Jak uniemożliwić systemowi Windows automatyczne zmniejszanie głośności systemu?

Jeśli korzystasz z systemu Windows 7 lub nowszego, być może napotkałeś dziwne zachowanie w systemie Windows. Jeśli używasz programu, który używa dźwięku, być może zauważyłeś, że głośność dźwięku jest automatycznie zmniejszana po uruchomieniu niektórych programów, takich jak Skype lub gry z kanałami rozmów audio.

Jak uniemożliwić systemowi Windows automatyczne zmniejszanie głośności systemu?

Może to być bardzo frustrujące i wielu użytkowników było naprawdę zdenerwowanych tym pozornie losowym problemem z redukcją głośności. Tak się składa, że ​​nie jest to losowe i łatwe do naprawienia. W tym artykule pokażę, dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec.

Co się dzieje, Redmond?

Długoletni obserwatorzy Microsoft wiedzą, że to, na co naprawdę musisz uważać, nie jest złowrogimi intencjami ze strony giganta oprogramowania z Redmond. Jeśli Microsoft próbuje być zły, zwykle po prostu psuje to i tak naprawdę nic nie robi. Nie, to kiedy Microsoft próbuje POMÓC, musisz uważać, a ta usterka głośności jest doskonałym przykładem tego zjawiska.

Zestaw słuchawkowy do połączeń VoIPAgenturfotografin/Shutterstock

Oto, co się dzieje. Ponieważ usługi Voice over IP (VoIP) stawały się coraz bardziej powszechne w XXI wieku, Microsoft chciał, aby proces nawiązywania i odbierania połączeń telefonicznych na pulpicie systemu Windows był bardziej płynny (na pewno zauważyłeś, jak wykonujesz i odbieraj teraz wszystkie połączenia telefoniczne na komputerze z systemem Windows, prawda?)

Aby to ułatwić, Microsoft dodał funkcję rozpoczynającą się w systemie Windows 7 i prezentującą całą drogę przez system Windows 10, która próbuje wykryć, kiedy użytkownik wykonuje lub odbiera połączenie VoIP. Gdy system operacyjny myśli, że nawiązywane jest połączenie, automatycznie zmniejsza głośność innych aplikacji (lub nawet je wycisza), gdy połączenie jest w toku. Wiesz, w jaki sposób nawet o to nie prosiłeś.

Niestety, chociaż ta funkcja sama w sobie nie jest wewnętrznie głupim pomysłem, okazuje się, że Windows jest naprawdę kiepski w wykrywaniu, czy coś jest połączeniem VoIP, czy nie. Na przykład gry wieloosobowe, które zawierają kanał głosowy, często uruchamiają tę „funkcję”, podobnie jak zwykłe aplikacje VoIP, takie jak Skype lub Google Hangouts.

Prawdziwa trudność polega na tym, że ludzie korzystający ze Skype'a, Hangoutów lub gier zwykle mają skonfigurowane względne woluminy tak, jak chcą, aby były skonfigurowane, gdy zaczynają rozmawiać. Microsoft robi dla Ciebie odpowiednik przearanżowania biurka, „ponieważ jestem pewien, że chcesz, aby wszystko było uporządkowane”, zaraz po tym, jak wszystko zostało tak, jak lubisz.

Na szczęście tę niezwykle irytującą funkcję można łatwo wyłączyć.

Krok 1

Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić Panel sterowania lub Ustawienia (w zależności od wersji systemu Windows) i przejść do okna dialogowego Konfiguracja dźwięku.

Dźwięk panelu sterowania systemu Windows

Krok 2

W oknie Konfiguracja dźwięku kliknij zakładkę „Komunikacja”. Jest to lokalizacja, w której skonfigurowana jest ta funkcja automatycznej redukcji.

Komunikacja dźwiękowa systemu Windows zmniejsza głośność innych dźwięków

Krok 3

Kliknij „OK”, aby zakończyć. Rozsądne może być ponowne uruchomienie komputera po zmianie tego ustawienia.

Domyślnie wybrana jest opcja „Zmniejsz głośność innych dźwięków o 80%”. Zmień to na „Nie rób nic”, aby skutecznie zabić tę funkcję. Jeśli jednak uznasz tę funkcję za przydatną, możesz ją dodatkowo udoskonalić, zmniejszając głośność innych aplikacji tylko o 50% lub całkowicie wyciszając wszystkie inne dźwięki.

Rozwiązywanie problemów

Jeśli to nie pomogło twoim nieszczęściom, jest kilka innych rzeczy do przemyślenia przed poddaniem się. Porozmawiajmy o kilku wskazówkach dotyczących rozwiązywania problemów, które pomogą Ci, jeśli problem nadal występuje.

  • Czy przyciski głośności na klawiaturze są czyste? – Spędzamy godziny przy naszych komputerach, co oznacza, że ​​w kluczach mogą utkwić gruz, kurz, a nawet cząsteczki jedzenia. Użyj zatwierdzonej ściereczki do kurzu lub czystej szmatki, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia z klawiatury.
  • Sprawdź, czy nie ma nowych aktualizacji systemu — łatki mogą rozwiązać wiele problemów z komputerem. Zainstaluj wszelkie aktualizacje i uruchom ponownie komputer, aby sprawdzić, czy problemy z głośnością ustają.
  • Zaktualizuj sterowniki audio — przejdź do menedżera zadań i przejdź do sekcji „Wejścia i wyjścia audio”. Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby zaktualizować sterowniki.
  • Odinstaluj aktualizacje — wielu użytkowników zgłosiło problemy z dźwiękiem po aktualizacjach. Użytkownicy systemu Windows mogą odinstalować aktualizacje, odwiedzając kartę „Aktualizacje i zabezpieczenia”, a następnie klikając „Wyświetl historię aktualizacji”.

Moje ustawienia wracają do 80%, co mogę zrobić?

Możesz ustawić go z powrotem na u0022 Nie rób nicu0022 za każdym razem, gdy otwierasz aplikację, lub możesz wybrać opcję zmniejszenia głośności o 50%, aby zmniejszyć wpływ. Tak czy inaczej, kilku użytkowników zgłosiło, że ustawienia głośności są przywracane przy każdym ponownym uruchomieniu aplikacji.

Czy ma to również wpływ na głośniki zewnętrzne?

Tak, wielu użytkowników, którzy mają głośniki zewnętrzne, doświadcza wahań głośności. Spróbuj użyć innego portu lub alternatywnego głośnika w przypadku problemów z dźwiękiem.