Jak zamienić dwa wiersze w Arkuszach Google

Tworzenie tabel w Arkuszach Google jest łatwe i przyjemne. Aplikacja jest bezpłatna i ma potężną siłę ognia, będąc jednym z najlepszych dostępnych narzędzi do arkuszy kalkulacyjnych online.

Jak zamienić dwa wiersze w Arkuszach Google

Nie musisz jednak wykorzystywać całej mocy Arkuszy Google, aby zamienić dwa wiersze w kolumnie, zwłaszcza jeśli są obok siebie. Przyjrzyjmy się różnym sposobom zamiany pary źle umieszczonych wierszy w tabeli Arkuszy Google.

Przeciągnij i upuść

Istnieje kilka prostych sposobów zamiany miejsc dwóch wierszy w tabeli Arkuszy Google. W tej sekcji przyjrzymy się najłatwiejszej – metodzie przeciągnij i upuść. Pamiętaj, że ta metoda działa tylko dla sąsiednich wierszy i nie możesz w ten sposób zamienić dwóch oddzielnych wierszy.

Na potrzeby tej i pozostałych dwóch sekcji użyjemy tabeli istotnych statystyk dotyczących ogólnych wyścigów fantasy. Nasza lista obejmuje krasnoludy, elfy, ludzi, orki, ogry i gobliny. Początkowa tabela wygląda tak.

Powiedzmy, że nie jesteś zadowolony ze sposobu uporządkowania grywalnych ras i chcesz zamienić miejscami rzędów Ogre i Goblin. Aby to zrobić, potrzebujesz tylko myszy. Zobaczmy, jak to się robi.

 1. Kliknij lewym przyciskiem myszy numer sześć po lewej stronie komórki Ogre. W ten sposób zaznaczysz cały wiersz.

 2. Kliknij go ponownie lewym przyciskiem myszy i przytrzymaj lewy przycisk myszy.

 3. Przeciągnij cały rząd Ogre w dół o jedną pozycję. Podczas przesuwania zobaczysz szary kontur wiersza.

 4. Puść lewy przycisk myszy, gdy rząd ogrów całkowicie zakryje rząd goblinów.

Kopiuj i wklej

Metoda kopiowania i wklejania zapewnia większą elastyczność, jeśli chodzi o zamianę wierszy. Zamiast tylko sąsiednich wierszy, możesz teraz zamienić dowolne dwa wiersze. Jednak nie będzie można ich bezpośrednio zamienić. Zamiast tego będziesz musiał skopiować jeden wiersz poza tabelę.

W tej sekcji weźmiemy tabelę tak, jak była na końcu poprzedniej sekcji. Przesunęliśmy rząd goblinów nad rząd ogrów, ale załóżmy teraz, że chcemy zamienić miejscami rzędy goblinów i elfów. Oto jak to zrobić za pomocą funkcji Kopiuj/Wklej w Arkuszach Google.

 1. Kliknij lewym przyciskiem myszy na numer 3 obok pola Elf.

 2. Naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl i C na klawiaturze.

 3. Wybierz wiersz poza tabelą. W tym przykładzie dziesiąty rząd wystarczy. Kliknij lewym przyciskiem na numer 10.

 4. Naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl i V na klawiaturze. Wynik powinien wyglądać mniej więcej tak.

 5. Następnie wybierz rząd Goblinów.

 6. Naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl i C na klawiaturze.

 7. Wybierz trzeci wiersz, oryginalny wiersz ze statystykami Elfów.

 8. Naciśnij jednocześnie przyciski Ctrl i V. Wynik końcowy powinien wyglądać tak.

Istnieje inny sposób użycia metody Kopiuj/Wklej. W tym przypadku użyjemy tego samego punktu początkowego, co w pierwszej metodzie Kopiuj/Wklej. Wykonaj następujące kroki.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy trzeci wiersz, wiersz Elfów.
 2. Wybierz opcję Kopiuj z menu rozwijanego.

 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy dziesiąty wiersz.
 4. Wybierz opcję wklejania.

 5. Kliknij prawym przyciskiem na szóstym rzędzie, rzędzie Goblinów.
 6. Wybierz opcję Kopiuj.

 7. Kliknij prawym przyciskiem myszy trzeci wiersz, wiersz Elfów.
 8. Wybierz opcję Wklej.

Stół powinien wyglądać dokładnie tak samo jak na ostatnim obrazku.

Elektronarzędzia

Wreszcie Arkusze Google umożliwiają zamianę wierszy tabeli za pomocą narzędzi Power Tools. Pamiętaj, że opcja Power Tools nie jest łatwo dostępna i musisz ją dodać do Arkuszy Google. Przejdź tutaj i kliknij przycisk Bezpłatnie, aby uzyskać rozszerzenie Power tools.

Zostaniesz poproszony o wybranie, do którego ze swoich kont Google chcesz dodać rozszerzenie. Wybierz ten, którego używasz do tworzenia i edytowania arkuszy i tabel. Następnie wybierz składniki swojego konta Google, do których chcesz je dodać. Koniecznie sprawdź Arkusze Google.

Po zakończeniu instalacji jesteśmy gotowi do eksploracji zamiany wierszy za pomocą elektronarzędzi. Należy pamiętać, że to narzędzie jest zalecane dla użytkowników, którzy muszą regularnie sortować i naprawiać dużą liczbę tabel. Niemniej jednak, oto jak zamienić dwa wiersze w Arkuszach Google za pomocą Power Tools. W tym przykładzie spróbujemy zamienić wiersze Elf i Krasnolud.

 1. Wybierz wiersz Krasnolud.

 2. Naciśnij przycisk Ctrl i wybierz wiersz Elf. Stół powinien wyglądać tak.

 3. Kliknij kartę Dodatki na pasku menu nad tabelą.

 4. Kliknij opcję Elektronarzędzia w menu rozwijanym.

 5. Kliknij przycisk Start w sąsiednim menu rozwijanym.

 6. Kliknij trzy małe kropki na pasku menu.

 7. Wybierz ikonę Odwróć, tę po prawej stronie.

 8. Wybierz opcję "Odwróć całe wiersze" z menu rozwijanego.

Uwaga: Jeśli spróbujesz zamienić dwa rzędy, które nie sąsiadują ze sobą, elektronarzędzia mogą nie działać. W przypadku zamiany oddzielnych wierszy najlepiej polegać na starej dobrej metodzie kopiuj/wklej.

Umieść każdy rząd tam, gdzie należy

Zamiana miejsc dwóch źle umieszczonych wierszy w tabeli Arkuszy Google to bułka z masłem. Dzięki metodom opisanym w tym artykule posortujesz swoje tabele w minutę.

Czy korzystasz z funkcji kopiowania/wklejania metodą „przeciągnij i upuść”, czy też polegasz na Power Tools? Czy istnieją inne sposoby zamiany wierszy, których nie omówiliśmy? Daj nam znać w komentarzach poniżej.