Jak zaktualizować aplikacje na telewizorze Samsung Smart TV

Samsung produkuje jedne z najlepszych ekranów na świecie, w tym ekrany innych producentów telewizorów. Ale ich inteligentne aplikacje i cały ekosystem smart TV pozostawiają wiele do życzenia.

Jak zaktualizować aplikacje na telewizorze Samsung Smart TV

Telewizory inteligentne zmieniły sposób, w jaki ludzie konsumują media na lepsze. Każdy nie potrzebuje już dekoderów i serwerów multimedialnych, ani nawet kluczy sprzętowych innych firm. Jeśli możesz pobrać Netflix lub Hulu bezpośrednio na swój telewizor, dlaczego musisz kupować więcej sprzętu?

Niezależnie od tego, smart TV jest inteligentny tylko wtedy, gdy aplikacje działają poprawnie i są aktualizowane. Wraz z przyzwoitym połączeniem internetowym są to podstawy korzystania z inteligentnego telewizora.

Dzięki Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, PLEX, HBO Now, YouTube, Spotify i innym usługom oferującym aplikacje na telewizory Samsung Smart TV naprawdę nie ma potrzeby niczego innego. Jednak możesz polubić ulepszone funkcje niektórych urządzeń, takich jak Chromecast z Google TV, Apple TV, Amazon Fire Stick 4K, a nawet Roku.

Ponieważ aktualizacje aplikacji i oprogramowania systemowego Samsung TV są niezbędne do niezawodnego działania, ważne jest, aby wiedzieć, jak je aktualizować. Zacznijmy od aktualizacji aplikacji na telewizorze Samsung.

Aktualizowanie aplikacji na telewizorze Samsung Smart TV

Najłatwiejszym sposobem na aktualizowanie aplikacji na telewizorze Samsung Smart TV jest ustawienie ich automatycznej aktualizacji. Podobnie jak telefon, komputer czy tablet, system operacyjny Samsung wyszukuje aktualizacje po każdym włączeniu telewizora lub w określonych okresach, w zależności od opcji. W ten sposób nie musisz nawet myśleć o ich aktualizowaniu. Poniżej opisano, jak ustawić automatyczne aktualizowanie aplikacji telewizora Samsung.

 1. wciśnij „Smart Hub” lub "Dom" na pilocie telewizora — modele różnią się w zależności od telewizora.

 2. Wybierać „Aplikacje” z menu.
 3. Wybierać "Moje aplikacje," następnie „Opcje” z następującego menu.
 4. Włączyć "Automatyczna aktualizacja."

Powyższe kroki umożliwiają automatyczne aktualizowanie aplikacji, dzięki czemu możesz zająć się ważniejszymi sprawami. Wadą ustawienia automatycznej aktualizacji jest zwykle krótkie opóźnienie w dostępie do Smart Hub po pierwszym włączeniu telewizora. Zobaczysz komunikat „Twój Smart Hub jest obecnie aktualizowany i jest niedostępny” lub słowa w tym celu. Poczekaj chwilę, a wiadomość się skończy.

Jeśli chcesz zaktualizować swoje aplikacje ręcznie, otwórz „Moje aplikacje” jak powyżej i spójrz na górne menu. Powinieneś zobaczyć okno aktualizacji wraz z opcjami. Wybierz to, a znajdziesz listę aplikacji, które wymagają aktualizacji. Stamtąd wybierz jeden lub wybierz wszystkie i zezwól im na aktualizację.

Aktualizowanie telewizora Samsung Smart TV

Oprócz aktualizacji aplikacji na telewizorze Samsung HDTV system operacyjny często wymaga aktualizacji w celu rozwiązania problemów z wydajnością i błędów oraz ulepszenia funkcji. Może być nawet konieczne zaktualizowanie telewizora, aby uzyskać nową wersję Smart Hub, a tym samym nowe aktualizacje niektórych aplikacji, które w przeciwnym razie nie mogłyby się zaktualizować. Jeśli masz szczęście, możesz przeprowadzić aktualizację telewizora z menu Ustawienia. Jeśli nie, musisz ręcznie pobrać najnowsze oprogramowanie firmy Samsung, załadować je na dysk USB i nakazać telewizorowi aktualizację.

Aktualizacja przez Internet:

 1. Włącz telewizor i wybierz „Ustawienia”.
 2. Wybierać "Wsparcie" i wtedy "Aktualizacja oprogramowania."
 3. Wybierać "Aktualizuj teraz" jeśli jest dostępna aktualizacja.

Nie zawsze będzie dostępna aktualizacja do zainstalowania lub telewizor jej nie znajdzie, nawet jeśli jest. Powinieneś również zobaczyć ustawienie automatycznej aktualizacji w menu "Aktualizacja oprogramowania". Możesz ustawić tę opcję, jeśli chcesz, aby wszystko było aktualne.

Jeśli musisz zaktualizować telewizor przez USB, jest to dość proste, ale zajmuje trochę czasu.

 1. Przejdź do witryny pomocy technicznej firmy Samsung.
 2. Wprowadź numer modelu telewizora w polu wyszukiwania.
 3. Wybierać "Instrukcje" i pobierz odpowiedni plik na swój komputer.
 4. Wybierz swój model telewizora z listy.
 5. Wybierać „Pobrane” aby pobrać najnowsze oprogramowanie na swoje urządzenie.
 6. Załaduj to oprogramowanie na pustą pamięć USB.
 7. Podłącz pamięć USB do telewizora i pozwól mu ją wykryć.
 8. Wybierać „Ustawienia i wsparcie” z menu telewizora.
 9. Wybierać "Aktualizacja oprogramowania" i wtedy "Aktualizuj teraz."
 10. Skieruj telewizor na napęd USB i poczekaj, aż telewizor się zaktualizuje.

Aktualizacja telewizora Samsung za pomocą USB może trochę potrwać, w zależności od tego, jak nieaktualny jest telewizor. Na ekranie znajduje się pasek postępu, ale czasami zawiesza się, a następnie przeskakuje do przodu. Jeśli zauważysz, że postęp się zatrzymuje, zostaw telewizor na chwilę przed przerwaniem procesu.

Telewizory Samsung Smart TV oferują dobrze wyważony katalog aplikacji, ale pamiętaj, że niektóre aplikacje z czasem staną się niekompatybilne z najnowszymi aktualizacjami systemu operacyjnego. Sytuacja jest powszechna wśród marek, ale nie tak zła, jak w przypadku telewizorów LG, a jeszcze bardziej w przypadku ich odtwarzaczy Blu-Ray. Wiadomo, że LG nie udostępnia wielu aktualizacji, głównie ze względu na nowszy system webOS, ale jeszcze bardziej ze względu na poprzedni system Netcast.

Jeśli chcesz zaktualizować aplikacje Samsung HDTV, nadal uważasz, że automatyczne aktualizowanie jest najlepszym rozwiązaniem! Jednak nie wszystkie aplikacje można aktualizować. Automatyczne aktualizacje są po prostu łatwiejsze, co oznacza, że ​​nie musisz nawet rozważać ręcznej interwencji.