Czy Snapchat powiadamia innego użytkownika, jeśli odtwarzasz historię?

Snapchat to bogata w funkcje aplikacja społecznościowa, która koncentruje się na tymczasowych treściach. Oryginalny twórca mediów społecznościowych „Story”, użytkownicy mogą przesyłać małe filmy i udostępniać je wszystkim swoim znajomym.

Czy Snapchat powiadamia innego użytkownika, jeśli odtwarzasz historię?

Zaloguj się dzisiaj do dowolnej aplikacji społecznościowej, a prawdopodobnie zobaczysz lawinę „historii” twórców, znajomych i innych osób, które obserwujesz online. Każda aplikacja, którą Facebook posiada, od flagowej sieci społecznościowej po spin-offy, takie jak Messenger, WhatsApp i oczywiście Instagram. Google eksperymentowało z dodawaniem historii do YouTube o wszystkich rzeczach, a nawet Skype miał podobną funkcję przez kilka miesięcy, zanim został wycofany przez Microsoft.

Przy tak wielu aplikacjach zawierających ten pochodny pomysł, może być trudno pamiętać, że to Snapchatowi należy się przywilej bycia chwalonym za pierwsze stworzenie i popularyzację pomysłu.

Jeśli przejrzałeś całą listę Stories w Snapchacie, prawdopodobnie zauważysz, że w przeciwieństwie do standardowego Snapa, przy każdej Stosunkach wyświetlany jest przycisk powtórki. Jeśli korzystasz ze Snapchata od lat, wiesz, że aplikacja powiadamia użytkowników, gdy ktoś odtworzy zdjęcie lub film. Czy Snapchat robi to samo w przypadku Stories? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Czy możesz powiedzieć, czy ktoś powtórzy twoją historię?

Chociaż możesz zobaczyć całą listę osób, które oglądały Twoją historię, korzystając z poniższej metody, w rzeczywistości nie możesz zobaczyć, ile razy ktoś oglądał Twoją historię. Oznacza to, że jako widz możesz w kółko oglądać i ponownie oglądać Historię, nie martwiąc się, że ktoś zobaczy, że wielokrotnie oglądałeś jej treści.

Pamiętaj tylko, że zrzut ekranu wideo zmienia sposób, w jaki jesteś oglądany na liście nazwisk pokazanej powyżej. Istnieje specjalna ikona do zrzutów ekranu, ale nie do ponownego odtwarzania historii.

Możesz oglądać wideo tyle razy, ile chcesz, po pierwszym wyświetleniu całkowicie niewykrytym. Te historie trwają tylko 24 godziny, więc jeśli naprawdę podziwiasz zawartość, najlepiej będzie, gdy wyślesz twórcom wiadomość o pozwolenie na wykonanie zrzutu ekranu.

Czy Snapchat powiadamia użytkowników, jeśli widziałeś ich historię?

Tak, ale nie bezpośrednio. Podczas gdy niektóre aplikacje umożliwiają pełną personalizację, jeśli chodzi o otrzymywanie powiadomień, Snapchat nie jest jednym z nich. Twoje powiadomienia działają w jedną i tylko w jedną stronę, a utkniesz z włączaniem lub wyłączaniem ich. Zapytaj każdego, kto próbował wyłączyć powiadomienia, gdy ktoś zaczyna pisać w oknie czatu — dostosowanie otwierane w Snapchacie jest co najmniej ograniczone.

Tak więc, mimo że aplikacja powiadamia Cię, na przykład, gdy ktoś zaczyna pisać, menu Snapchata do zmiany powiadomień nie zawiera niczego o Stories poza otrzymywaniem okazjonalnych powiadomień, gdy Twoi znajomi publikują Stories. Możesz otrzymywać powiadomienia o wspomnieniach, urodzinach lub innych treściach, ale jeśli chodzi o otrzymywanie powiadomień o tym, kto oglądał Twoją Historię, oczekuj, że Twój telefon pozostanie cichy. Jest to niefortunna brakująca funkcja, która, jak mieliśmy nadzieję, w końcu pojawi się w aplikacji, ale niestety wygląda na to, że na razie nie mamy szczęścia.

Ale czy widzisz, kto oglądał twoją historię?

Chociaż możesz nie być w stanie otrzymywać powiadomień o tym, kto oglądał Twoją historię, nadal możesz zobaczyć, kto faktycznie ją obejrzał. Mogą nie wysyłać Ci powiadomienia, ale Snapchat pozwala zobaczyć, którzy z Twoich obserwujących widzieli Twoją historię, a których nie. To naprawdę ciekawy pomysł na sprawienie, by tego typu sieć wydawała się bardziej przyjazna, jednocześnie wiedząc dokładnie, jakie działania wykonują ludzie podczas oglądania Twojej historii.

Chociaż nie otrzymasz żadnych powiadomień dla kogoś, kto ogląda Twoją historię dwa razy, tak jak w przypadku powtórki bezpośredniego przystawki, otrzymasz powiadomienie, gdy ktoś wykona zrzut ekranu Twojej historii. Przyjrzyjmy się, jak to wszystko się robi.

Na ekranie historii w Snapchacie znajdź swoją historię u góry strony. Zauważysz kilka małych ikon po prawej stronie Twojej historii, podświetlonych na szaro. Stuknij ikonę pionowej linii z trzema kropkami po prawej stronie ekranu. Spowoduje to rozwinięcie ekranu historii, pokazując każde pojedyncze zdjęcie lub film, które dodałeś do swojej historii w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin, a także wszelkie napisy dodane do tej historii, aby zidentyfikować które zdjęcie.

Po prawej stronie tego ekranu zobaczysz fioletowe ikony w kształcie oczu oraz liczbę po lewej stronie. Te ikony i liczby reprezentują osoby, które oglądały Twoją historię (na naszym przykładowym zrzucie ekranu czterdzieści pięć osób obejrzało pierwszy snap, a czterdzieści dwie osoby obejrzały drugie).

Nie wystarczy jednak znać liczby — musisz znać nazwiska osób, które konkretnie oglądały lub nie oglądały Twojej historii. Snapchat też to umożliwia. Wystarczy dotknąć ikony oka na wyświetlaczu w Stories, co otworzy Twoje zdjęcie lub wideo odtwarzane w tle (jeśli jest to wideo, dźwięk zostanie wyciszony) wraz z listą nazwisk, które oglądały Twoją historię.

Ta lista jest ułożona w odwrotnej kolejności chronologicznej, przy czym góra listy pokazuje, kto ostatnio oglądał Twoją historię, a dół listy pokazuje, kto ostatnio oglądał Twoją historię. Jeśli któryś z Twoich znajomych wykonał zrzut ekranu Twojej historii, zobaczysz małą ikonę zrzutu ekranu (dwie skrzyżowane strzałki) obok jego nazwy.

Na koniec możesz również przeglądać te informacje z wnętrza swojej historii podczas jej przeglądania. Dotknij swojej historii, aby wyświetlić wizualizacje. Na dole wyświetlacza zauważysz małą strzałkę skierowaną w górę na ekranie. Przesuń w górę po tej strzałce, aby załadować pełne wyświetlanie nazw. Możesz także przesunąć palcem w dół, aby zamknąć ten ekran.

Obietnice osób trzecich

Jeśli przeprowadzisz szybkie wyszukiwanie w Internecie, istnieje kilka witryn i aplikacji, które obiecują pokazać, ile razy inny użytkownik oglądał Twoją historię na Snapchacie. Jak wspomniano powyżej, firma nie przechowuje ani nie śledzi tych informacji.

W przypadku aplikacji innych firm zawsze istnieje pewien poziom utraty zabezpieczeń. Jeśli chodzi o obietnice, które po prostu nie mają sensu, zagrożenia dla Twojego bezpieczeństwa i prywatności stają się większe. Większość nie ma świetnych recenzji, niektórzy próbują zdobyć pieniądze lub prywatne informacje, a inni mogą powodować złośliwe oprogramowanie.