Jak wykonać połączenie wideo WhatsApp w systemie Windows 10?

Przez długi czas WhatsApp oferował tylko SMS-y i połączenia głosowe/wideo za pośrednictwem aplikacji na Androida i iPhone'a. Na szczęście ta funkcja jest teraz dostępna również dla komputerów stacjonarnych. Aplikacja komputerowa wygląda dokładnie tak, jak ta na telefonie, więc łatwo ją dostosować. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak nawiązać połączenie wideo WhatsApp w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym artykułem.

Jak wykonać połączenie wideo WhatsApp w systemie Windows 10?

Konfigurowanie WhatsApp

Zanim rozpoczniemy rozmowę wideo za pomocą aplikacji komputerowej, porozmawiajmy o skonfigurowaniu WhatsApp.

 1. Zainstaluj WhatsApp na swoim telefonie. Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, przejdź do Sklepu Play i pobierz go. Użytkownicy iPhone'a trafiliby do App Store.
 2. Skonfiguruj WhatsApp na swoim telefonie.
 3. Pobierz aplikację komputerową WhatsApp dla systemu Windows z tej witryny: //www.whatsapp.com/download.

 4. Po pobraniu i zainstalowaniu na pulpicie pojawi się wyskakujące menu z kodem QR.

 5. Otwórz WhatsApp na swoim telefonie.

 6. Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.

 7. Dotknij „WhatsApp Web”.

 8. Dotknij "Połącz urządzenie".

 9. Jeśli masz wzór odblokowania, wprowadź go teraz.
 10. Zeskanuj kod QR z aplikacji komputerowej.

Otóż ​​to! Twoja aplikacja telefoniczna WhatsApp zostanie zsynchronizowana z aplikacją komputerową, a wszystkie czaty zobaczysz na swoim komputerze. Możesz teraz używać aplikacji komputerowej do wysyłania wiadomości lub wykonywania połączeń telefonicznych i wideo.

Wskazówka: Aplikacja komputerowa WhatsApp to nie to samo co WhatsApp Web. Ta ostatnia to platforma, do której uzyskujesz dostęp przez przeglądarkę. Podobnie jak w przypadku aplikacji komputerowej, musisz również zeskanować kod QR, aby uzyskać dostęp do WhatsApp Web, ale różnica polega na tym, że nie będziesz w stanie wykonywać połączeń telefonicznych ani wideo przez przeglądarkę. W tym celu musisz zainstalować aplikację.

Wymagania i wyposażenie

Aby skonfigurować WhatsApp na Twoim urządzeniu i nawiązać połączenie wideo, potrzebne są określone wymagania i sprzęt.

 1. Komputer/laptop wyposażony w kamerę wbudowaną lub jako akcesorium.
 2. Telefon komórkowy.
 3. Wyjście audio i mikrofon.
 4. Aktywne połączenie internetowe w telefonie i komputerze. Chociaż rozmowa wideo nie będzie przebiegać bezpośrednio przez telefon, aplikacja komputerowa wymaga połączenia z Internetem.
 5. WhatsApp zainstalowany zarówno na Twoim telefonie, jak i na komputerze.

Połączenia wideo WhatsApp w systemie Windows 10

Nawiązywanie połączenia wideo

Teraz, gdy już skonfigurowałeś WhatsApp i sprawdziłeś swój sprzęt, możemy omówić kroki nawiązania połączenia wideo. Warto wiedzieć, że w tej chwili nie można wykonywać połączeń grupowych w aplikacji komputerowej. Możesz jednak zadzwonić do dowolnej osoby, wykonując następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację komputerową WhatsApp.

 2. Wybierz kontakt, do którego chcesz zadzwonić.

 3. Stuknij ikonę aparatu w prawym górnym rogu.

 4. Po zakończeniu dotknij czerwonej ikony, aby zakończyć połączenie.

Odbieranie połączenia wideo

Gdy ktoś próbuje zadzwonić do Ciebie przez WhatsApp, masz do wyboru trzy opcje:

 1. Dotknij „Akceptuj”, aby zaakceptować rozmowę wideo.

 2. Dotknij "Odrzuć", aby odrzucić połączenie.

 3. Dotknij "X" w prawym górnym rogu, aby zignorować.

Korzystanie z BlueStacks

Chociaż został zaprojektowany jako dodatek do aplikacji na telefonie, istnieje sposób na korzystanie z aplikacji komputerowej WhatsApp nawet bez telefonu. Jest to możliwe dzięki aplikacji emulatora, takiej jak BlueStacks. Te aplikacje zasadniczo tworzą środowisko Androida w systemie Windows, dzięki czemu możesz używać komputera jak telefonu z Androidem.

Aby używać WhatsApp z BlueStacks, wykonaj następujące kroki:

 1. Pobierz BlueStacks na swój komputer, odwiedzając tę ​​stronę: //www.bluestacks.com/.

 2. Po pobraniu i zainstalowaniu zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
 3. Otwórz Sklep Play.

 4. Stuknij ikonę wyszukiwania w prawym górnym rogu.

 5. Wpisz „WhatsApp”.
 6. Dotknij "Zainstaluj".

 7. Po zainstalowaniu aplikacji otwórz ją i zweryfikuj swój numer telefonu.

Gotowe! Teraz możesz używać WhatsApp na swoim komputerze bez telefonu.

Korzystanie z WhatsApp w systemie Windows 10

Ze względu na podobieństwa między telefonem a aplikacją komputerową nie będziesz mieć problemów z wymyśleniem sposobu korzystania z WhatsApp. Przyjrzyjmy się niektórym opcjom w Twojej aplikacji komputerowej.

Dzwonić

Jeśli nie chcesz nawiązywać połączenia wideo, możesz też nawiązać połączenie telefoniczne bezpośrednio w aplikacji komputerowej. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Otwórz aplikację komputerową WhatsApp.

 2. Wybierz kontakt.

 3. Stuknij ikonę połączenia.

 4. Po zakończeniu dotknij czerwonej ikony, aby zakończyć połączenie.

Ustawienia połączeń

Przełączanie z telefonu na rozmowę wideo iz powrotem

Jeśli jesteś w trakcie rozmowy telefonicznej w WhatsApp i chcesz coś pokazać drugiej osobie, możesz łatwo przełączyć się na rozmowę wideo, naciskając ikonę aparatu w prawym górnym rogu aplikacji.

Aby przełączyć się z wideo na rozmowę telefoniczną, naciśnij ikonę połączenia w prawym górnym rogu.

Ustawienia mikrofonu

Możesz włączyć/wyłączyć mikrofon podczas rozmowy telefonicznej lub wideo. Po prostu naciśnij ikonę mikrofonu na ekranie, aby go włączyć/wyłączyć.

Ustawienia główne

Ponieważ aplikacja komputerowa jest połączona z telefonem, masz dostęp do wszystkich ustawień. Oznacza to, że możesz zmienić swoje zdjęcie profilowe, nazwę i status. Możesz także dostosować powiadomienia, motywy, skróty klawiaturowe itp.

Często zadawane pytania

Jaka jest różnica między zwykłym połączeniem a połączeniem WhatApp?

Istnieje kilka różnic między nimi:

1. Aby nawiązać połączenie WhatsApp, potrzebujesz dostępu do Internetu. W przeciwieństwie do zwykłych połączeń, połączenia WhatsApp są kierowane przez Internet. Oznacza to, że zarówno Ty, jak i odbiorca musicie być online.

2. Do korzystania z WhatsApp potrzebny jest smartfon. Jeśli chcesz wykonać zwykłe połączenie, możesz skorzystać z dowolnego telefonu komórkowego lub stacjonarnego. Jeśli jednak chcesz korzystać z WhatsApp i dzwonić za jego pośrednictwem, zarówno Ty, jak i odbiorca, musicie to zrobić na smartfonie. W przeciwnym razie nie będziesz mógł zainstalować aplikacji.

3. Połączenia WhatsApp są bezpłatne i podlegają opłatom za transmisję danych.

4. Jeśli masz słabe połączenie internetowe, możesz mieć problemy z nawiązaniem połączenia w WhatsApp. Regularne rozmowy telefoniczne nie zależą od połączenia internetowego.

5. Połączenia międzynarodowe WhatsApp – nie ma znaczenia, czy dzwonisz do osoby obok Ciebie, czy do kogoś po drugiej stronie świata. W przypadku regularnych połączeń możesz martwić się o stawki za połączenia międzynarodowe.

6. Większe bezpieczeństwo dzięki połączeniom WhatsApp. Kompleksowe szyfrowanie WhatsApp obejmuje wiadomości, telefon i rozmowy wideo. Aplikacja szyfruje dane wyodrębnione z telefonu, które inni będą potrzebować kodu do rozszyfrowania. W związku z tym nikt inny nie może podsłuchiwać Twoich rozmów ani przeglądać wiadomości.

7. Nie możesz dzwonić na telefon stacjonarny przez WhatsApp. Jeśli próbujesz zadzwonić do kogoś przez WhatsApp, powinieneś wiedzieć, że możesz dzwonić tylko do osób, które mają tę aplikację. Oznacza to, że nie możesz dzwonić na telefony stacjonarne ani inne telefony komórkowe, które nie mają zainstalowanego WhatsApp.

8. Możesz nawiązać połączenie wideo za pomocą WhatsApp. W przeciwieństwie do zwykłych rozmów w WhatsApp możesz wybrać między telefonem a rozmową wideo. Możesz preferować to drugie, dzwoniąc do niektórych osób.

Jak widać, zwykłe połączenia i połączenia WhatsApp różnią się pod wieloma względami. Mimo że możesz żyć bez jednego z nich, zaleca się mieć dostęp do obu.

Dowiedz się, co się dzieje, korzystając z WhatsApp

W ciągu ostatnich dziesięcioleci Internet umożliwił nam komunikowanie się z ludźmi na całym świecie bez martwienia się o rachunek za telefon. Różnorodne aplikacje ułatwiają kontaktowanie się z ludźmi oddalonymi o tysiące kilometrów za pomocą zaledwie kilku kliknięć. WhatsApp to jedna z tych aplikacji, które umożliwiają wykonywanie połączeń głosowych lub wideo oraz pisanie SMS-ów z kimkolwiek i z dowolnego miejsca.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i nauczyłeś się, jak nawiązać połączenie wideo WhatsApp w systemie Windows.

Czy kiedykolwiek korzystałeś z WhatsApp do nawiązania połączenia? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.