Jak włączyć telewizor Sharp bez pilota?

Piloty ułatwiają oglądanie telewizji. Dzięki temu jednemu urządzeniu możesz sterować dźwiękiem, powiększać kanały, dostosowywać kolory, a nawet sprawdzać pogodę, jeśli Twój telewizor ma taką możliwość

Jak włączyć telewizor Sharp bez pilota?

Trudno sobie wyobrazić, jak wyglądało życie bez niego, dopóki nie wydarzy się coś nie do pomyślenia. Jednego dnia masz pilota w rękach, a następnego go nie ma.

Może dzieci go zgubiły. A może twój pies postanowił wynieść go na podwórko i dodać do swojego zakopanego skarbu.

Bez względu na powód, musisz włączyć telewizor Sharp, zanim przegapisz świetną rozrywkę kinową. Więc co robisz? Cóż, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak włączyć telewizor Sharp bez pilota.

Sterowanie telewizorem bez pilota

Może się wydawać, że to koniec świata, ale istnieje kilka sposobów na włączenie telewizora bez pilota. Zanim odwrócisz poduszki kanapy, szukając go ponownie, możesz wypróbować jedną z poniższych metod:

Użyj przycisku zasilania

Nawet jeśli nie możesz znaleźć pilota, zawsze możesz włączyć telewizor ręcznie. Ogólnie rzecz biorąc, większość telewizorów ma przycisk zasilania gdzieś w ramce ekranu. Sztuka polega na znalezieniu tego.

Jeśli nadal masz instrukcję dołączoną do telewizora, czas ją odkurzyć. Spójrz na schemat telewizora i zanotuj lokalizację przycisku zasilania na zestawie. Podejdź do telewizora i naciśnij przycisk, aby go włączyć.

Nawet jeśli nie masz instrukcji obsługi, nadal możesz sprawdzić, czy na zewnątrz telewizora nie ma przycisku zasilania. Przesuń dłonią po logo i dolnych krawędziach ekranu i wyczuj przycisk. Rzeczywista lokalizacja może się różnić w zależności od modelu telewizora Sharp, ale zazwyczaj przycisk znajduje się w lewym lub prawym dolnym rogu ramki.

ostry jak włączyć bez pilota

Korzystaj z Google Home i Chromecasta

Możesz też spróbować użyć aplikacji Google Home i urządzenia Chromecast, by włączyć telewizor. Ta metoda działa tylko wtedy, gdy masz nowszy telewizor z kontrolą elektroniki użytkowej (CEC) i masz już włączoną tę funkcję.

Ale nawet to może być bardziej niż trochę mylące. Nie wszyscy producenci nazywają funkcję CEC tą samą nazwą. Na przykład telewizory Sharp mają łącze Aquos, które jest ich nazwą handlową dla tej funkcji, której potrzebujesz.

Jak wspomniano wcześniej, ta opcja jest już włączona w menu ustawień telewizora, aby działała. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, ale możesz ręcznie wejść do menu ustawień i je włączyć, możesz użyć aplikacji Google Home i Chromecasta, aby włączyć telewizor.

Po prostu wybierz coś do obejrzenia na telefonie i dotknij ikony przesyłania. Jeśli masz wiele opcji, wybierz Chromecasta. Przesyłanie strumienia wideo lub muzyki automatycznie włącza telewizor, ponieważ jako źródło sygnału jest używany Chromecast.

Pamiętaj, że urządzenie Chromecast potrzebuje do tego zasilania i zależy to od tego, jak działają porty USB telewizora. Niektóre telewizory przełączają zasilanie do portu USB tylko wtedy, gdy są włączone. Sprawdź lampkę stanu na urządzeniu Chromecast. Jeśli jest wyłączony, gdy telewizor jest wyłączony, może być konieczne podłączenie urządzenia do zasilacza sieciowego, aby zapewnić jego niezależne zasilanie. Niezależne zasilanie urządzenia Chromecast umożliwi włączenie telewizora bez użycia pilota.

Jeśli chcesz całkowicie pominąć korzystanie z telefonu i po prostu używać głosu, możesz włączyć telewizor za pomocą Google Home Mini lub Google Hub. Po prostu wydaj proste polecenie „OK, Google, włącz mój telewizor”, a następnie użyj aplikacji Google Home do sterowania urządzeniem Chromecast. Gdy skończysz, powiedz „OK, Google, wyłącz mój telewizor”, aby go ponownie wyłączyć.

Kup pilota zastępczego

W niektórych przypadkach po prostu lepiej mieć pod ręką nowy pilot. Jeśli nie możesz znaleźć autentycznego kontrolera do telewizora, na rynku dostępne są inne opcje, takie jak uniwersalny pilot.

Piloty uniwersalne są stosunkowo niedrogą alternatywą dla pilota producenta i są łatwe w konfiguracji. Ale musisz włączyć telewizor za pomocą przycisku zasilania, aby wykonać wstępne programowanie pilota.

Jeśli szukasz bardziej luksusowej, długoterminowej opcji, zawsze możesz skorzystać z systemu zdalnego sterowania Logitech Harmony. Harmony zmienia Twój dom w inteligentny za pomocą kilku kliknięć.

Jednak połączenie wszystkiego z systemem Harmony zajmuje trochę czasu. Jeśli więc szukasz szybkiej naprawy, ta prawdopodobnie nie jest dla Ciebie.

ostry telewizor włącza się bez pilota

Ostatnie słowo o korzystaniu z aplikacji

Jeśli masz starszy telefon komórkowy z funkcją podczerwieni (IR), zawsze możesz spróbować użyć go i aplikacji do włączenia telewizora. Nawet jeśli nie masz w telefonie nadajnika podczerwieni (urządzenia z wtyczką, które naśladuje pilota do telewizora na podczerwień), możesz używać go jako pilota, jeśli masz Smart TV podłączony do Wi-Fi lub Bluetooth.

Pamiętaj, że zdalne aplikacje innych firm są notorycznie wadliwe. Mogą działać jako rozwiązania krótkoterminowe, ale może być konieczne opracowanie długoterminowej strategii, jeśli pilot zniknął na dobre.

Jak włączyć telewizor Sharp bez pilota? Która metoda działała najlepiej dla Ciebie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.