pamięci podręcznej oznacza, że ​​przeglądarka nie załaduje witryny z pamięci podręcznej, ale zamiast tego przejdzie do witryny, aby załadować świeżą, zaktualizowaną wersję. Proces czyszczenia pamięci podręcznej można znaleźć w ustawieniach i można to zrobić szybko.

Jeśli używasz Chrome, oto jak wyczyścić pamięć podręczną Google Chrome. Ten proces będzie podobny do innych przeglądarek internetowych.

Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej przeglądarki spróbuj powtórzyć proces udostępniania ekranu, jak wyjaśniono w powyższych krokach.

3. Zaktualizuj aplikację

Jeśli używasz urządzenia mobilnego, upewnij się, że Twoja aplikacja Google Hangouts jest zaktualizowana do najnowszego oprogramowania.

Dla tych, którzy są nowicjuszami w aplikacji; upewnij się, że ustawienia urządzenia zezwalają na audio i wideo podczas uruchamiania. Odwiedzając ustawienia na swoim telefonie lub tablecie; możesz upewnić się, że uprawnienia dla aplikacji są włączone.

Jeśli problemy będą się powtarzać, usuń aplikację i pobierz ją ponownie.

Wniosek

Jak widać, udostępnianie całego ekranu lub wybranych aplikacji i okien w rozmowach wideo w Google Hangouts jest bardzo łatwym procesem. W ten sposób możesz błyskawicznie udostępniać ważne rzeczy swoim bliskim, współpracownikom i klientom. Możesz nawet nagrywać rozmowy w Google Hangouts.