Jak wyświetlić subskrypcje na Steam

Steam to jedna z największych i najpopularniejszych platform cyfrowej dystrybucji gier na rynku. Chociaż oferuje pokaźną bazę użytkowników poświęconą graniu w gry, jednym godnym uwagi aspektem Steam, który stawia go ponad konkurencją, jest Warsztat Steam. Warsztat pozwala graczom tworzyć i zarządzać zawartością stworzoną przez użytkowników dla określonych gier, które umożliwiają modyfikację przez użytkownika. Warsztat jest oparty na subskrypcji, ponieważ twoje gry będą dodawać tylko treści stworzone przez użytkowników, które aktualnie subskrybujesz. Dodatkowo niektóre gry mają usługę subskrypcji, w której dostęp do samej gry wymaga miesięcznej subskrypcji.

Jak wyświetlić subskrypcje na Steam

W tym artykule wyjaśnimy, jak przeglądać i zarządzać subskrypcjami Warsztatu Steam i gier.

Jak wyświetlić subskrypcje w Warsztacie Steam

Poruszanie się po Warsztacie Steam jest dość proste. Jednak znalezienie listy przedmiotów, które subskrybujesz, może być nieco trudniejsze, jeśli nie wiesz, gdzie szukać. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz klienta Steam na swoim komputerze lub telefonie komórkowym albo użyj przeglądarki, aby uzyskać dostęp do witryny Steam.

 2. Najedź kursorem lub wybierz Społeczność z menu u góry, a następnie wybierz Warsztat z menu rozwijanego.

 3. Na ekranie Warsztatu przewiń w dół, aż po prawej stronie znajdziesz „Twoje przedmioty w warsztacie”.

 4. Kliknij „Twoje pliki” poniżej, aby otworzyć nowy ekran.

 5. W menu po prawej stronie wybierz "Subskrybowane pozycje". Możesz wybrać sortowanie pozycji według nazwy lub daty subskrypcji, utworzenia lub ostatniej aktualizacji.

 6. Możesz poruszać się po liście za pomocą strzałek nawigacyjnych poniżej i wybrać liczbę elementów wyświetlanych na każdej stronie.
 7. Na tej stronie możesz uzyskać dostęp do swoich subskrybowanych elementów i zarządzać nimi. Opcje obejmują ocenę przedmiotu Warsztatu, umieszczanie go w ulubionych lub całkowitą rezygnację z jego subskrypcji.

Warsztat Steam to świetny sposób na dodawanie nowej zawartości do starszej gry. Niektóre gry, takie jak Tabletop Simulator czy Elder Scrolls: Skyrim, wykorzystują zmodyfikowaną zawartość, aby uwolnić ich potencjał i zapewnić graczom więcej zabawy.

Skyrim jest również pionierem płatnych treści do Warsztatu Steam, dzięki czemu użytkownicy mogą pobierać opłaty za mody, które spędzili godzinami na opracowywaniu i dopracowywaniu. Inne gry szybko poszły w ich ślady, umożliwiając twórcom modów otrzymywanie wynagrodzenia za ich pracę.

Jak wyświetlić subskrypcje na Steam

Jeśli grasz w grę wymagającą subskrypcji, taką jak Elder Scrolls Online, musisz uzyskać dostęp do subskrypcji za pośrednictwem opcji konta. Oto, co musisz zrobić:

 1. Kliknij nazwę swojego konta w prawym górnym rogu klienta Steam lub strony internetowej.

 2. Wybierz „Szczegóły konta” z menu rozwijanego.

 3. W sekcji „Historia sklepów i zakupów” po prawej stronie znajdź „Moje subskrypcje”. Jeśli go nie widzisz, nie masz żadnych cyklicznych subskrypcji.
 4. Jeśli klikniesz link „Moje subskrypcje”, zostaniesz przekierowany na stronę zarządzania subskrypcjami. Stamtąd możesz anulować swoje obecne subskrypcje.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy płacisz za Steam?

Steam to bezpłatna usługa dla użytkowników. Nie płacisz za platformę ani konto Steam. Steam otrzymuje pieniądze z transakcji dokonywanych za pośrednictwem swojej platformy, takich jak kupowanie nowych gier lub subskrypcja nowej zawartości.

Jak kupić plan abonamentowy na Steamie?

Kupowanie abonamentu na grę na Steam jest podobne do kupowania gry. Przejdź do sklepu Steam, wyszukaj grę, którą chcesz subskrybować, a następnie wybierz plan subskrypcji, który Ci się podoba i postępuj zgodnie z procesem płatności. Subskrypcja jest automatycznie odnawiana na początku następnego okresu rozliczeniowego, chyba że zdecydujesz się ją wcześniej anulować.

Czy mogę zamrozić swoje subskrypcje na Steamie?

Obecnie nie ma możliwości zamrożenia subskrypcji gry, która wymaga subskrypcji, aby uzyskać dostęp. To, co możesz zrobić, to anulować subskrypcję, a następnie zasubskrybować ją ponownie w późniejszym terminie, gdy zechcesz do niej wrócić.

Czy mogę podarować znajomemu plan abonamentowy w prezencie?

Każda gra oparta na subskrypcji ma swoje własne zasady dotyczące prenumeraty w prezencie. Na przykład Elder Scrolls Online nie pozwala użytkownikom Steam na prezentowanie subskrypcji swoim znajomym. Odradza się również udostępnianie informacji o płatności innemu kontu, bez względu na to, jak dobrze znasz osobę, która jest jej właścicielem.

Jak wyświetlić pobrane mody na Steam?

Jeśli używasz modów Warsztatu, możesz uzyskać dostęp do listy modów, których obecnie używasz, wykonując czynności wymienione powyżej. Jeśli mody, z których korzystasz, pochodzą bezpośrednio ze sklepu Steam, są dostępne za pośrednictwem danych konta Steam, w sekcji „licencje i aktywacje kluczy produktu”. Niestety, ponieważ większość modów opartych na grach jest wymieniona pod odpowiednią grą, nie ma łatwego sposobu na wyświetlenie wszystkich modów we wszystkich grach, w które aktualnie grasz.

Subskrybuj wielkość

Dzięki subskrypcji Steam możesz grać w jedne z najlepszych gier online na rynku, takie jak Elder Scrolls: Online. Możesz też skorzystać z Warsztatu Steam, aby uzyskać więcej treści stworzonych przez użytkowników i ożywić starą grę. Teraz już wiesz, gdzie znaleźć i zarządzać subskrybowanymi przedmiotami, bez względu na ich typ.

Jakie mody subskrybujesz w Warsztacie? Czy zapłaciłeś za modyfikacje społeczności? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.