Jak korzystać z Lyft bez smartfona

Wielu z nas uważa aplikacje takie jak Lyft czy Uber za coś oczywistego. Otwórz aplikację, wybierz odbiór, metodę płatności i wyślij zapytanie i voila, Twoja podróż dotrze. Ale co, jeśli nie masz smartfona? A co, jeśli zostawiłeś telefon w domu lub rozładowała się bateria. Czy nadal możesz używać Lyft bez smartfona?

Jak korzystać z Lyft bez smartfona

Tak, możesz. Jako tako.

Lyft został uruchomiony trzy lata po Uberze i nie ma tego samego profilu, ale nadal jest niezwykle popularny. Zarówno usługi, jak i im podobne, zmieniły sposób, w jaki poruszamy się po naszych miastach i rzuciły wyzwanie monopolowi, jaki taksówki miały od ponad stu lat. Uważam to za dobrą rzecz, nawet jeśli taksówkarze tego nie robią. Konkurencja poprawia wrażenia i zawsze jestem za tym.

Lyft działa w bardzo podobny sposób do Ubera. Pobierasz aplikację, zakładasz konto, żądasz punktu odbioru i miejsca docelowego, obserwujesz zbliżający się samochód i kierowcę i cieszysz się jazdą. Płatność odbywa się elektronicznie, więc nie ma potrzeby szukania gotówki ani martwienia się o napiwek. To nowy sposób poruszania się.

Zarówno Lyft, jak i Uber polegają na swoich aplikacjach na smartfony. W razie potrzeby możesz korzystać z tych usług bez smartfona. Uber korzysta z prostej mobilnej strony internetowej dostępnej z nietypowego smartfona pod adresem m.uber.com. Lyft zaakceptuje prośby o przejazd z przeglądarki, co sprawi, że będzie bardziej dostępny.

Poproś o Lyft w przeglądarce

Możesz poprosić o Lyft za pomocą dowolnej przeglądarki z wyjątkiem usług Shared i Lux. Standardowe usługi Lyft są w porządku. Proces jest bardzo podobny do aplikacji, ale będziesz musiał ręcznie zweryfikować swój numer telefonu i zapłacić przez przeglądarkę.

Jeśli masz już konto Lyft powiązane z Twoim numerem telefonu, zostaniesz zalogowany po jego wprowadzeniu. Jeśli nie masz konta powiązanego z tym numerem, musisz wprowadzić kod SMS, aby go zweryfikować.

  1. Odwiedź //ride.lyft.com w swojej przeglądarce.
  2. Wpisz swój numer telefonu w polu i poczekaj na kod SMS.
  3. Wpisz kod w pole na stronie.
  4. Poproś o odbiór, ustaw miejsce docelowe i metodę płatności.

Proces po weryfikacji SMS jest prawie identyczny z korzystaniem z aplikacji. Ustawiasz miejsce odbioru, wyznaczasz miejsce docelowe, ustalasz metodę płatności i czekasz na jazdę. Jeśli Twoja lokalizacja nie wyświetla się poprawnie na mapie odbioru, upewnij się, że masz włączone usługi lokalizacyjne w przeglądarce. Jeśli nie chcesz tego robić, ręcznie wprowadź adres odbioru i stamtąd. Możesz również śledzić kierowcę przez przeglądarkę w taki sam sposób, jak przy użyciu aplikacji.

Skorzystaj z usługi strony trzeciej, aby poprosić o Lyft

Jeśli chcesz poprosić o Lyft, chodzi bardziej o to, że nie czujesz się komfortowo podczas korzystania ze smartfona lub masz trudności z jego używaniem, istnieją alternatywy. Usługi takie jak GoGoGrandparent oferują alternatywę dla korzystania z telefonu, oferując te same korzyści dla jakości życia.

Są to tak zwane usługi Concierge, a Lyft pozwala każdemu ustawić się jako jeden. Firmy takie jak JetBlue i GoGoGrandparent oferują tego rodzaju usługi.

JetBlue oferuje klientom Lyfts na obu końcach niektórych lotów w niektórych miastach, aby zapewnić pełną obsługę od końca do końca. Inne firmy zaczynają oferować podobne usługi w różnych regionach.

GoGoGrandparent wykorzystuje ludzi na końcu normalnego telefonu do działania jako pośrednicy. Dzwonisz pod ich numer i zamawiasz przejazd, a oni korzystają z aplikacji Uber, aby tak się stało. Oczywiście pobierają opłatę, obecnie 0,27 USD za minutę. Opłata jest naliczana za czas rozmowy, a nie czas w samochodzie. Pozostałe opłaty są identyczne z Lyft, więc nie będą Cię kosztować więcej niż korzystanie z aplikacji.

Usługi concierge to zgrabny pomysł, który może być przydatny w różnych sytuacjach. JetBlue zapewnia większy komfort klientom, GoGoGrandparent umożliwia starszym użytkownikom dostęp do usług bez smartfona, a do akcji włączają się również inne firmy. Możliwości obejmują transport pacjentów, transport nieletnich, odbiór i dowóz na rejsy i wszelkiego rodzaju pomysły.

Chociaż Lyft i Uber to głównie usługi na smartfony, nie jest to jedyny sposób na przejażdżkę. Wraz z pojawianiem się większej liczby takich usług concierge w całym kraju, aplikacja ostatecznie stanie się jednym z wielu sposobów poruszania się po okolicy!