Xiaomi Redmi Note 4 – Urządzenie ładuje się wolno – co robić

Szybkość ładowania baterii może spaść z wielu różnych powodów. Czasami jest to spowodowane problemami sprzętowymi i awariami, a innym razem jest to spowodowane błędami i błędami oprogramowania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rozwiązywać problemy z wolnym ładowaniem w Xiaomi Redmi Note 4.

Xiaomi Redmi Note 4 – Urządzenie ładuje się wolno – co robić

Sprawdź baterię

Nowoczesne akumulatory litowo-jonowe mają ograniczoną żywotność. W zależności od jakości i producenta, zwykle trwają od 300 do 500 pełnych cykli. Po tym momencie baterie smartfonów zaczynają się pogarszać i tracą pojemność.

Wolniejsze ładowanie jest jednym ze skutków ubocznych degradacji baterii. Aby określić, czy bateria jest gotowa na emeryturę, zastanów się, ile razy ją ładowałeś. Jeśli odpowiedź mieści się w przedziale 300-500 lub wyższym, być może będziesz musiał kupić nowy.

Sprawdź kabel i ładowarkę

Niezależnie od marki smartfona, zawsze używaj oryginalnych ładowarek i kabli, które zostały z nim dostarczone. Są stworzone specjalnie dla Twojego telefonu i stanowią najlepszy i najbezpieczniejszy sposób jego ładowania. Jeśli używasz ładowarki innej firmy (lub portu USB komputera) z Redmi Note 4, przełącz się z powrotem na oryginał.

Fizyczne uszkodzenie sprzętu może również powodować problemy z ładowaniem. Sprawdź również kabel i ładowarkę pod kątem uszkodzeń. Dodatkowo sprawdź port USB w telefonie i wyczyść wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia, które mogą się tam znajdować. Jeśli ładowarka i kabel są w porządku, a port ładowania jest czysty, czas przejść do rozwiązywania problemów z oprogramowaniem.

Ładowanie w trybie awaryjnym

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś spróbować, jest ładowanie w trybie awaryjnym. W trybie awaryjnym wiele zaawansowanych funkcji i aplikacji rozładowujących baterię jest wyłączonych, co pozwala na szybsze ładowanie baterii. Jeśli podejrzewasz, że przyczyną problemu są aplikacje zużywające energię, oto jak przełączyć się w tryb awaryjny:

 1. Wyłącz telefon.
 2. Naciśnij przycisk „Zasilanie” i przytrzymaj go, aż na ekranie pojawi się logo Xiaomi.
 3. Zwolnij przycisk „Zasilanie” i naciśnij przycisk „Zmniejsz głośność”. Przytrzymaj, aż na ekranie pojawi się komunikat „Tryb awaryjny: WŁ”.
 4. Aby wyjść z trybu awaryjnego, powtórz kroki 1-3. Tym razem powinieneś otrzymać komunikat „Tryb awaryjny: WYŁĄCZONY”.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Możesz także spróbować przywrócić ustawienia fabryczne. Możesz to zrobić, wyłączając telefon i naciskając i przytrzymując jednocześnie przyciski „Zasilanie” i „Zwiększanie głośności”, aby aktywować menu ponownego uruchamiania. Druga trasa prowadzi przez aplikację „Ustawienia”. Aby zresetować telefon za pomocą aplikacji „Ustawienia”, wykonaj następujące kroki:

 1. Odblokuj telefon.
 2. Otwórz aplikację „Ustawienia” na ekranie głównym.
 3. Przejdź do sekcji „Dodatkowe ustawienia”.
 4. Stuknij zakładkę „Kopia zapasowa i resetowanie”.
 5. Przejdź do sekcji „Przywracanie danych fabrycznych”.
 6. Stuknij przycisk „Resetuj telefon”.
 7. Poczekaj na zakończenie procesu.

Zaktualizuj system operacyjny

Możesz także spróbować zaktualizować system operacyjny. Możesz to zrobić za pomocą pakietu Mi PC Suite lub, jeśli nie masz pod ręką komputera, za pomocą aplikacji "Ustawienia". Oto jak to zrobić za pomocą aplikacji „Ustawienia”:

 1. Odblokuj telefon.
 2. Uruchom aplikację „Ustawienia”.
 3. Otwórz sekcję „Informacje o telefonie”.
 4. Przejdź do „Aktualizacji systemu”.
 5. Następnie dotknij przycisku "Sprawdź aktualizacje".
 6. Jeśli jest nowsza wersja MIUI, Twój telefon zostanie zaktualizowany.

Wniosek

Metody wyjaśnione w tym artykule powinny szybko wydobyć Cię z kłopotów. Jeśli jednak problemy z ładowaniem nie ustąpią, rozważ zabranie Xiaomi Redmi Note 4 do warsztatu.