Jak powstrzymać Kodi przed buforowaniem: NAJLEPSZE poprawki stabilnego strumienia

 • Co to jest Kodi? Wszystko, co MUSISZ wiedzieć o aplikacji do strumieniowego przesyłania telewizji
 • 9 najlepszych dodatków Kodi
 • 7 najlepszych skórek Kodi
 • Jak zainstalować Kodi na Fire TV Stick?
 • Jak korzystać z Kodi
 • 5 najlepszych VPN dla Kodi
 • 5 najlepszych pudełek Kodi
 • Jak zainstalować Kodi na Chromecaście?
 • Jak zainstalować Kodi na telewizorze z systemem Android
 • Jak zainstalować Kodi na Androidzie
 • Jak zaktualizować Kodi
 • Jak zatrzymać buforowanie Kodi?
 • Jak usunąć kompilację Kodi
 • Czy Kodi jest legalne?
 • Jak korzystać z Konfiguratora Kodi

Kodi może być jedną z najlepszych dostępnych platform do przesyłania strumieniowego, ale nadal ma sporo problemów.

Jak powstrzymać Kodi przed buforowaniem: NAJLEPSZE poprawki stabilnego strumienia

Jak każde oprogramowanie korzystające z Internetu, wydajność Kodi może poważnie ucierpieć, jeśli połączenie jest słabe. To nie jest dobre do oglądania, zwłaszcza jeśli oglądasz sport, programy telewizyjne lub filmy.

Chociaż wybrany strumień lub połączenie internetowe będzie odgrywać dużą rolę w buforowaniu, wciąż istnieje kilka sposobów na zwiększenie stabilności usługi przesyłania strumieniowego.

Pamiętaj, że wiele dodatków zawiera treści, które nie są oficjalnie licencjonowane, a dostęp do takich treści może być nielegalny. Krótko mówiąc, jeśli treść jest bezpłatna, ale wygląda zbyt dobrze, aby była prawdziwa, prawdopodobnie tak jest.

Najlepsze cztery sposoby na zatrzymanie buforowania w Kodi

Poprawka nr 1: Przetestuj swoje połączenie internetowe

próbka speedtest.net

Źródło: speedtest.net

Zanim zagłębisz się w oprogramowanie, pierwszym krokiem powinno być przetestowanie połączenia internetowego. Ogólnie rzecz biorąc, zawartość HD wymaga połączenia o prędkości co najmniej 10 Mbit/s. Możesz odwiedzić speedtest.net, aby zmierzyć aktualne prędkości pingów, pobierania i wysyłania. Po prostu uderz "Iść" po załadowaniu strony.

Poprawka nr 2: Sprawdź lokalizację routera lub lokalizacje sieci Wi-Fi Mesh

Jeśli twoja prędkość jest mniejsza niż 10 Mb/s, upewnij się, że nie jesteś zbyt daleko od routera. Grube ściany mogą znacząco wpłynąć na szybkość i siłę sygnału Wi-Fi. Jeśli to możliwe, przesuń router lub zbliż się do niego. Upewnij się również, że żadne inne urządzenia nie przesyłają strumieniowo, nie pobierają ani nie wykonują żadnych innych większych zadań, które mogłyby zajmować Twoją przepustowość. Większość dostawców usług szerokopasmowych może obsługiwać więcej niż jedno urządzenie, ale dobrze jest wykluczyć. Jeśli jakieś urządzenia wykorzystują przepustowość, wyłącz je.

Poprawka nr 3: Dostosuj ustawienia pamięci podręcznej Kodi

Sześć najlepszych porad i wskazówek Kodi: Got XMBC? Najpierw wypróbuj te poprawki

Jeśli okaże się, że Twój strumień wciąż się opóźnia, warto skutecznie otworzyć maskę i dostosować ustawienia pamięci podręcznej Kodi.

Pamięć podręczna zajmuje pamięć, a ponieważ Kodi jest zaprojektowany do działania na czymś tak małym, jak Google Chromecast, nie używa go zbyt wiele. Jest jednak sposób, aby zwiększyć ilość pamięci podręcznej Kodi używa i odbywa się to za pomocą pliku XML ustawień zaawansowanych.

Poprawka nr 4: Dostosuj buforowanie Kodi

Poprawienie systemów buforowania Kodi wymaga dość podstawowego kodowania. Wystarczy skopiować poniższy kod do pliku notatnika i zapisać go jako „advancedsettings.xml” bez cudzysłowów. Następnie umieść nowy plik w swoim pliku danych użytkownika.

  1  1.5  104857600  

Skopiuj i wklej powyższy kod do pliku notatnika, a następnie upewnij się, że został zapisany dokładnie jak ustawienia zaawansowane.xml. Po zakończeniu musisz upuścić go w pliku danych użytkownika, ale lokalizacja różni się w zależności od używanej wersji Kodi.

AndroidAndroid/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/
iOS/private/var/mobile/Biblioteka/Preferencje/Kodi/userdata/
Linux~/.kodi/dane użytkownika/
Prochowiec/Użytkownicy//Biblioteka/Obsługa aplikacji/Kodi/dane użytkownika/
OpenELEC/pamięć/.kodi/dane użytkownika/
OknaStart | wyszukaj „% APPDATA% kodiuserdata” | Wchodzić

Jeśli zastosowałeś wszystkie powyższe poprawki, powinieneś zauważyć, że Kodi działa płynniej i szybciej niż wcześniej.

Pamiętaj, że wiele dodatków zawiera treści, które nie są oficjalnie licencjonowane, a dostęp do takich treści może być nielegalny. Obowiązkiem użytkownika jest przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów prawa w swoim kraju dotyczących użytkowania. Alphar i Box 20 LLC wykluczają wszelką odpowiedzialność za takie treści. Nie akceptujemy i nie ponosimy odpowiedzialności za naruszenie jakiejkolwiek własności intelektualnej lub innych praw osób trzecich i nie ponosimy odpowiedzialności wobec żadnej strony w wyniku udostępnienia takich treści. Krótko mówiąc, jeśli treść jest bezpłatna, ale wygląda zbyt dobrze, aby była prawdziwa, prawdopodobnie tak jest.