Jak sprawdzić, kiedy ktoś był ostatnio aktywny na Instagramie?

Instagram to jedna z niewielu sieci społecznościowych, która powiadamia ludzi, kiedy ostatnio widziano Cię w aplikacji. Pokazuje również, kiedy jesteś online, kiedy piszesz i tak dalej. Możesz zobaczyć, kiedy twoi znajomi byli ostatni na Instagramie i mogą zobaczyć, kiedy byłeś tam ostatni. W zależności od Twoich preferencji bezpieczeństwa może to być błogosławieństwo lub wada aplikacji Instagram.

Istnieje kilka powodów, dla których możesz chcieć zobaczyć status „Ostatnia aktywność” w profilu innej osoby. Jest to funkcja, która informuje, czy ktoś jest dostępny na wiadomość lub prawdopodobnie odpowie. Jeśli chcesz ubiegać się o nieaktywną nazwę użytkownika na Instagramie, ten status może zapewnić Ci bardzo potrzebny wgląd w konto.

Co to jest ostatnia aktywność na Instagramie?

„Ostatnia aktywność” to tak samo jak potwierdzenia przeczytania, zapewniające prywatność i łatwość komunikacji. Wbudowana funkcja; użytkownicy mogą mieć wgląd w wiadomości i działania online innych.

Dzięki statusowi „ostatni aktywny” możesz zobaczyć, którzy znajomi są online, kiedy ostatnio byli online i sprawdzić, czy przesłali coś nowego.

Ostatnio widziany na Instagramie

Status ostatnio widziany możesz zobaczyć tylko na kontach:

  • Osoby, które Cię obserwują
  • Osoby, z którymi miałeś bezpośrednie wiadomości

Jeśli nie spełniasz tych kryteriów, nie będziesz w stanie zobaczyć, kiedy ktoś był ostatnio online.

Aktywny status pojawi się na kilka różnych sposobów. Jeśli zobaczysz zieloną kropkę obok nazwy użytkownika i profilu: w tej chwili są online. Możesz również skorzystać z usługi przesyłania wiadomości na Instagramie, aby uzyskać informacje o tym, kiedy konto lub użytkownik był ostatnio online.

Tylko osoby, które obserwujesz, mogą zobaczyć te dane. To małe rozróżnienie, ale ważne, ponieważ pozwala na pozór kontroli nad tym, kto co widzi.

Jak zobaczyć „Ostatnio widziane” na Instagramie?

Aby zobaczyć ostatni aktywny status innych użytkowników, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Otwórz Instagram i wybierz ikonę papierowego samolotu w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do skrzynki odbiorczej.

Sprawdź obok każdego wątku wiadomości, aby zobaczyć, kiedy osoba, do której wysyłałeś wiadomość, była ostatnia na Instagramie.

Ten status nie jest wyświetlany w czasie rzeczywistym, ale jest aktualizowany co kilka minut. Jeśli więc mówi, że ktoś był ostatnio online 6 minut temu, może to być od 5 do 10 minut, ale podany czas jest bliski.

Wyłącz ostatnio widziane na Instagramie

Jeśli chcesz ukryć swój aktywny status na Instagramie, możesz. Osoby odwiedzające Twoje czaty lub profil nie będą mogły zobaczyć kluczowych wskaźników, które omówiliśmy, wyłączając Twój aktywny status.

To wydaje się być mechanizmem, który powstrzymuje cię przed czaniem się i zobaczeniem, co robią inni, bez konieczności ujawniania czegokolwiek. Myślę, że jest to uczciwy system i zachęca ludzi do bycia tak otwartymi, jak tylko mogą, jednocześnie oferując możliwość zachowania prywatności, gdy jest to konieczne.

Aby wyłączyć ostatnio widziany, wykonaj następujące czynności:

Otwórz Instagram i dotknij ikony profilu w prawym dolnym rogu

Stuknij trzy pionowe linie w prawym górnym rogu

Stuknij w „Ustawienia”, a następnie „Prywatność”

Stuknij w opcję oznaczoną „Status aktywności”

Wyłącz opcję „Pokaż stan aktywności”.

W ten sposób wyłączysz również możliwość przeglądania ostatniego aktywnego statusu innych osób. Jeśli jest ktoś, w szczególności wolisz ukryć te informacje, możesz skorzystać z opcji blokowania na Instagramie.

Nawet jeśli w przeszłości miałeś wiadomości na czacie, nie będą mogli zobaczyć informacji z Twojego profilu, w tym statusu „ostatnio widziano”.

Dlaczego nie widzę czyjegoś ostatniego aktywnego statusu?

Jeśli wcześniej komunikowałeś się z kimś lub śledziłeś kogoś na Instagramie, ale nie możesz zobaczyć jego statusu ostatnio widzianego, może być kilka powodów.

  • Osoba, którą jesteś zainteresowany, może Cię nie obserwować – ponieważ widzimy status tylko tych, których obserwujemy, to samo dotyczy innych.
  • Nigdy nie miałeś z nimi prywatnej rozmowy – jeśli ktoś Cię nie śledzi i nigdy nie rozmawiałeś z nimi przez DM, nie będziesz mógł zobaczyć tych informacji.
  • Wyłączyli swój ostatni aktywny status — zakładając, że spełniasz powyższe kryteria, jeśli nadal nie możesz zobaczyć ich statusu, prawdopodobnie jest on wyłączony.
  • Użytkownik cię zablokował – ten jest łatwy do zauważenia, ponieważ nie zobaczysz już jego profilu na Instagramie.

Zrozumienie przyczyny niemożności wyświetlenia ostatnio widzianego statusu konta zapewni Ci wgląd w to, jak to naprawić. Zawsze możesz zapytać osobę, z którą się komunikujesz, czy wyłączyła ten status.

Niektórzy użytkownicy wyjaśnili problemy po aktualizacjach. Nie jest niespotykane, że błędy wpłyną na tę funkcję. W takim przypadku zawsze możesz poczekać lub skontaktować się z obsługą Instagrama.

Ostatnio widziane i prywatność

Niektórzy użytkownicy Instagrama martwią się o prywatność, podczas gdy inni korzystają z tej funkcji. Status ma pewne zalety.

Po pierwsze, Instagram pokazuje tylko ostatnio widziany status osobom, które obserwujesz lub wysyłasz bezpośrednie wiadomości i nikomu innemu. Twoi przypadkowi obserwujący nie będą mogli tego zobaczyć, chyba że ich obserwujesz. Jeśli nie chcesz, aby ludzie widzieli, kiedy jesteś online, nie obserwuj ich.

Po drugie, łagodzi niepokój związany z mediami społecznościowymi. Mianowicie opóźnionej odpowiedzi. Jest wielu użytkowników Instagrama, którzy wpadną w panikę lub wpadną w złość, jeśli nie odpowiesz na wiadomość DM lub wiadomości w ciągu 30 sekund. Pokazanie im, że nie byłeś online od wczoraj, to idealny sposób na uniknięcie tej niezręczności.

Po trzecie, jeśli korzystasz z Instagrama w celach biznesowych lub promocyjnych, ważne jest również szybkie reagowanie. Jasne, że nie byłeś online przez cały dzień, pomoże Ci sprostać oczekiwaniom każdego, kto chce z Tobą porozmawiać, nie powodując, że pomyśli, że ich ignorujesz.

Jest oczywiście powód do uwolnienia TMI, pozwalając Instagramowi na informowanie osób, które obserwujesz, kiedy byłeś online. W porównaniu z informacjami, które chętnie publikujemy na temat naszego miejsca pobytu i działań w sieciach społecznościowych, oraz fakt, że możesz kontrolować, kto je widzi, wiele z tego przeczy. Dodatkowo możesz go wyłączyć, kiedy tylko chcesz.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę stwierdzić, czy ktoś wyłączył swój status aktywności?

Oczywiście naruszenie prywatności byłoby, gdyby Instagram powiedział ci, że ktoś wyłączył swój status aktywności, więc firma zdecydowała się nie powiadamiać innych użytkowników, gdy ktoś skorzysta z tej opcji. Jeśli ciekawi Cię, czy ktoś, kogo obserwujesz, jest wyłączony, wystarczy, że wyślesz mu wiadomość.u003cbru003eu003cbru003eChociaż nie jest to niezawodne, jeśli status znajomych nie wskazuje, że są online, śmiało i wyślij im wiadomość. Jeśli pojawi się opcja „Widoczne”, są online. To chyba jedyny sposób, aby mieć pewność, że ktoś nie chce ujawniać swoich działań online.

Jak dokładny jest status aktywności na Instagramie?

Status aktywności na Instagramie jest podobny do GPS i innych funkcji online, które pomagają śledzić aktywność innych osób. Oznacza to, że jest w pewnym sensie wadliwy. Na przykład niektórzy użytkownicy otrzymują powiadomienie u0022ktoś na Snapchacie, gdy ktoś pisze u0022, gdy ich znajomy tylko otworzył wiadomość. u003cbru003eu003cbru003ePowodem tych nieprawidłowości na Snapchacie jest to, że aplikacja została zaprojektowana tak, aby wychwytywać pewne cechy i zachowania, które zakładają, że jesteś online. Tak więc znajomy mógł otworzyć Instagram, a następnie przełączyć się na inną aplikację lub zablokować telefon i włożyć go do kieszeni, co oznacza, że ​​nie jest technicznie aktywny w aplikacji. u003cbru003eu003cbru003eOgólnie rzecz biorąc, status aktywności na Instagramie wydaje się być stosunkowo dokładny, ale zawsze jest miejsce na błąd.